Outdoorové aktivity podzimem nekončí

Sport a outdoor

Létu už sice definitivně odzvonilo a nás čeká čím dál chladnější počasí, ale Vy co máte ještě v plánu zvládnout pár výletů a treků do přírody určitě oceníte naši nabídku třísezónního spacáku Fusion Autumn.

Pokud jste v létě začali výletničit a zjistili jste, že je to nejspíš Váš nový koníček, určitě se budete porozhlížet po novém spacáku. Jak se ale vyznat v široké nabídce a dle čeho se rozhodovat? Rozlišujeme v podstatě 3 skupiny spacáků – cyklistické, mumie a dekové. Cyklistické spacáky vynikají především svou nízkou hmotností a malými rozměry. Nejsou to ale spacáky do extrémního počasí (na kole přeci taky nejezdíte na sněhu, ne?). Poté zde máme mumie, které se od dekového spacáku liší tvarem a často i hmotností. Proto pokud se rozhodnete cestovat autem a trávit například delší čas na jednom místě, určitě pro Vás bude pohodlnější spacák dekový, ve kterém si budete připadat jako doma pod peřinou. Na závěr nám výrobci nabízejí spacáky ve tvaru mumie, které se mají různou hmotnost, materiál, barvu, a teploty do kterých jsou spacáky určeny.

Každý spacák by měl mít certifikované teplotní určení dle EN 13537. U každého spacáku jsou určeny  3 hranice teplot a to KOMFORT, LIMIT a EXTREME. Co to ale znamená a podle které z nich se při koupi orientovat?

KOMFORT

Spodní hranice komfortu, při které je uživatel ležící v uvolněné poloze na zádech v celkové tepelné rovnováze a nepociťuje chlad. Vztaženo k postavě běžné ženy za běžných podmínek.

LIMIT

Spodní hranice, při které je uživatel ležící ve skrčené poloze v celkové tepelné rovnováze a ještě nepociťuje chlad. Vztaženo k postavě běžného muže za běžných podmínek použití.

EXTREME

Spodní extrémní teplota, při které hrozí nebezpečí poškození zdraví v důsledku podchlazení. Vztaženo k postavě běžné ženy za běžných podmínek použití.

Spacák Fusion Autumn váží 1,8 kg a vnitřní materiál tvoří příjemná směš polyesteru a bavlny. Teplota Komfort je určena 6°C, LImit je 1°C a Extrémní teplota je -14°C. Pro pohodlnou kombinaci v přírodě se ještě můžete podívat na nabídku našich stanů a campingového vybavení.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang