Průvodce autobateriemi značky Optima

Auto-moto

Nevypadají jako klasické autobaterie do automobilů, avšak jejich použití je velmi široké. Představujeme vám dnes autobaterie značky Optima. Provedeme vás jejich širokým uplatněním. Podívejte se na naší nabídku.

Autobaterie Optima na pohled vypadají jinak, než klasické autobaterie. Je to dáno jejich zcela uzavřenou konstrukcí. Jsou vhodné pro startování benzínových i naftových motorů, ale také jako mobilní napájení proudem a to i v extrémních podmínkách. Jejich kouzlo spočívá v patentované technologii  tvaru a uspořádání mřížek , k jejichž výrobě bylo použito unikátně čisté olovo. To však není jediná jedinečnost těchto autobaterií. Patří k nim i lité propojky mezi jednotlivými články zajišťující dokonalé vedení proudu a tím i naprostou spolehlivost.

Důvody, proč se pro autobaterie Optima rozhodnut jsou určitě:

– 15x vyšší odolnost proti vibracím – vysoká cyklická odolnost – nízké samovybíjení

– několikanásobná životnost oproti jiným bateriím.

Všechny tyto vlastnosti bez výhrad využijete v náročných podmínkách jako startování motorových agregátů, autotuning, autohifi, napájení proudem atd. Že jsou tyto autobaterie opravdu vhodné do náročných situací věrně dokládá například hojné použití do vojenských vozidel americké armády.

Technologická přednost autobetrií Optima spočívá ve složení každého článku ze dvou, do svitků stočených elektrod oddělených od sebe separátorem. Jednotlivé elektrody s nahoře umístěnými vývody jsou zality do masivní, z jednoho kusu olova odlité propojky se sousedním článkem (ostatní autobaterie mají tento systém řešen spojením propojek mezičlánky bodování, přičemž právě v tomto místě dochází k častým poruchám). Výhodou v tomto řešení je mnohem meníš použití součástí oproti běžným autobaterkám (cca 30 kusů oproti 120-ti). Tato technologie se nazývá Spiralcell Technology™. Další použitou technologií je AGM (Absorbed Glas Material), která zajišťuje, aby baterie nemohla nikdy vytéct díky elektrolytu zasáknutém v separátoru.

Abychom vás nezahrnuli jen spoustou technických parametrů, uvedeme zde jeden příklad: Podrobíte-li vybíjení klasickou autobaterii a autobaterii Optima do zátěže 600 Wattů (cca 50 Ampér), bude na autobaterii Optima v průměru o 0,5 Volt vyšší napětí, než na klasické autobaterii, to jest o cca 2,5 ampéru menší proud. Celkemto znamená 8 minut delší čas potřebný pro vybití autobaterie. To je přesně těch osm minut, které můžete potřebovat, aby jste například s pomocí navijáku vytáhli váš vůz z “problému”.

Autobaterie Optima se už nyní používají do vozidel Volkswagen, DaimlerChrysler, Ford a další. Objevte i vy jejich široké uplatnění a možnosti. V naší sekci autobaterií si můžete pohodlně vybírat mezi autobateriemi Optima různých parametrů, které jsou děleny do tří aplikačních řad:

– Optima RED TOP jsou určeny do aut ke startu.
– Optima YELLOW TOP jsou určeny do aut ke startu a napájení přístrojů a do záložních zdrojů.
– Optima BLUE TOP jsou určeny do lodí ke startu a napájení.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang