Fén na vlasy plní dětský sen být kadeřnicí

Spotřebiče

Krásné vlasy jsou vizitkou každé ženy, proto by jim měla věnovat dostatečnou péči. Nemusí vždy vypadat jako od kadeřníka, avšak s novodobými fény tak vypadat bude, ať už chce nebo ne. Fénový zázrak bude osobním kadeřníkem každé ženy.

Fén na vlasy je zařízení, které se používá k sušení vlasů pomocí horkého vzduchu. Horký vzduch z fénu pomáhá odpařovat vodu z vlasů, čímž zkracuje dobu potřebnou k vysušení, a také může napomáhat při tvarování a stylingu vlasů.

Jak správně používat fén na vlasy

 1. Příprava vlasů: Nejprve umyjte vlasy šamponem a kondicionérem, pokud je to potřeba. Poté je dobře osušte ručníkem tak, aby nebyly úplně mokré, avšak stále vlhké.
 2. Použití tepelné ochrany: Před použitím fénu je vhodné nanést na vlasy termální ochranu, která ochrání vlasy před poškozením způsobeným teplem.
 3. Rozdělení vlasů: Vlasy rozdělte na menší sekce. To usnadní práci a umožní vysušit každou část pořádně.
 4. Nastavení fénu: Zvolte střední teplotu a střední výkon fenu. Pokud má fén nastavitelné rychlosti a teploty, začněte s nižšími nastaveními a postupně je zvyšujte podle potřeby.
 5. Sušení: Začněte sušit vlasy od kořínků směrem ke konečkům. Držte fén ve vzdálenosti asi 15-20 cm od vlasů, abyste předešli přílišnému poškození.
 6. Kartáčování: Během sušení používejte kulatý kartáč, abyste vlasy zároveň sušili a tvarovali. Začněte od spodních vrstev a postupně se posouvejte směrem nahoru.
 7. Zvlnění nebo narovnání (pokud je to žádoucí): Pokud chcete vlasy zvlnit nebo narovnat, můžete během sušení kartáčem vytvářet požadovaný tvar.
 8. Chlazení: Po dokončení sušení použijte funkci chlazení na fenu nebo nastavte nižší teplotu na posledních pár sekundách, abyste vlasy zafixovali a zvýšili lesk.
 9. Závěr: Pokud máte nějaký stylingový produkt, který chcete použít (například lak nebo olej na lesk), naneste ho na konečky vlasů.
 10. Časté pohyby: Během celého procesu pohybujte fénem a kartáčem neustále, abyste rovnoměrně rozložili teplo a dosáhli hladkého výsledku.

Při používání fénu by člověk měl dbát na to, aby nedocházelo k nadměrnému vystavení vlasů horkému vzduchu, což by mohlo vést k poškození vlasového vlákna. Je také doporučeno používat termální ochranné spreje nebo krémy, které chrání vlasy před přílišným teplem.

Aby se minimalizovala rizika spojená s fénováním vlasů, je důležité dodržovat následující tipy:

 • Používejte nízké teploty: Zvolte nižší teploty na fénování a nepřikládejte fén příliš blízko k vlasům.
 • Používejte termální ochranu: Použijte ochranný sprej nebo krém před fénováním, který chrání vlasy před vysokými teplotami.
 • Nefénujte často: Snažte se omezit četnost fénování na minimum, aby měly vlasy čas se regenerovat.
 • Vlasy hydratujte: Pravidelně používejte hydratační masky a kondicionéry, abyste udrželi vlasy hydratované.
 • Vhodné nástavce: Používejte různé nástavce na fén, které umožňují rovnoměrnější distribuci tepla a snižují riziko poškození.

Každý jedinec má odlišný typ vlasů a jinou toleranci vůči tepelnému zpracování, takže je důležité naslouchat svým vlasům a pravidelně o ně pečovat.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang