Příklepové vrtačky top

Dílna, stavba a zahrada

Patříte ke kutilům či máte práci, kde je manipulace s nářadím nezbytná? Příklepové vrtačky jsou zajisté jedny z důležitých přístrojů, které každý z nás v životě nejednou potřebuje. Z našeho širokého sortimentu příklepových vrtaček si zajisté vybere každý. Čím vyšší výkon a lepší funkce, tím samozřejmě stoupá cena. Každá takto provedená investice se vám ale zajisté vyplatí. V kategorii příklepové vrtačky nabízíme produkty značek Black-Decker, BOSCH, ETA, Metabo, Narex, Ryobi a Skil.

K čemu příklepové vrtačky slouží?

Všechny vrtačky v této kategorii jsou vybaveny příklepovým mechanizmem. Díky tomuto speciálnímu systému dokážou příklepové vrtačky snadno vrtat i do tak tvrdých materiálů, jako je beton, kámen či zdivo. Pro vrtání do takových materiálů je také potřeba použít speciální vrtáky vyráběné právě k těmto účelům. U některých příklepových vrtaček lze příklep snadno vypnout. Poté se příklepové vrtačky chovají jako normální vrtačky a lze s nimi vrtat i měkčí materiály, jako je dřevo, kovy a plasty.

Vrtačka s příklepem by neměla chybět mezi vybavením žádného kutila ani řemeslníka. Při výběru příklepové vrtačky sledujte parametry, jako jsou výkon, velikost a typ sklíčidla a počet rychlostí převodovky.

Jaké funkce mohou příklepové vrtačky mít?

Další užitečnou výbavou, kterou příklepové vrtačky mohou disponovat, je plynulá regulace otáček, hloubkový doraz s přídavnou rukojetí a reverzace chodu motoru. Některé modely jsou vybaveny dvourychlostní převodovkou, která umožňuje zvolit otáčky pro různé činnosti, jako je vrtání měkkých materiálů, tvrdých materiálů, šroubování či řezání závitů. Dle povahy materiálu jsou některé příklepové vrtačky schopné elektronicky doladit otáčky.Užitečnou funkcí je také možnost vypnutí příklepu, o které jsme se již zmiňovali.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang