Sněhové frézy top

Dílna, stavba a zahrada

Snad každý rok jsou všichni překvapeni náhlou sněhovou nadílkou. Pro většinu majitelů domků nastává boj, jak nejlépe a nejrychleji odstranit sníh a umožnit tak průchod k domu či uvolnit cestu ke garáži. Sněhové frézy vám toto velice ulehčí, už nebudete muset pobíhat po zahradě s lopatou. Nabízíme jak elektrické sněhové frézy, tak benzínové. O kvalitu těchto výrobků se zajisté bát nemusíte, jsou dodávány od spolehlivých výrobců značek Hecht, MTD, Partner, VeGa a Yard-Man.

Jaké sněhové frézy nabízíme?

Tyto velice šikovné vynálezy si můžete pořídit v podobě elektrických, ale i benzínových. Elektrické frézy mají zpravidla menší výkon a jsou vhodné pro odklízení spíše čerstvého sněhu na rovných prostorách před domem či garáží. Naopak pro motorové (benzínové) sněhové frézy najdeme využití spíše na nerovných terénech. Dokážou si poradit i s větším množstvím sněhu, udusaným i ledovým sněhem.

Při výběru je také třeba promyslet, jak výkonnou frézu potřebujete. Podle počtu pracovních stupňů dělíme sněhové frézy na jednostupňové a dvoustupňové.

Jak sněhové frézy pracují?

Jednostupňové sněhové frézy pohání samohybný šnek s pryžovými hranami a ten dopravuje sníh do odhazovacího prostoru. Odtud je sníh dál vyhazován. Jednostupňové frézy nemají problém ani s větším množstvím udusaného sněhu a jsou užitečné při odklízení velkých rovných ploch. Tyto sněhové frézy jsou snadno ovladatelné díky své nižší hmotnosti a tedy ani manipulace s nimi není obtížná.

Dvoustupňové sněhové frézy jsou opatřeny přihrnovacím šnekem, který zajišťuje přihrnování sněhu do vyhazovacího prostoru. Odtud je sníh dál vyhazován vyhazovací turbínou. Tento systém zajišťuje možnost odhazování většího množství sněhu do velké vzdálenosti. Šnek má opatření, která zabraňují jeho poškození při zasažení kamenem či jinou překážkou. Tyto sněhové frézy mají 4taktní motory, které jsou velmi výkonné a umožňují snadný start i za velmi mrazivého počasí. Snadno se ovládají díky pojezdu vpřed i vzad.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang