Povinná výbava top

Auto-moto

Každý, kdo vlastní automobil, zajisté zná pojem povinná výbava. Jde o pár důležitých věcí, bez kterých byste neměli vyjíždět na sebekratší cestu. Patří sem náhradní díly, nástroje a doplňky, které jsou nezbytné pro provoz vozidla na veřejných komunikacích. Nakupka.cz proto nezapomíná ani na tyto výrobky a pro lepší přehlednost jim věnovala samostatnou kategorii. Naleznete zde kvalitní výrobky značek Compass, Raid HP, JBD.

Povinná výbava – co je možno zakoupit?

V České republice každému řidiči za neúplnou povinnou výbavu hrozí pokuta v tisících korun. Proto byste na tuto výbavu neměli v žádném případě zapomínat. Povinná výbava musí být ve vozidle vždy, když jej provozujete na pozemních komunikacích.

Nezapomínejte také na občasnou výměnu obsahu lékárničky – za prošlou záruční lhůtu výbavy se totiž také ukládá pokuta, nehledě na to, že pokud budete muset ošetřit raněného, budete mít ještě větší problém. Povinná výbava se tedy vyplatí nepodceňovat a investovat do ní pár korun. V naší nabídce naleznete hasící spreje, lékárničky a tažná lana. Hasicí přístroje a tažná lana sice nejsou podle zákona v povinné výbavě, ale sami si zajisté umíte představit situace, kdy byste se bez těchto věcí neobešli.

Kromě toho byste ve svém autě měli mít náhradní elektrické pojistky – jedu od každého druhu, náhradní žárovky – od každého vnějšího světla, klíč na matice, hever, náhradní kolo, výstražný trojúhelník a reflexní vestu. Povinná výbava vám při jakékoli nehodě ušetří čas i nervy. Dát dohromady všechny položky povinné výbavy není složité a s námi budete mít nakoupeno za pár minut.

Nejdete policistům žádný důvod pro udělení pokuty a klidně vyjeďte na cesty. Povinná výbava vám při případné nehodě zajisté mnohé ulehčí. Šťastnou cestu!

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang