MŠE ZA OBĚTI ZEMĚTŘESENÍ – MŠE ZA JAPONSKO Susi.cz

Novinky

úterý, 7. června 2011, 19:30 h.

kostel sv. Ignáce, Karlovo nám., Praha 2

Prof. Ludvík Armbruster

Schola Gregoriana Pragensis (um. vedoucí David Eben), Saikawa Buntai

V úterý 7. června proběhne v kostele sv. Ignáce na pražském Karlově náměstí česko-japonská zádušní mše za oběti nebývalých živelných pohrom, které v březnu t.r. postihly Japonsko a způsobily zde největší katastrofu od konce II. světové války. Mši bude celebrovat osobnost nejpovolanější – pater Prof. Ludvík Armbruster SJ (v minulých dvou obdobích děkan KTF UK), který v Japonsku v duchovní službě a jako universitní profesor působil více než 40 let a dokonale srostl s japonským kulturním prostředím. Liturgickým zpěvem se k modlitbě připojí Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena a opat Saikawa Buntai z buddhistické školy Tendai, představený liturgického sdružení Gyosan-ryū Tendai shōmyō, s nímž Schola Gregoriana Pragensis již více než 12 let spolupracuje na projektu Blízké hlasy z dáli, postaveném na souznění gregoriánského chorálu a tendaiských liturgických zpěvů shōmyō.

Akce symbolicky uzavře nejen první fázi charitativních a humanitárních aktivit, jejichž vlna se vzedmula bezprostředně po vypuknutí tragedie v Japonsku 11. března t.r., ale i první fázi japonského vyrovnávání se s touto tragedií. Přestože od 11. března uplynou za nedlouho symbolické 3 měsíce, v nejpostiženějších oblastech jsou stále lidé, kteří v troskách hledají ostatky svých bližních a odříznuti od elektřiny, vody a mimo dosah sdělovacích prostředků podstupují zkoušku tím těžší, čím déle trvá. Spolu s modlitbou za spásu všech tragicky zemřelých budou modlitby směřovat i k srdcím živých, aby pod tíhou svého břemene neklesli a neztratili naději.

Věříme, že do Japonska dolehne pozitivní energie modlitby, zároveň se ale atmosféru jedinečné liturgie pokusíme zprostředkovat obyvatelům postižených oblastí i ve formě zvukového a obrazového záznamu, který by se dal odvysílat, případně pustit na příhodném místě tam, kde to podmínky umožňují.

Předem děkujeme všem, kteří se v úterý 7. 6. přijdou osobně připojit k symbolickému mostu modlitby. Věříme, že odměnou jim bude neopakovatelná atmosféra – i jedinečný duchovní a hudební zážitek.

Kontakt / bližší informace:

Robin Shōen Heřman, Česko-japonská společnost

shoen@japan.cz, 777-880-847

odkazy, další spřízněné akce: www.japan.cz

Tags: novinky

© 2022 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang