Pojďte se koulet

Sport a outdoor

Zorbing! Další úžasný sport pro ty, kterí milují adrenalin a rádi zkouší nové věci. Tato úžasná koule je ale přeci jen originální, jelikož ať už například bungee jumping nebo tandemový seskok, to vše je o překonávání strachu z výšek, jenže zorbing je o něčem úplně jiném.

Je zajímavé, čím byli novozélandští autoři zorbingu inspirováni – obrazem od Leonarda da Vinci rozpaženým a rozkročeným mužem v kruhu. Dle nich malíř tímto vymyslel nový vynález, na svou dobu neobyčejný, a tak začali vynalézat zorby, a nakonec vznikla i dílna, která začala tyto koule distribuovat do celého světa.

Co se týče popisu samotného zorbingu, jak jsme se již zmínili, jedná se o kouli, ve které je umístěna ještě jedna menší, do které je „zorbonaut“ důkladně připevněn několika pásy. Tento sport se provozuje na svahu, max. 200 m dlouhého, ze kterého se zorb valí dolů. Dole je zastaven buď samovolně nebo ochranou sítí. Pocit, který v kouli zažijete, Vám rozhodně popsat nedokážeme, jelikož každý z nás to vnímá jinak, jediné co můžeme říci je, že to pro Vás bude nezapomenutelný zážitek.

Že si nedokážete představit, jaké to je, valit se v kouli ze svahu dolů rychlostí až 50 km/h? Není nic jednoduššího než to vyzkoušet!

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang