Bezsáčkové vysavače top

Spotřebiče

Pokud sháníte nový vysavač, jedním z možných řešení zajisté bude koupě bezsáčkového vysavače. Bezsáčkové vysavače mají své výhody i nevýhody, které vám zde postupně představíme. Tyto výrobky jsou však velice kvalitní a spolehlivé, vždyť značku jim propůjčili celosvětově známí výrobci, jako je např. ETA, AEG, Philips, Zanussi a mnoho dalších.

Jak bezsáčkové vysavače fungují?

Tyto vysavače pracují na základě odstředivé síly. Prach se vyčistí v tzv. cyklonové komůrce a pak ve speciálním filtru, přičemž tento filtr se nezanáší tak rychle, protože v komůrce se zachytí nejvíce prachu. Filtr se ovšem musí čas od času vyměnit. Bezsáčkové vysavače jsou vhodné i pro alergiky a pro lidi trpící chorobami horních cest dýchacích. Pomocným vodítkem při výběru vysavače je cena a sací výkon.

Jaké mají bezsáčkové vysavače výhody a nevýhody?

Výhodou těchto vysavačů je zajisté provoz bez výměny sáčků, konstantní sací výkon (u sáčkového vysavače výkon klesá postupně s tím, jak se sáček plní) a dokonalá filtrace, díky které jsou bezsáčkové vysavače vhodné pro alergiky. Nevýhodou ovšem může být nutnost zajít do popelnice po každém vysávání a prozatím velice nehygienické vysypávání prachové nádobky. Pokud máte domek, až tak nehygienické to pro vás určitě není, ale v bytě vysypat prach do koše není nejlepší nápad.

Každopádně koupě bezsáčkového vysavače je velice dobrý nápad, při výběru si dejte pozor na kvalitu a výkonnost. Bezsáčkové vysavače jsou na trhu velice oblíbenými produkty, zkuste je i vy!

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang