Česká firma JUREK S+R nově v naší nabídce

Sport a outdoor

Už bylo na čase opět osvěžit naši nabídku outdoorového vybavení. A tak jsme rádi, že Vám můžeme sdělit, že v naší nabídce naleznete i značku JUREK S+R. Jsme rádi, o to víc, že se jedná o českou firmu, kterých by nemělo být nikdy dost! Důkazem kvality této značky jsou nejen desetitisíce spokojených uživatelů při pobytech v přírodě, ale i zahraniční expedice, které vyrazili za dobrodružstvím právě s českou značkou JUREK S+R!

V naší nabídce naleznete tuto značku prozatím v kategorii spacáků, stanů a karimatek. A dnes se podíváme na první z nich – spacáky. A zde se ještě zaměříme konkrétně na jeden model, kterým je TREK PL1. Hned na úvod si vysvětlíme označení PL1. To představuje náplň PrimaLoft One. Jedná se o mikrovlákno, které je velmi zdařilou napodobeninou peří vyvinuté pro americkou armádu. Navíc díky speciální úpravě vláken téměř neztrácí tepelný odpor při navlhnutí! Vnějším materiálem je polyamidová tkanina Taffeta, samozřejmě s voděodolnou a větruvzdornou úpravou.

Při výběru spacího pytle, Vás zřejmě jako jeden z prvních údajů zajímají teplotní meze. Takže honem sem s nimi! Komfortní teplota představuje +2°C. V relaxační pozici (na zádech) se tak budete při této teplotě cítit v tepelné pohodě. Limitní teplotou, tedy teplotou, při které necítíte chlad v úsporné poloze (skrčené), jsou -4°C. Extrémní teplota, tedy hraniční, při jejímž překročení již hrozí újma na zdraví  je -21°C. Spací pytel JUREK S+R TREK PL1 lze tedy označit téměř jako třísezónní.

A teď se ještě pojďme podívat na všechny propracované detaily, které jsou při outdoorových aktivitách tolik potřeba! Aby Vám do spacáku nevklouzl ani kousek chladu, je zip opatřen vnitřní klopou s dostatečnou izolační náplní. A pro snadné zapínaní je navíc okolí zipu vyztuženo, takže žádné zadrhávání apod. Pro zvýšení tepelného komfortu je spacák JUREK S+R TREK PL1 vybaven širokým vnitřním límcem s pružným stahováním, který zase naopak nedovolí uniknout teplu. Jak jistě víte, mnoho tepla uniká především hlavou. Anatomicky tvarovaná kapuce, opět s dostatkem izolační náplně, tomu však zabrání! Velmi praktická je i kapsička na drobnosti a vnější poutka ve spodní části spacáku, které můžete použít například při sušení či skladování.

Model JUREK S+R TREK PL1 můžete zakoupit ve velikosti M, L, XL a XW každá taková velikost má možnost buď levého či pravého zapínání. Spacáky velikosti L a XL lze mezi sebou i sepnout, takže v případě méně chladných nocí si můžete užívat více místa a navíc se svou drahou polovičku!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang