Dokonalý tréninkový partner – fitness hodinky

Sport a outdoor

Patříte mezi nadšené sportovce? Ať už jde o běh, brusle či něco jiného, určitě uvítáte nějakého šikovného pomocníka, se kterým budete mít perfektní přehled o Vaší kondici. A pokud bude mít ještě další skvělé funkce, tak tím lépe. Tím jsou fitness hodinky. Jaké existují druhy a co vše umí?

Fitness hodinky, známé také jako sportovní nebo tréninkové hodinky, jsou digitální hodinky, které byly navrženy s ohledem na monitorování a zaznamenávání různých aspektů vaší fyzické aktivity a zdraví. Tyto hodinky kombinují funkce tradičních hodinek s pokročilými senzory a technologiemi pro sledování vašeho tréninku a zdraví. Fitness hodinky jsou oblíbené mezi aktivními lidmi, sportovci a těmi, kteří chtějí lépe sledovat svůj zdravotní stav a kondici.

Co vše umí fitness hodinky

Životní styl se stále více stává prioritou pro mnoho z nás. Abychom mohli žít zdravě a aktivně, je klíčové mít vhodný nástroj k monitorování našeho tělesného stavu a tréninkových cílů. Fitness hodinky, ty malé digitální zařízení, které nosíme na zápěstí, se staly našimi průvodci na této cestě ke zlepšenému zdraví. Ale co všechno dokáží? Zde je pohled na rozsáhlé možnosti a funkce fitness hodinek.

1. Monitorování aktivity:

 • Sledování kroků: Fitness hodinky sledují počet kroků, které uděláte během dne. To je užitečné pro sledování vaší celkové pohybové aktivity.
 • Vzdálenost: Pomocí vestavěných senzorů mohou hodinky odhadovat vzdálenost, kterou jste urazili, ať už jdete, běžíte nebo jezdíte na kole.
 • Kalorie: Hodinky vám mohou říct, kolik kalorií jste spálili během vaší aktivity, což vám pomůže s kontrolou hmotnosti a plánováním stravy.
 • Sledování srdečního tepu: Mnoho fitness hodinek má vestavěné senzory srdečního tepu, což umožňuje sledovat vaši srdeční frekvenci v reálném čase a během tréninku.

2. Sledování spánku:

 • Fitness hodinky mohou analyzovat váš spánek a poskytnout vám informace o tom, kolik času trávíte ve fázích lehkého, hlubokého a REM spánku. To vám pomůže pochopit kvalitu vašeho spánku a navrhnout zlepšení.

3. GPS funkce:

 • Některé fitness hodinky mají integrovaný GPS, což umožňuje sledovat vaše trasy při běhu, jízdě na kole nebo pěších túrách. Tím získáte přesnější údaje o vašich trénincích a výkonech.

4. Notifikace z mobilního telefonu:

 • Fitness hodinky mohou synchronizovat s vaším mobilním telefonem a zobrazovat notifikace o hovorech, textových zprávách, e-mailových zprávách a dalších upozorněních, takže budete stále připojeni i během tréninku.

5. Tréninkové režimy:

 • Mnoho fitness hodinek nabízí různé tréninkové režimy pro různé aktivity, jako jsou běh, jízda na kole, plavání, jóga a další. Tyto režimy vám pomáhají sledovat a optimalizovat vaše cvičení.

6. Zdravotní funkce:

 • Některé pokročilé fitness hodinky mohou měřit hladinu kyslíku v krvi, hladinu stresu, tělesnou teplotu a dokonce i elektrokardiogram (EKG), což může být užitečné pro monitorování vašeho celkového zdraví.

7. Délka baterie:

 • Fitness hodinky mají obvykle delší výdrž baterie než chytré telefony, což znamená, že nemusíte stále dobíjet. To je vhodné zejména při dlouhých trénincích nebo výletech.

Fitness hodinky se stávají stále sofistikovanějšími a nabízejí širokou škálu funkcí, které vám pomáhají dosáhnout vašich tréninkových a zdravotních cílů. Bez ohledu na to, zda jste profesionální sportovec nebo jen hledáte způsob, jak zlepšit svůj životní styl, fitness hodinky mohou být užitečným nástrojem na vaší cestě k lepšímu zdraví a kondici.

Speciální hodinky

Existují speciální tréninkové hodinky navržené pro konkrétní aktivity, jako je potápění, horolezectví, golf, plavání a další. Tyto hodinky mají obvykle specifické funkce a senzory, které odpovídají požadavkům dané aktivity. Zde je několik příkladů speciálních tréninkových hodinek:

 1. Potápěčské hodinky: Potápěčské hodinky jsou navrženy pro potápění a mají vodotěsnou konstrukci. Mohou mít funkce, jako je měření hloubky potápění, časovač potápění, dekompresní tabulky a osvětlení ciferníku pro čitelnost pod vodou.
 2. Hodinky pro horolezectví: Tyto hodinky mají funkce, které jsou užitečné pro horolezectví, jako je výškoměr, barometr, teploměr a kompas. Tyto údaje pomáhají horolezcům navigovat v horách a monitorovat okolní podmínky.
 3. Golfové hodinky: Golfové hodinky jsou navrženy pro golfisty a umožňují jim měřit vzdálenosti na golfovém hřišti, včetně vzdálenosti k jamkám, překážkám. Některé golfové hodinky také sledují skóre a statistiky.
 4. Plavecké hodinky: Plavecké hodinky jsou vodotěsné a navrženy pro sledování plaveckých výkonů. Měří plaveckou vzdálenost, tempo, počet záběrů a další údaje o plavání.
 5. Outdoorové hodinky: Tyto hodinky jsou vhodné pro různé outdoorové aktivity, jako je turistika, kempování a cyklistika. Mají senzory pro měření výšky, teploty, tlaku a dalších outdoorových faktorů.
 6. Taktické hodinky: Taktické hodinky jsou navrženy pro vojenské a taktické použití. Mohou mít funkce, jako je GPS, odpočet času a odolnou konstrukci.

Každý typ speciálních tréninkových hodinek je navržen tak, aby splňoval potřeby konkrétní aktivity a umožňoval uživatelům sledovat a optimalizovat své výkony. Při výběru takových hodinek je důležité zvážit, jaké funkce jsou pro danou aktivitu nejdůležitější, a vybrat hodinky, které budou plně vyhovovat potřebám uživatele.

Podle čeho vybrat ty správné

Výběr fitness hodinek by měl být závislý na vašich konkrétních potřebách, preferencích a aktivitách. Zde je několik kritérií, která byste měli zvážit při výběru fitness hodinek:

 1. Typ aktivity: Zvažte, jaké aktivity chcete s hodinkami sledovat. Pokud běháte, jezdíte na kole nebo plavete, hledejte hodinky se specifickými tréninkovými režimy pro tyto aktivity.
 2. Sledování zdraví: Pokud máte zájem o sledování zdraví, zkontrolujte, zda hodinky měří srdeční tep, spánek, stres a další zdravotní parametry.
 3. GPS funkce: Pokud potřebujete sledovat trasy nebo vzdálenosti, hledejte hodinky s integrovaným GPS nebo možností připojení k GPS z mobilního telefonu.
 4. Výdrž baterie: Uvědomte si, jak často hodinky budete používat a jak dlouho budou vydržet bez nabíjení. Některé hodinky mají kratší výdrž baterie než jiné.
 5. Kompatibilita s mobilním telefonem: Zkontrolujte, zda jsou hodinky kompatibilní s vaším mobilním telefonem a operačním systémem. To je důležité pro synchronizaci dat a notifikací.
 6. Design a pohodlí: Vyberte hodinky, které se vám líbí a jsou pohodlné na nošení. Velikost a design jsou subjektivní, takže vybírejte podle svých osobních preferencí.
 7. Cena: Stanovte si rozpočet a hledejte hodinky, které se do něj vejde. Fitness hodinky mají různé cenové kategorie, takže existuje řada možností od cenově dostupných až po luxusní.
 8. Recenze a hodnocení: Přečtěte si recenze a hodnocení fitness hodinek od uživatelů a odborníků, abyste získali názory na reálný výkon a spolehlivost konkrétního modelu.
 9. Značka a výrobce: Zvažte značku a výrobce hodinek. Některé značky mají dobrou reputaci a dlouholetou historii v oblasti fitness technologií.
 10. Funkce smart hodinek: Pokud chcete také chytré funkce, jako jsou notifikace z mobilního telefonu a hlasový asistent, ujistěte se, že hodinky je mají.

Pamatujte si, že neexistuje „jedna velikost padne všem“ při výběru fitness hodinek. Je důležité zvážit vaše individuální potřeby a preference, abyste vybrali hodinky, které vám nejlépe vyhovují a budou vám sloužit při dosahování vašich tréninkových a zdravotních cílů.

Tréninkové hodinky Conrad

Naprosto skvěle Vám k tomuto účelu poslouží tréninkové hodinky Conrad 372884. Díky měření srdeční frekvence pomocí hrudního pásu máte vždy perfektní přehled. Je možné využít čtyři různé zóny srdeční frekvence a to: zdravotní zóna/zóna spalování tuku/aerobní zóna/zóna definovaná uživatelem. Nastavit také můžete spodní a horní hranici frekvence, přičemž hodinky pak zaznamenávají, zda byla překročena, nedosažena nebo zda se držíte v definované zóně.

Další praktickou funkcí hodinek Conrad 372884 je GPS přijímač. Určitě oceníte zobrazení vzdálenosti, trasy či rychlosti. Při každém tréninku je možné uložit záznamy až z 99 okruhů. Dále jsou na výběr čtyři tréninkové profily a to: běh/jízda na kole/pěší túra/profil definovaný uživatelem. Každý tréninkový profil navíc obsahuje tři nastavitelná zobrazení tréninkových dat. Abyste dovedli svůj trénink k dokonalosti, tak můžete využít vyhodnocení pomocí softwaru na PC, který je součástí dodávky. V neposlední řadě se určitě může hodit i časovač s odpočítáváním a stopky. Tak na nic nečekejte a udělejte čas strávený sportem ještě kvalitnějším, a to s tréninkovými hodinkami Conrad 372884!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang