Sekačky na trávu

Elektrická sekačka Bosch ARM 37

Elektrická sekačka

Bosch ARM 37

  • ergonomické držadlo Ergoflex
  • jednoduché nastavení výšky sečení
  • nízká hmotnost pro snadný transport
5 599 Kč
4 596 Kč
Více
Benzínová sekačka Hecht 546 SX

Benzínová sekačka

Hecht 546 SX

  • vysoký výkon 4,5 HP
  • široký záběr 46 cm
  • robustní ocelové šasi
5 690 Kč
Více

Nejprodávanější

Sekačky na trávu

Pří výběru sekačky na trávu musíme rozhodnout, jaký pohon pro sekačku vybereme. Máme na výběr sekačky na trávu elektrické, vhodné na místa, kde je elektrika lehce dostupná. Sekačky na trávu benzínové jsou vhodné na všechny typy zahrad. Ruční sekačku na trávu volíme pro menší zahrádku, která je rovinatá.

Jaké parametry u sekačky na trávu zvažujeme?

Při výběru sekačky na trávu porovnáváme velikost koše na posekanou trávu. Čím je velikost koše sekačky menší, tím častěji ho budeme vyprazdňovat. Šířka záběru sekačky na trávu nám určuje, rychlost posekání trávníku. Možnost použití mulčovací sady je výhodou pro pěstované trávníky. Kovové šasi sekačky na trávu zvyšuje kvalitu a trvanlivost sekačky.

Sekačky na trávu s pohonem nebo sekačky na trávu bez pohonu?

Sekačky na trávu s pohonem jsou vhodné pro nerovné zahrady, nebo pro zahradníky s menší silou pro manipulaci se sekačkou. Automatický pohon jede sekačkou na trávu za vás bez nutnosti fyzické námahy. Sekačky na trávu bez pojezdu jsou vhodné pro rovné zahrady, nebo zahrady menší bez složitého terénu.

Články ke kategorii sekačky na trávu:

Trávník, který budou sousedé závidět.

Trávník jako z reklamy vykouzlíte nejen výběrem semen a  správným zavlažováním, ale i udržováním perfektní délky. To se Vám povede jen s kvalitní a funkční sekačkou trávy. Celý článek ke skupině sekačky na trávu si můžete přečíst v novinkách...zobrazit celý článek.

Péče o trávník a sečení

Současná vyspělá technika umožňuje výrobu zahradanických strojů, které usnadňují práci na zahradě (sekačka se sběrací nádobou). Má-li být trávník šťavnatý a stále zelený, musí se pečlivě séci a pravidelně větrat. Samozřejmě, že je třeba jej hnojit. Sečte vždy jen ostrým a nezávadným nožem, aby se stébla trávy netřepila a trávník nesežloutl. Čistý obraz sečení získáte vedením sekačky v rovných drahách. Dráhy by se měly vždy o několik centrimetrů překrývat, aby aby nezůstaly stát pruhy trávy. Frekvence sečení závisí na rychlosti růstu trávníku. V období hlavního růstu (květen-červen) dvakrát týdně, jinak jednou týdně. Celý článek ke skupině sekačky na trávu si můžete přečíst v novinkách...zobrazit celý článek.

Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží ...vše pro vaši domácnost
Nákupní košík
je zatím prázdný
↑ Nahoru
TOPlist