Provzdušňovače top

Dílna, stavba a zahrada

Patříte mezi starostlivé pečovatele trávníku na zahradě? Pak jistě víte, jak je důležité používat kvalitní a spolehlivé přístroje. Díky nim váš trávník bude právě takový, jaký má být – hustý, krásně zelený a zdravý. Velice důležité, pro bezproblémový růst trávníku, jsou také provzdušňovače. Tyto přístroje nabízíme od celosvětově známých výrobců, např. BOSCH, ETA, MA-RI-NA, Black-Decker. Nejen, že je tak zaručena kvalita, ale my vám zaručujeme stoprocentní spokojenost s těmito pomocníky.

K čemu jsou provzdušňovače užitečné?

Odumřelé části rostlin, zbytky pokosené trávy, plevel a mech. Silná a nepropustná vrstva, vytvořená vegetací ve vašem trávníku, může být i několik centimetrů silná. Zabraňuje pronikání vody a živin do půdy až ke kořenům a zároveň brání výměně plynů. Vašemu trávníku hrozí udušení. Co s tím? Provzdušňovače tento problém zajisté vyřeší.

V důsledku nezakořenění kořenů do hloubky a jejich následné rozrůstání do plochy se tvoří travní plsť. Trávník tak v suchých obdobích může rychle vysychat, protože kořeny nedosáhnou na vláhu v hlubších horizontech půdy. Tvoří se místa s řídkým porostem, kde jsou příznivé podmínky pro plevel. Trávník také může být napaden různými plísňovými a houbovými onemocněními. Pokud chcete mít trávník zdravý a hluboko zakořeněný, je nezbytné odstraňovat travní plsť. Provzdušňovače (neboli vertikutátory) vám pomohou se s těmito nežádoucími okolnostmi vypořádat a odstranit tak všechny škůdce, které na váš trávník číhají.

Jak provzdušňovače pracují?

Tyto přístroje vytrhávají travní plsť a mech z trávníku. Po této vertikutaci je trávník důkladně pročesaný a látková výměna tak může v pořádku probíhat. Odstraněná plsť je vyhazována do koše. Travní plocha je bez problémů připravena k aplikaci speciálních hnojiv. Některé provzdušňovače mají nožový válec, který se používá dvakrát ročně, zbaví trávník plstě a prořízne rostliny. Porost se tak výrazně zhustí. Válec s ocelovými drátky zase slouží k dočištění trávníku po každém sečení. Tento válec tak ocení zejména majitelé sekaček na trávu, které nemulčují.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang