Acana – prémiové krmivo pro psy a kočky

Značky

Acana je vlastněna společností Champion Petfoods, která vyrábí také dražší značku Orijen. Od roku 1979 získala společnost Acana řadu ocenění za své vynikající výrobky. V nabídce mají několik krmiv pro psy a kočky „pro všechna životní stádia“, stejně jako receptury pro štěňata a seniory. V nabídce mají také vybrané diety a výrobky pro různé velikosti plemen.

Acana je oblíbená značka krmiv pro psy, která je k dostání ve více než 60 zemích světa. Nabízí jak varianty s obsahem obilovin, tak varianty bez obilovin, stejně jako receptury s omezeným obsahem surovin, takže určitě najdete výrobek, který bude vyhovovat specifickým potřebám vašeho domácího mazlíčka. Vyrábí jak suché granule, tak pamlsky, které jsou skvělou výcvikovou pomůckou. Pochoutky jsou ze syrového masa zvířat, které bylo sušeno mrazem, aby si zachovalo chuť a živiny, a jsou vyrobeny ze skutečného masa zvířat.

Acana má v nabídce několik příchutí receptur „all life stages“ určených pro všechny typy plemen, což je podobné jako u konkurence. Mají však také krmiva pro štěňata, včetně receptur určených pro štěňata malých plemen, stejně jako krmiva vyrobená pro štěňata velkých plemen. Malá plemena mají jiné potřeby než větší psi, včetně menší velikosti granulí. Mají dokonce i recepturu pro seniory. Svého psa budete moci udržet na stejné značce krmiva od štěněte až do vysokého věku.

Historie značky

Společnost Acana je na trhu již od roku 1979 a v oboru krmiv pro psy je velmi uznávaná.

Společnost Champion Petfoods, mateřská společnost značky Acana, působí na trhu od roku 1979. Byla založena v kanadské Albertě a v současné době má továrny v Kanadě a Americe. Jak Acana, která je cenově mírná, tak Orijen, dražší verze, se vyrábí již desítky let. Získali si pověst jednoho z nejlepších výrobců krmiv pro domácí zvířata.

Sídlo společnosti Acana se stále nachází v Edmontonu v kanadské provincii Alberta, stejně jako výrobní závod NorthStar Kitchens, který je určen pouze pro výrobu krmiv pro psy Acana a Orijen. A rozšířili svou působnost o kancelář a továrny v Auburnu ve státě Kentucky s názvem DogStar Kitchens. Jejich výrobky pocházejí z místních farem a vod, takže všechny ingredience jsou bezpečné a z důvěryhodných zdrojů.

Historie stahování výrobků z trhu

Historie stahování produktů Acana
Společnost Acana má ve srovnání s ostatními značkami čistou historii stahování z trhu.

Hledali jsme na vysoké úrovni a byli jsme nadšeni, když jsme zjistili, že u žádného výrobku Acana nedošlo k žádnému stažení z trhu. A nejen to, pouze jednou byl stažen z trhu sesterský výrobek Orijen. S více než čtyřicetiletou tradicí výroby jsme v úžasu nad tím, že nikdy nedošlo k penalizaci jejich výrobků. Toto ocenění nám však dává jistotu, že se jedná o vysoce kvalitní značku.

Aktivní žaloby

Za zmínku stojí také to, že v roce 2018 byla podána žaloba na společnost Champion Petfoods, která tvrdí, že došlo k nedbalostním a bezohledným praktikám, klamavé reklamě a že v krmivu jsou těžké kovy a toxiny.

Složení krmiva

Pokud jde o složení, společnost Acana nešetří. Používá suroviny z místních zdrojů a nikdy neobsahuje nežádoucí složky, jako jsou vedlejší masné produkty, pšenice, kukuřice nebo sója. Jako první složka je vždy uvedena vysoce kvalitní masová bílkovina. Acana sice obsahuje varování, že může u domácích zvířat způsobovat DCM, ale nic nebylo důkladně prokázáno, takže byste měli být v bezpečí a používat Acanu jako krmivo pro psy svého domácího mazlíčka.

Acana dodává esenciální aminokyseliny, tuky, vitamíny a minerální látky díky použití svaloviny, orgánů a chrupavek WholePrey, které přirozeně obsahují všechny potřebné živiny. Proto není třeba přidávat do seznamu složek žádné doplňky. Veškeré ovoce a zelenina, včetně hrachu, fazolí a čočky, jsou geneticky nemodifikované složky, které poskytují přírodní vlákninu, minerály a vitamíny.

Recenze krmiva Acana pro psy

Nyní si projdeme různé varianty krmiv Acana, včetně různých variant pro životní stádia. Většina krmiv Acana je určena pro „všechna životní stádia“, což znamená, že těmito recepturami můžete krmit psy jakéhokoli věku a velikosti a vycházet z potřeb vašeho psa podle jeho hmotnosti. Lze jimi krmit i štěňata. Budeme se zabývat různými možnostmi, počínaje jejich řadou pro štěňata.

Receptury pro štěňata

Společnost Acana vyrábí tři různé receptury pro štěňata, včetně receptury určené pro štěňata malých plemen a další pro štěňata velkých plemen, a také receptury určené pro štěňata a mladé psy. Všechny tři receptury neobsahují obiloviny a jsou vyrobeny z biologicky vhodného poměru čerstvého syrového masa WholePrey a místního ovoce a zeleniny, aby vytvořily stravu bohatou na bílkoviny. Receptury pro různá plemena vám pomohou zajistit, aby vaše štěně dostávalo výživu odpovídající jeho velikosti.

Když se snažíte vybrat recepturu pro štěňata, je nejlepší najít takovou, která odpovídá potřebám vašeho plemene. Štěňata velkých plemen vyžadují jinou výživu než štěňata menších plemen. Výběr receptury sestavené pro specifické potřeby štěněte pomůže zajistit, aby váš chlupáč vyrůstal zdravý.

Krmiva Acana mají vysoký podíl masa, které poskytuje většinu živin přirozeně prostřednictvím živočišných orgánů, chrupavek a masa. Živočišné bílkoviny jsou vždy první složkou. U všech tří krmiv pro štěňata je na prvním místě uvedeno čerstvé kuřecí maso. Tyto receptury obsahují 60 % masa, 40 % zeleniny a žádné obiloviny, vedlejší masné produkty, lepek, brambory ani tapioku.

Vysokoproteinové krmivo pro dospělé

Mít aktivní plemeno znamená, že budete muset psům poskytovat kvalitní krmivo s vyšším obsahem bílkovin, které vašemu štěněti dodávají energii. Bude také potřebovat dostatek sacharidů a tuků pro udržení zdravých svalů. Doporučujeme také najít krmivo pro psy obsahující důležité aminokyseliny, jako je glukosamin, protože tato živina podporuje zdravé kosti, klouby a chrupavky.

Vzhledem k vyššímu obsahu bílkovin se nedoporučuje podávat krmivo určené pro psy s vysokou agility štěňatům nebo psům mladším jednoho roku. Příliš mnoho bílkovin může poškodit orgány rostoucího štěněte. Jakmile váš pes přejde z krmiva pro štěňata na krmivo pro dospělé psy, můžete ho bezpečně krmit tímto typem krmiva určeného pro pracovní psy a psy s vysokou aktivitou.

Krmivo Acana zajistí, že váš mazlíček bude mít dostatek energie díky všem bílkovinám pocházejícím z živočišných složek, jako jsou orgány, maso, chrupavky a kosti více zvířat, včetně kuřecího a krůtího. Červené maso je vynikajícím zdrojem bílkovin pro psy s citlivým zažíváním, protože je blanitější než červené maso a je snadnější pro žaludek a trávení. Nechybí ani spousta chutného ovoce a zeleniny pocházející z místních farem a vod.

Krmivo pro dospělé včetně obilovin

Acana nabízí několik receptur pro dospělé, které jsou vyrobeny z plnohodnotných obilovin a čerstvého nebo syrového živočišného masa. Tyto receptury jsou „pro všechna životní stádia“, což znamená, že jimi můžete krmit dospělého psa staršího jednoho roku, ale mohou být vhodné i pro většinu štěňat a starších psů. Doporučujeme však používat spíše krmivo pro štěňata a seniory. Většině psů vyhovují receptury obsahující obiloviny a nevyžadují stravu bez obilovin. Zda váš pes obiloviny potřebuje, však nejlépe zjistíte u svého veterinárního lékaře.

Krmivo Acana s plnohodnotnými obilovinami, jako je oves, čirok a proso, je k dispozici v šesti lahodných příchutích. Receptury s obilovinami mají vyšší cenu než receptury bez obilovin. Pokud váš pes nepociťuje žádné zažívací potíže, není důvod volit krmivo bez obilovin místo krmiva s obilovinami. Mnoho rodičů je ochotno zaplatit mírné zvýšení ceny za větší bezpečnost krmiva pro psy s obilovinami.

Tato receptura s obilovinami má WholePrey poměr skutečných živočišných bílkovin, které napodobují typ stravy, jakou by váš mazlíček dostával ve volné přírodě. Acana obsahuje zvířecí orgány, chrupavky, kosti a maso, které poskytují přirozené živiny, takže není třeba používat doplňky jako glukosamin, vitamíny nebo důležité aminokyseliny. Neobsahuje žádná plnidla ani běžné alergeny, jako jsou brambory, tapioka nebo lepek.

Bez obilovin pro dospělé

Receptury Acana bez obilovin jsou určeny pro „všechna životní stádia“ a dodávají se v různých lahodných příchutích, které poskytují stravu podobnou té, kterou by dostávali ve volné přírodě. Bez ohledu na to, jaké chutě má váš pes, Acana bude mít příchuť, kterou si vaše štěně oblíbí. A všechna životní stádia znamenají, že tuto recepturu můžete použít pro jakýkoli věk a plemeno a poskytnout jim vyváženou, výživnou stravu.

Krmivo bez obilovin se obvykle doporučuje psům s citlivostí na běžné alergeny, jako jsou obiloviny. Vzhledem k varováním u krmiv bez obilovin byste však neměli přecházet na krmivo pro psy bez obilovin bez souhlasu a doporučení vašeho veterinárního lékaře. Nepřevádějte svého psa na krmivo bez obilovin jen proto, že vaši přátelé nebo rodina tvrdí, že je to skvělý nápad. Většině psů vyhovují výrobky obsahující obiloviny.

Řada produktů Acana bez obilovin je stejně oblíbená a kvalitní jako jejich značky obsahující obiloviny. Jejich krmiva obsahují spoustu živočišných bílkovin a zároveň omezují množství sacharidů, aby vašemu psovi poskytly vyváženou stravu pro maximální výkon. Většina živin pochází ze 70 % z živočišných bílkovin, včetně omega 3 a 6 mastných kyselin, glukosaminu a mnoha vitamínů. Nechybí ani DHA a EPA, které jsou vynikající pro vývoj mozku a očí. Většina krmiv pro dospělé psy DHA neobsahuje, protože je běžnější v krmivech pro štěňata.

Mrazem sušené pamlsky

Pamlsky jsou užitečným nástrojem při výcviku štěněte, ale jsou také skvělým občerstvením pro starší psy mezi jídly. Pamlsky můžete psovi začít dávat, jakmile dokáže žvýkat pevnou stravu, obvykle kolem osmi týdnů věku. Dokonce i starším psům prospěje několik zdravých pamlsků denně, které jim dodají energii.

Mrazem sušené pamlsky Acana mají od rodičů domácích mazlíčků mnoho vysokých hodnocení a mají omezené složení, takže váš mazlíček nedostane příliš mnoho výživných látek nebo zbytečných přísad. Stejně jako jejich krmivo pro psy jsou i pamlsky pro psy Acana plné různých vysoce kvalitních živočišných složek pro masivní dávku bílkovin pro biologicky vhodnou stravu. Nechybí ani dostatek čerstvého ovoce a zeleniny pro zajištění vyvážené výživy.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang