Důležitá část bazénu? Skimmery

Dílna, stavba a zahrada

Skimmery jsou důležitou součástí bazénu, které přispívají k jeho správnému a čistému provozu. Jedná se o zařízení, které slouží k odstraňování nečistot a povrchových znečištění z vody.

Skimmery jsou obvykle umístěny na okraji bazénu a jsou propojeny s filtrací bazénu. Mají podobu speciálního pouzdra, které je umístěno ve stěně bazénu. Pouzdro obsahuje svislou trubku, která sahá až ke dnu bazénu a je propojena s odtokovým potrubím. Na horní části pouzdra je umístěn poklop, který slouží k ochraně a zabezpečení.

Skimmery jsou vybaveny odsávacím otvorem. Když voda v bazénu začne proudit, skimmer vytváří podtlak, který způsobuje nasávání vody. Nečistoty a povrchová znečištění, jako jsou listí, větvičky, hmyz nebo pyl, se tak dostávají do skimmeru.

Skimmery mají také koš na odpadky, který je umístěn uvnitř pouzdra. Tento koš slouží k zachycování větších nečistot a zamezuje jejich vstupu do filtru bazénu. Koš je snadno vyjímatelný, což umožňuje snadné a rychlé vyprázdnění a vyčištění.

Skimmery jsou nezbytné pro udržování čistoty bazénu. Díky nim je voda čistá a zároveň se minimalizuje poškozování filtru bazénu. Skimmery odstraňují nečistoty již na povrchu vody, což zabraňuje jejich pronikání do filtru a ucpávání přívodu vody. To znamená, že filtr bazénu bude pracovat efektivněji a déle.

Správná péče o skimmery je velmi důležitá. Je třeba pravidelně kontrolovat a čistit jejich koš a odstraňovat nahromaděné nečistoty. Doporučuje se provádět čištění skimmerů alespoň jednou týdně, nebo v případě potřeby, například po větrném dni nebo když je bazén často používán.

Při čištění skimmerů je nutné vypnout čerpadlo bazénu a odstranit poklop skimmeru. Poté se vyjme koš na odpadky a odstraní se nahromaděné nečistoty. Koš lze opláchnout čistou vodou, aby se odstranily drobné částice. Vyčištěný koš je následně vrácen zpět do skimmeru a poklop je zase připevněn.

Skimmery jsou tedy důležitým prvkem bazénu, který pomáhá udržovat vodu čistou. Pro správné fungoví a účinné odstraňování nečistot je důležité pravidelné čištění skimmerů a kontrola jejich stavu. Pokud jsou skimmery správně udržovány a při jejich čištění se dbá na odstranění veškerých nečistot, bazén bude vždy připraven k osvěžujícímu koupání.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang