Půjčka všem a ihned – do 5000 Kč okamžitě

Půjčky
půjčka všem ihned

Neštěstí nechodí po horách, nýbrž po lidech. Zrovna v nejhorší možnou chvíli se rozbijí domácí spotřebiče, auto nebo nezbývají finance na úhradu složenek. Pokud člověk nemá připravenou rezervu, musí se obrátit s prosbou o půjčku na svoji rodinu nebo přátele. Ne všem je tato situace příjemná, proto místo toho mohou zvolit půjčky do 5 000 Kč.

Půjčku 5 000 ihned není název magického létající koštěte. Jedná se o úvěr, který poskytují banky a většina nebankovních společností. O půjčku pro každého může zažádat kdokoliv, kdo splní potřebná kritéria.

Průvodce půjčkou všem ihned

Půjčka ihned pro každého je dostupná pro všechny zákazníky. Je vhodná i jako půjčka pro dlužníky. U nebankovních společností o něj mohou zažádat jak bonitní klienti, tak lidé, které by jinak banka odmítla. tj. nezaměstnaní, rodiče na mateřské dovolené, důchodci, dokonce i dlužníci se záznamem v registru.

Na rozdíl od jiných úvěrů je půjčka 5 000 ihned dostupná doslova okamžitě. Ověření zákazníka probíhá velmi rychle, v některých případech je možné získat peníze již do 15 minut na účet. Díky tomu je půjčka všem ihned vhodná k zaplacení nečekaných událostí.

Online půjčky do 5 000 Kč

Banky nabízejí vlastní verze půjčky do 5 000 Kč. Přesněji většina bank nabízí rychlé úvěry, u nichž lze zažádat od velmi nízkých částek (většinou se jedná o 5 000 Kč, některé banky nabízejí ještě nižší sumy) do 1 000 000 Kč (i v tomto případě je možné nalézt i vyšší nabídky).

Od zapůjčené částky se odvíjí i roční úroková sazba. O čím nižší částku klient zažádá, o to větší poplatky bude muset platit. Splátky úvěru se rozkládají podle zapůjčené částky až po dobu 2 let.

Aby byla zákazníkovi online půjčka do 5 000 poskytnuta, musí splnit důležité podmínky:

 • ověření bonity
 • bankovní účet
 • dostatečný příjem
 • plnoletost

Banka již má podstatné informace o klientovi – osobní údaje, příjem, finanční historie. V některých případech bude nutné, aby doložil dva doklady totožnosti.

Ověřování bonity bude rychlé. Především je podstatné, aby klientovi na bankovní účet přicházela každý měsíc výplata či jiná finanční suma. Díky tomu bude shledán bonitním a banka se nebude muset obávat, že by nebyl schopen dluh splácet.

O půjčku do 5 000 Kč je možné zažádat na internetových stránkách banky nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Klient nemusí navštívit pobočku.

Jaké jsou výhody a nevýhody online půjčky do 5 000 Kč od banky?

Bankovní úvěry mají řadu skvělých výhod, avšak i nevýhod, které je v rámci půjčky do 5 000 Kč třeba zohlednit.

Jaké jsou hlavní přednosti online půjčky do 5 000 Kč?

 • rychlost dodání peněz
 • rychlost ověření bonity
 • sjednání půjčky je zdarma
 • možnost odložení splátek při zapůjčení vyšších částek
 • vyřízení online

Rychlost vyřízení této půjčky od banky je nesrovnatelná v porovnání s jinými bankovními úvěry. Jaké jsou nevýhody půjčky do 5 000 Kč od banky?

 • vyšší úrok při žádosti o nižší částky
 • dlouhá doba splatnosti i malé částky (myšleno skutečně méně než 5 000 Kč)
 • přeplácení úvěru, pokud se půjčka splácí delší dobu
 • delší ověřování bonity, pokud se zapůjčí u cizí banky
 • některé banky nenabízí možnost zapůjčit nižší částky (pod 5 000 Kč)

Při zapůjčení velmi nízké částky se úvěr od banky nemusí vyplatit kvůli přeplácení a dlouhému splátkovému kalendáři. Pokud si člověk chce opravdu vzít půjčku do 5 000 Kč, může být bankovní úvěr nevýhodný.

Porovnání půjčky do 5 000 ihned od banky

Jestli se klient nemůže rozhodnout, kterou půjčku do 5 000 ihned zvolit, vyplatí se jednotlivé nabídky porovnat.

Minimální hodnota půjčkyMinimální doba spláceníÚroková sazba
Komerční banka10 000 Kč12 měsíců6,9 %
Česká spořitelna2 000 Kč12 měsíců6,94 %
Moneta5 000 Kč3 měsíce6,31 %
AirBank5 000 Kč7 měsíců4,9 %
ČSOB20 000 Kč12 měsíců6,9 %
Srovnání nabídek bank.

Rychlé půjčky od bank nejsou vhodným řešením úvěrů nižších částek. Lepší je využít je na větší sumu peněz než pro malou půjčku.

Online půjčka do 5 000 Kč a kontokorent

Kontokorentní úvěr se liší od klasické bankovní půjčky především v tom, že je žádost o něj mnohem jednodušší. Kontokorent je finanční rezerva, kterou si majitelé platného, stabilního bankovního účtu mohou vybrat kdykoliv.

Přestože na bankovním účtu nebude mít člověk žádné peníze, kontokorent mu umožňuje čerpat peníze banky do minusových částek. Dlužná částka se vrátí bance automaticky, jakmile na účet dostane výplatu či jiné finanční prostředky.

K využití kontokorentu musí klient splnit jednu podmínku, jíž je mít účet alespoň jednou za rok v plusu.

O kontokorent si klient zažádá u své banky i cizí společnosti. K vyřízení kontokorentu u využívané banky stačí doložení dokladu totožnosti. To je možné vyřídit ve většině případů v bankovní aplikaci či na pobočce u makléře.

Na koho se obrátit pro půjčku všem?
Na koho se obrátit pro půjčku všem?

Pokud chce zákazník založit kontokorent u jiné banky, kromě dokladu totožnosti musí doložit potvrzení příjmu.

Ke spočítání přehledu nákladů banky nabízí kontokorentní kalkulačky. Ty také spočítají úroky za dobu, po kterou jsou klienti v mínusu.

Půjčka do 5 000 okamžitě všem

Na rozdíl od bank nebankovní společnosti nabízejí skutečně půjčku do 5 000 okamžitě všem, tj. i nebonitním klientům se záznamem v registru dlužníků, kteří by byli jinak odmítnuti.

Nebankovní společnosti nabízí půjčky většinou od 1 000 Kč až do 100 000 Kč, většinou bez poplatků navíc. Pro lidi v exekuci jsou určeny půjčky do 5 000 bez registru. Při žádosti zákazníci nemusí dokládat záměr, na co peníze využívají. Typicky se jedná o mikropůjčky, jejichž doba splácení je krátká.

K získání půjčky všem klienti musí splnit požadavky:

 • věk od 18 let do 65
 • české občanství nebo povolení k pobytu na území ČR
 • platný bankovní účet

Pokud si chce půjčit peníze někdo starší, než je maximální věková hranice, neznamená to, že nemůže. K vyřízení půjčky bude muset pouze najít ručitele.

Nebankovní společnosti přísně nedohlíží na bonitu svých zákazníků. Naopak některé cílí na lidi se špatnou finanční historií. Půjčky pro každého bez registru nebo půjčka pro každého bez doložení příjmu jsou proto oblíbené nabídky.

Zažádání o půjčku všem

Žádost o půjčku všem probíhá pouze online. Klient se nejprve musí zaregistrovat u nebankovní společnosti, od níž si chce zapůjčit peníze. To znamená, že musí vyplnit formulář a doplnit základní informace (jméno, kontakt, výše úvěru).

Po přečtení smlouvy o úvěru se informace odešlou. Žadatel brzy poté dostane zprávu, zda půjčka všem byla schválena, nebo zamítnuta.

Půjčka pro každého bez doložení příjmu

Půjčka pro každého bez doložení příjmu se zdá velmi lákavá. Avšak tento název je chybný a zavádějící. Od roku 2016 musí každý poskytovatel půjčky ověřovat příjmy svého klienta a jeho schopnost splácet dluh. Proto banky odmítají žadatele bez dostatečných příjmů.

Jak banky, tak nebankovní společnosti budou žadatele o půjčku posuzovat podle bonity, kdy bude posuzován jeho pravidelný příjem. Ve způsobu posuzování se liší nebankovní společnosti.

Nebankovní společnosti budou chtít doložit pravidelný příjem jiným způsobem než banky a to:

 • výpisem z účtu za 3–6 měsíců
 • výplatními páskami za poslední 3 měsíce

Doklady stačí mít vyfocené v telefonu nebo poslat e-mailem.

Pokud klient přeci jen najde úvěr, k němuž nemusí dokládat příjmy, měl by se takové nabídce vyhnout. Taková půjčka se přibližuje lichvářské půjčce, jíž je lepší se vyvarovat.

Půjčka pro každého bez registru

Nebankovní společnosti nabízí půjčky do 5 000 bez registru i lidem, kteří mají záznamy v registru dlužníků. Na rozdíl od bank nebankovní společnosti nespolupracují s registry dlužníků, proto se mohou zaměřit i na lidi v exekuci nebo insolvenci.

Každá nebankovní společnost nenabízí novou půjčku bez registru. Jedná se o záležitost pouze mála firem. Co se týče půjčky pro každého bez registru, její hodnota je velmi nízká a doba splácení je krátká, většinou od 1 do 3 měsíců.

Před uzavřením nové půjčky bez registru si lidé musí předem rozmyslet, zda ji skutečně potřebují s ohledem na svou finanční historii. Sankce za nesplácení jsou velmi vysoké.

SMS půjčka do 5 000

O půjčku je možné zažádat i jinak než online. Via SMS nabízí službu „SMS půjčka do 5 000„, o níž se žádá pomocí SMS zprávy (nebo online). Klient si může půjčit od 1 000 Kč do 60 000 Kč se splatností až 120 měsíců.

Při první půjčce je možné vzít si úvěr od 100 Kč do 8 000 Kč. Při každé další půjčce se výše úvěru zvýší na 20 000 Kč. Podmínky pro podání SMS půjčky do 5 000 Kč jsou obdobné jako u jiné žádosti. Po schválení kladné žádosti budou peníze odeslány do 15 minut.

Porovnání nebankovních nabídek

Přestože se může smlouva některé půjčky všem může zdát lákavá, jiná společnost může nabízet lepší. Před uzavřením smlouvy je nutné zaměřit se na porovnání.

Minimální částkaSplatnostPůjčka bez doložení příjmu?Půjčka bez kontroly registru?
zaplo.cz1 000 Kč7-30 dnůanone
Viasms.cz1 000 Kčflexibilníneano
CreditOn1 000 Kč20. den v měsíci – 13. dalšího měsícenene
Homecredit10 000 Kč4-38 měsícůnene
Provident3 000 Kč6 měsícůneano
Cofidis10 000 Kč12-120 měsícůnene
Zonky5 000 Kč12-120 měsícůnene
Porovnání nebankovních nabídek

Nabídky nebankovních společností jsou různorodé. Jak je patrné, nová půjčka bez registru není tak obvyklá, stejně tak půjčka pro každého bez doložení příjmu.

Ověření společnosti

Ne všechny nebankovní společnosti jsou spolehlivé. Aby se klient nenapálil, je nutné, aby si před uzavřením smlouvy půjčky pro každého řádně prověřil společnost, od níž si chce zapůjčit peníze.

Mezi některé takové se řadí:

 • ViaSMS
 • CreditOn
 • Zonky
 • Provident Financial

Seriózní společnosti spadají pod kontrolu ČNB. To znamená, že musí splňovat její kritéria.

Zároveň tyto společnosti operují na poli nebankovních půjček delší dobu, proto mají množství zkušeností s různými zákazníky, jejich potřebami a způsoby řešení složitých situací. Díky tomuto prověření bude mít klient jistotu, že se nenapálí u neférových firem nebo rovnou u lichvářů.

Dále je nutné si pročíst recenze a hodnocení zákazníků. Jejich zkušenosti mohou být cennými poznatky, které klienta odradí od nepříjemné zkušenosti. Pochlebné recenze přímo na stránkách společností jsou pouze lživými reklamami a není vhodné jim důvěřovat.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang