Zahradní vysavače a foukače top

Dílna, stavba a zahrada

Pro úklid spadaného listí ze zahrad nabízíme velmi kvalitní zahradní vysavače a foukače. Pravidelné odstraňování listí je otravné, ale nutné, pokud chcete udržet svou zahradu v dobrém stavu. Listí zajisté patří ke krásám podzimu, na naší zahrádce ho však oceňujeme mnohem méně, než třeba v parku. Zahradní vysavače a foukače vám pomohou k tomu, aby váš trávník byl opět uklizený. V této kategorii nabízíme produkty značek Abg, Grizzly, Hecht, Partner a dalších.

Jak zahradní vysavače a foukače fungují?

Většina vysavačů se snadno změní na foukač a naopak. K vysavači je možno doplnit sekací nůž, díky kterému se stroj změní i v drtič listí. U některých vysavačů mohou být drtící nože již vloženy napevno. Vhodné je foukání i vysávání kombinovat, záleží však na typu zahrady a samozřejmě na typu listí nebo jehličí, které chceme odstranit. Zahradní vysavače a foukače však neslouží k úklidu velkých ploch najednou. Nejjednodušším řešením je listí nejprve nafoukat na hromádky, ty pak vysát a popřípadě rozdrtit. Zahradní vysavače a foukače oceníte zejména na místech, kam se i špatně chodí, například okrasné záhonky. Listí nejprve vyfoukáte pryč a pak vysajete. Svým květinám tak vůbec neublížíte, jako by tomu mohlo být u klasických hrábí.

Jaké funkce mohou zahradní vysavače a foukače mít?

Je vhodné vysávat listí suché – je lehčí a snadněji se vysaje. Výkon vysavače zajišťuje benzínový nebo elektrický motor. Záleží jen na vás, zda dáváte přednost nalévání benzínu nebo tahání se s kabelem. Zahradní vysavače a foukače se velmi snadno ovládají na rukojeti. Můžete plynně regulovat sací nebo foukací výkon. Tyto přístroje jsou úžasné také díky své nízké váze, která se pohybuje mezi 4 až 5kg. Nástavec, který slouží pro prodloužení foukací trubky, ulehčí práci a nemusíte se ohýbat.

Mezi výhody patří přímé vysávání do sběrného vaku a stlačení listí na zlomek běžného objemu. Zahradní vysavače a foukače natlačí do vaku tak, že se ho tam vejde podstatně více. Tyto přístroje se dají používat také na běžný úklid okolo domu či k odfoukání čerstvého sněhu.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang