Připravte se na hory

Auto-moto

Čeká vás v blízké době dovolená na horách? Nezapomeňte se náležitě připravit, nejen teplým oblečením, ale postarejte se i o auto. Pořiďte svému autu nové zimní pneumatiky a dorazte kamkoliv bez nehod.

Na horách je už jinovatka a nebude trvat dlouho a objeví se i první sníh a tedy i potřeba nových zimních pneumatik Dunlop 225/70 R15 100Q GRANDTREK SJ6 a také se nesmějí nechat zapomenout ani sněhové řetězy.

Zimní pneumatiky Dunlop 225/70 R15 100Q GRANDTREK SJ6 narozdíl od těch letních jsou odlišné ve své konstrukci. Za velmi nízkých teplot zimní pneumatiky stále udržují bezpečný kontakt s vozovkou, jsou dále vhodné pro stabilní jízdu a jsou především bezpečnější při brždění, kdy je přilnavost pneumatik k vozovce zásadní oproti letním pneumatikám.

Při brždění s letními pneumatikami je délka brzdné dráhy při určité rychlosti až dvakrát delší než u zimních pneumatik Dunlop 225/70 R15 100Q GRANDTREK SJ6. Není však důležitá nejen brzdná dráha, ale musíte si uvědomit že když brzdíte, určitě to děláte proto že vám něco najednou vlítlo do silnice a tak se musíte rychle vyhnout nečekané překážce, s letními pneumatikami na kluzkém povrchu to jde opravdu velice obtížně, spíše se překážce vyhnete se zimními pneumatiky.

Nemluvím však o zimních pneumatikách, které již něco pamatují, jakmile mají zimní pneumatiky již ojetý vzor, tak jsou stejně nebezpečné tak jako ty letní pneumatiky. Zimní pneu Dunlop 225/70 R15 100Q GRANDTREK SJ6 by tedy měly mít hloubku vzorku minimálně čtyři milimetry a z letních na zimní pneu by se mělo přezouvat pokud je teplota venku méně než osm stupňů.

Tak na tyto rady nezapomínejte a raději si hned objednejte naše zimní pneumatiky, nabízíme různé průměry ráfku, profily pneu či šířky ráfku. A vyrážíte-li navíc do hor na lyžovačku či jen za relaxováním, určitě si pořiďte také sněhové řetězy, k těmto pneumatikám Dunlop 225/70 R15 100Q GRANDTREK SJ6 se například hodí Sněhové řetězy Compass SUV-VAN vel. 230.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang