Poslechněte si příběh o muži, který sázel stromy z audioknížky

TV, foto, audio-video

Rádi čtete knihy, ale poslední dobou Vám na ně nezbývá moc času? Máte rádi příběhy, které jsou zajímavé příběhem a nesou i ponaučení nebo zamyšlení? Audioknížku si můžete pustit téměř kdekoliv – v autě, v kuchyni při vaření, uklízení nebo dokonce v práci.

Audiokniha Muž, který sázel stromy je mistrovská povídka francouzského autora Jeana Giona z roku 1953. Stylově čisté a dějově jednoduché vyprávění o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provence, s nímž se v roce 1913 autor poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1945 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se se stromy vrátila voda, život a lidé. Audiokniha Muž, který sázel stromy může být i krásným dárkem pro Vaše blízké, tento příběh stojí za to si poslechnout.

Tato krásná povídka z audioknihy Muž, který sázel stromy vyzdvihuje člověka, který žije instinktivně a v souladu s přírodou a jejími zákony. V nahrávce je provázané mluvené slovo s hudbou, tato povídka byla i zfilmována.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang