Varné desky bottom

Spotřebiče
Indukcni desky

Při výběru je nutné zvážit umístění varné desky. Budete-li chtít varnou desku umístit dále od trouby, nebo nechcete-li troubu vůbec, musíte sáhnout po některé z kategorie varné desky samostatné. Tyto desky mají vlastní ovládání přímo na desce. Druhou kategorií jsou varné desky pro kombinaci, které jsou určeny pro kombinaci s vestavnou troubou a ovládání varné desky je přímo na troubě. Tyto desky nemají tedy ovládání.

Vybírání vhodné varné desky je důležitým krokem při zařizování kuchyně. Existuje několik faktorů, které je třeba zohlednit při rozhodování. Jedním z nich je umístění varné desky v kuchyňském prostoru. Jestliže preferujete oddělené umístění varné desky od trouby nebo plánujete kuchyňský prostor bez trouby úplně, může být pro vás ideální volbou samostatná varná deska. Tyto modely disponují vlastním ovládáním přímo na desce, což umožňuje snadnou regulaci teplot a výkonu.

Jaké máme druhy desek?

Dle zdroje pak můžeme dělit varné desky na varné desky plynové a varné desky elektrické, které pak dále dělíme podle povrchu a technologii na litinové a sklokeramické. V naší široké nabídce však naleznete také speciální typy varných desek jako jsou kombinované a indukční. Kombinované desky mají jak plynové hořáky tak elektrické plotýnky. Indukční varné desky fungují na principu indukce elektrického proudu, čímž dochází ohřívání nádoby nikoliv plotýnky, což šetří energii a zkracuje čas vaření. Na indukční varné desky je však potřeba používat jen některé druhy nádobí.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete pro kombinaci varné desky s vestavnou troubou, existuje druhá kategorie varných desek. Tyto modely jsou navrženy tak, aby byly umístěny vedle vestavné trouby a ovládání varné desky je integrováno přímo do ovládacího panelu trouby. Tato možnost může šetřit místo a zároveň poskytuje kompaktní a koherentní design. Při výběru mezi samostatnou a kombinovanou varnou deskou je klíčové zvážit své preference ohledně umístění, prostoru a ovládání. Správná volba varné desky přispěje k efektivitě a pohodlí vaší kuchyně, ať už je to prostor pro kulinářské experimenty nebo přípravu každodenních pokrmů.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang