Jedinečný zážitek Den aljašským musherem v Krkonoších s husky spřežením

Sport a outdoor

Zážitky jsou jedním z nejoblíbenějších dárků, které zůstanou napořád a nikdo je nikdy nevezme. Adrenalinový zážitek v zasněžených krkonošských horách ukáže, jaké je to být aljašským musherem na vlastní kůži.

Aljašský musher je osoba, která závodí v psím spřežení na Aljašce. Tito závodníci trénují a závodí se psy tažením saní přes náročný terén, často v extrémních podmínkách. Nejznámějším závodem aljašských musherů je Iditarod Trail Sled Dog Race, což je extrémně náročný závod na dlouhou vzdálenost, který vede přes aljašskou divočinu.

Každý musher má svůj tým psů, které trénuje a stará se o ně. Tito psi jsou obvykle rasy jako Aljašský malamut, Sibiřský husky nebo Grónský pes. Aljašský musher musí mít dobrou fyzickou kondici a znalost psů a terénu, aby mohl úspěšně soutěžit v tak náročných podmínkách.

Mezi známé aljašské mushery patří například Lance Mackey, Jeff King, Susan Butcher a Rick Swenson, kteří se stali legendami v tomto sportu.

Den aljašským musherem

Den aljašským musherem se může stát jednou z nejromantičtějších a nejdobrodružnějších chvil, které je možné prožít se svým partnerem. Účastníky čeká zasvěcení do ježdění s psím spřežením, vysvětlení výchovy, výcviku a tréninku saňových psů.

Účastníci zážitku si vyzkoušejí jízdu na saních tažených 6-10 psy. Bude předvedeno zimní táboření s otevřeným ohněm, na kterém si všichni připraví společně s musherem oběd. Účastníci si zkusí být celý den jen se psy, přírodou a ochutnají tak adrenalinový život mushera na vlastní kůži.

Do programu být den aljašským musherem je zahrnuto také předání certifikátu o proškolení dané tématiky a fotografická dokumentace z tohoto dne.

Tento jedinečný zážitek je vhodný pro dobrodružné povahy, lze jej darovat své rodině, blízkým či přátelům. Den aljašským musherem probíhá v Krkonošských horách, kde si účastníci vyzkouší, jaké to je žít v souladu s přírodou.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang