Jak koupit herní myš

Recenze

Když si člověk koupí herní konzoli, je k ní přiložen dokonalý ovladač pro hraní téměř každé hry. Když si však koupí nebo sestaví herní počítač, nemusí mít takové štěstí. Proto je mnohdy potřeba poohlédnout se po kvalitní herní myši. Co je při výběru důležité a na co si dát pozor?

Přestože dobré herní myši nejsou levné, vyplatí se do nich investovat hráčům počítačových her všeho druhu. Abyste si vybrali tu nejlepší pro svůj herní styl, musíte se nejprve zamyslet nad svými herními preferencemi, rozpočtem a nad tím, co chcete za další funkce.

Typy myší

Zde je velké tajemství ohledně herních myší: Nehledě na to, jak společnost myš inzeruje, neexistuje periferie, která by byla vhodná pouze pro jeden žánr. Myš, která je nejpohodlnější, je nejlepší myš pro danou práci, tečka. Myš pro MMO může být skvělým společníkem pro FPS pro jednoho hráče a myš pro FPS může být fantastickou volbou pro hráče MMO, kteří se hodně opírají o klávesnici. Měli byste strávit nějaký čas hraním s několika různými typy myší, i když se nezdá, že jsou určeny přímo pro vás.

S ohledem na to je zde představeno několik různých druhů myší:

Univerzální myši

Univerzální myši jsou nejběžnějším druhem herních myší na trhu. Tyto pracovní stroje se dodávají ve všech tvarech a velikostech. Protože univerzální myš musí být (zhruba) stejně dobrá v ovládání všeho od FPS přes akční/dobrodružné hry až po MMO, neexistuje žádná jednotná teorie jejich designu. Pokud hrajete nejrůznější hry a potřebujete dostatečně univerzální myš, aby zvládla všechny, je to správná volba.

Myši pro FPS

Myši pro FPS si budete chtít pořídit pro hry jako Call of Duty, Rainbow Six, Battlefield, Quake, Counter-Strike nebo jakoukoli jinou sérii, která vás postaví proti nepřátelským střelcům z pohledu první osoby. Přestože se univerzální myši a myši pro FPS v mnohém překrývají, myš optimalizovaná pro hraní FPS bude mít pod palcem výrazné „odstřelovací tlačítko“, které zpomaluje DPI, aby bylo možné seřadit obtížné střely.

Myši pro MMO

Pro fanoušky her World of Warcraft, Final Fantasy XIV, Star Wars: The Old Republic a čehokoli, co je dalším velkým masivně multiplayerovým titulem, který během prvního roku rozhodně nezklame, je myš MMO tou správnou volbou. Tyto objemné myši mají tlačítka na tlačítka: ideální pro střílení složitých rotací dovedností s přesností na vteřinu. Mnohé z nich jdou dokonce ještě o krok dál a umožňují přiřadit alternativní mapy tlačítek, které jsou přístupné pouhým pohybem prstu.

Myši RTS

Ačkoli někteří čtenáři budou tento článek nutně číst při hledání myší RTS, nikdy jsem se nesetkal s myší optimalizovanou pro strategické hry v reálném čase. (A navíc, jmenujte jiný RTS titul než StarCraft, který se za posledních 10 let prosadil.) Pokud hledáte dokonalého společníka ke hře StarCraft II, nejlepší volbou je koupit si univerzální myš, která je nenáročná na přídavná tlačítka.

Přizpůsobitelné myši

Přizpůsobitelné myši jsou Ferrari ve světě herních periferií. Jsou okázalé a drahé, ale naprosto vyhovují tam, kde je to důležité. Pokud máte peníze na rozhazování a chcete dobýt konkurenční scénu, zvažte, zda si nepřiplatit za tato vysoce přizpůsobitelná a vyladěná zařízení.

Jak bylo uvedeno výše, to, co vyhovuje jednomu hráči, nemusí nutně vyhovovat každému jednotlivému fanouškovi daného žánru. I tak ale použijte tyto tipy jako výchozí bod a budete na dobré cestě k výběru té správné myši.

Osvětlení

Osvětlení je funkce myši, která se dostala do popředí zájmu v relativně krátké době. Možnost plného RGB osvětlení je nyní u většiny myší na denním pořádku, a to u všech modelů od Razer Mamba přes Logitech G303 Daedalus Apex (70 USD na Amazon.de) až po Roccat Kova. Barevné varianty sice nezlepší vaši hru, ale pomohou vám udržet si přehled o různých herních profilech a synchronizovat je s vaším herním prostorem.

Hmotnost

Hmotnost může mít velký vliv na to, jak budete hrát své oblíbené tituly. Většina myší váží tolik, kolik váží, a pokud jsou příliš lehké nebo příliš těžké, budete se prostě muset přizpůsobit. Ne tak u myší, jako je Logitech G502 Proteus Spectrum. Odnímatelná, nastavitelná nádobka na závaží vám umožní doladit umístění i množství přídavného materiálu, což je ideální, pokud dáváte přednost lehkému nebo těžkému dotyku.

Laserové snímače vs. optické snímače

Debata „laserový vs. optický“ snímač v dohledné době neskončí, stejně jako debata „kolik DPI je moc?“. Hráči turnajů možná budou chtít tuto otázku dále zkoumat, ale mohu s jistotou říci, že pro běžné hráče fungují dobře jak laserové, tak optické snímače, zejména pokud myš umožňuje ladění povrchu (kalibraci periferie tak, aby dokonale fungovala na podložkách pod myš, kancelářských stolech, listech papíru atd.) Pokud máte sestavu s více monitory, možná byste se měli poohlédnout po myši s neuvěřitelně vysokým DPI – 8 000 nebo více. V opačném případě by měla jakákoli myš, která nabízí DPI v rozmezí od 200 do přibližně 2 600, poskytovat mnohem více možností, než průměrný hráč potřebuje.

Připojení

A konečně, pokud již vlastníte jiné periferie od stejné společnosti, je třeba zvážit možnost připojení. Společnosti Logitech, Razer, SteelSeries a Roccat nabízejí jednotné softwarové platformy, což znamená, že můžete získat lepší herní zážitek, pokud synchronizujete myš, klávesnici, náhlavní soupravu, mobilní aplikaci a cokoli dalšího, co náhodou od dané společnosti máte. Synchronizovaná zařízení mohou obvykle sdílet barevné kombinace a provozovat tři periferie ze stejné softwarové sady je hračka ve srovnání s tím, když vám tři samostatné programy zatěžují systém.

Sečteno a podtrženo

Nákup herní myši bude i za těch nejlepších okolností trochu složitější proces. Neexistuje žádná „nejlepší myš“ pro jakoukoli kategorii, částečně proto, že žádné pevně dané „kategorie“ vůbec neexistují. Pokud však dokážete zúžit hledání podle žánru, ceny, úchopu a dalších funkcí, můžete se snadno dostat ze stovek možností na pouhou hrstku.

Nakonec platí, že nejlepší herní myš je ta, která se vám nejlépe drží v ruce. Pokud najdete takovou, která se pohodlně drží celé hodiny, jste již více než v polovině cesty.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang