Půjčka a konsolidace pro problémové klienty

Půjčky

Kdo má dobrou bonitu, otevírají se mu různé možnosti půjček v bankách i nebankovních společnostech. Ovšem je stále více tzv. problémových klientů, kteří z různých důvodů nemohou bonitu prokázat. Jaké jsou možnosti půjček pro problémové klienty?

Kdo nemá dobrou bonitu, bankovní půjčku nezíská. Bude si muset vystačit s nebankovní půjčkou pro problémové klienty.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty dává příležitost i klientům mající problémy najít seriózního poskytovatele půjček, který by jim vyšel vstříc.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty – bez zástavy a konsolidace

Nebankovní půjčka pro problémové klienty bez zástavy a konsolidace je stále žádanější produkt. Není se čemu divit. Stále více lidí se dostává do finančních potíží, které se jim nedaří řešit.

Následně se ocitnou v registru dlužníků a stávají se tzv. problémovými klienty. Pro četné poskytovatele půjček jím však člověk je, i když nemá dostatečný příjem.

Nebo ho sice má, avšak nemůže ho prokázat. I to bývá problém. Ať už z jakéhokoliv důvodu člověk není bonitním klientem, může se obrátit rovnou na nebankovní půjčku pro problémové klienty.

Obecně je půjčka určená spíše na menší výdaje. Díky rychlosti, se kterou bude úvěr poskytnutý, může jít i o velmi naléhavé výdaje, které není možné odkládat. Peníze lze použít na jakékoliv účely.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty online

Nálepka “problémový klient“ není nikomu příjemná. Lepší je se rovnou obrátit na finanční produkt, u kterého má člověk největší šanci, že mu vyjde vstříc.

Je jím nebankovní půjčka pro problémové klienty. Chce-li někdo podat žádost o ni, postačí vyplnit několik základních údajů do online žádosti. Peníze na cokoliv získá v krátké době.

Konsolidace pro problémové klienty

Podobný způsob je i v případě konsolidace půjček online. Jedná se v podstatě o sloučení dluhů, což může pomoct i s tím, aby dlužník nezapomínal zaplatit jeden z dluhů.

Konsolidace dluhů je strategie správy dluhů, která umožňuje sloučit více dluhů do jedné splátky. Mít jeden účet může být jednodušší na správu. Také to, že má člověk vyšší než průměrnou úrokovou sazbu kvůli špatnému úvěru nebo dluhu na kreditní kartě, může pomoci snížit průměrnou sazbu.

Jedním z nejběžnějších způsobů konsolidace dluhů je vzít si půjčku na konsolidaci dluhů – osobní půjčku, která slouží ke splacení více věřitelů.

Ačkoli může být obtížné získat tento typ úvěru se špatnou bonitou, lze podniknout několik kroků, které zvýší šance na schválení úvěru. Navíc existují alternativní možnosti, které je třeba zvážit.

Výhody konsolidace pro problémové klienty bez zástavy

Pevná platba: Většina půjček na konsolidaci dluhů má pevnou úrokovou sazbu a stanovenou dobu splácení. Měsíční splátka bude každý měsíc stejná – na rozdíl od měsíčních splátek kreditních karet.

Předvídatelnou měsíční splátku lze snáze zapracovat do výdajového plánu, což usnadňuje udržování ostatních účtů a dluhových závazků, které může člověk mít, v platnosti a zabraňuje dalším komplikacím. Datum splátky často navíc motivuje k tomu, aby se člověk snažil dluhy splácet.

Nižší úroková sazba: Konsolidace dluhů je obecně rozumná pouze tehdy, pokud lze získat lepší úrokovou sazbu, než jakou člověk platí za své dluhy nyní.

Zjednodušené finance: Půjčka na konsolidaci dluhů spojuje více měsíčních splátek do jedné. Mít jen jednoho věřitele a jeden měsíční účet, o který je potřeba se starat, může pomoci důsledněji splácet dluhy. Navíc se lze vyhne zmeškaným splátkám a pomáhá to včasným splácením úvěru.

Konsolidace pro problémové klienty – jak ji získat

Každý věřitel si stanoví své požadavky na žadatele o půjčku na konsolidaci dluhů. Podmínkou bývá věk starší 18 let a člověk by neměl být v insolvenčním nebo exekučním řízení. Každý věřitel také zkoumá bonitu, příjem a poměr dluhu k příjmu, aby zjistil, jak je dlužník schopen půjčku splácet.

Často bude potřeba dobrá bonita, ačkoli existují věřitelé, kteří poskytují půjčky na konsolidaci dluhů se špatnými úvěry; tito věřitelé mohou akceptovat bonitu nižší. I když dlužníci s nízkou bonitou představují pro věřitele zvýšené riziko nesplácení.

Jak na konsolidace pro problémové klienty bez zástavy

Člověk snažící se zbavit dluhů se může rozhodnout pro půjčku na konsolidaci dluhů. Musí mít ale určitou bonitu a dostatečný příjem, aby konsolidaci získal. Každý věřitel má své vlastní požadavky. Aby člověk vybral co nejlepší půjčky, je dobré se držet tohoto postupu:

Zkontrolovat svou bonitu

Věřitelé rozhodují o půjčce převážně na základě stavu bonity. Obecně platí, že čím nižší je, tím vyšší úrokovou sazbu věřitelé při financování nabídnou. Aby mohl člověk získat půjčku na konsolidaci dluhů, musí splnit minimální požadavky věřitele.

Mnoho bank nabízí bezplatné nástroje, které umožní zkontrolovat a sledovat bonitu. Je pak snazší najít věřitele, kteří s mohou být ochotni spolupracovat. Nejenže existují věřitelé, kteří se specializují na půjčky pro lidi se špatným úvěrem, ale mnozí z nich na svých webových stránkách uvádějí požadavky.

Porovnávat nabídky

Málokdy je dobré přijmout první nabídku půjčky, kterou člověk uvidí. Místo toho je lepší si udělat průzkum a porovnat výši půjčky, podmínky splácení a poplatky z více zdrojů, včetně místních bank, národních bank, úvěrových družstev a online věřitelů.

Tento proces může trvat dlouho, ale může ušetřit tisíce a desetitisíce korun. Nejjednodušším výchozím bodem mohou být online věřitelé.

Může se však také vyplatit prověřit nabídky u stávající banky; pokud má klient s bankou nebo spořitelním a úvěrovým družstvem dobré vztahy, může být ochotnější přehlédnout podprůměrnou bonitu.

Zajištěné půjčky

Osobní půjčky na konsolidaci dluhů jsou obvykle nezajištěné, což znamená, že nevyžadují zajištění. Pokud má člověk potíže se schválením dostupné nezajištěné půjčky na konsolidaci dluhů, možná by stálo za to zvážit zajištěnou půjčku.

Zajištěné půjčky vyžadují nějakou formu zástavy, například vozidlo, dům nebo jiný majetek. Pokud dlužník nesplácí, zástava musí mít obvykle takovou hodnotu, aby pokryla výši půjčky. Z tohoto důvodu je schválení zajištěné půjčky obvykle snazší než nezajištěné půjčky a lze získat i lepší úrokovou sazbu.

Jak zvládnout půjčku na konsolidaci dluhů

Vytvoření rozpočtu
Po schválení půjčky si sestavte rozpočet, ve kterém uvedete, jak budete každý měsíc peníze splácet, a ujistěte se, že to zvládnete.

„Dopředu si zjistěte, kolik budete muset každý měsíc splácet,“ říká Exantus. „Pokud částka, kterou budete splácet, není příznivá pro váš současný rozpočet, pak by nemělo smysl přistupovat k půjčce na konsolidaci dluhů.“

Případně můžete okamžitě snížit některé své současné diskrétní výdaje, abyste si zajistili dostatek hotovosti na měsíční splácení půjčky. Pokud vám zůstanou nějaké dodatečné prostředky, můžete je také použít na splacení jiných dluhů, které jste nekonsolidovali, abyste pomohli snížit poměr DTI.

Okamžitě splaťte všechny dluhy
Jakmile vám na účet dorazí prostředky z konsolidačního úvěru, měli byste v první řadě splatit všechny své dluhy.

„Někteří lidé obdrží peníze a pokračují v jejich používání na jiné účely nebo nesplatí celý svůj dluh,“ říká James Lambridis, generální ředitel společnosti DebtMD. „Tím se jen dostanete do horší finanční situace.“

Nastavte si automatické platby
Jakmile máte půjčku na konsolidaci dluhů, zjistěte, zda váš věřitel nabízí automatické platby. Mnozí ji mají a někteří vám za její nastavení dokonce poskytnou slevu. Je to dobrý způsob, jak si potenciálně snížit splátky úroků, pokud vaše špatná bonita vede k vysoké sazbě. Pomůže vám také udržet si přehled – což je důležité zejména pro váš úvěr, protože včasné splácení půjčky je jedním z nejlepších způsobů, jak si zvýšit kreditní skóre.

Vyřešte případné problémy s výdaji
Nakonec si budete muset přiznat a vyřešit veškeré přetrvávající problémy s výdaji. Bez vyřešení vzorců chování při nakládání s penězi, které problém způsobily, se snadno dostanete zpět do dluhů. Pokud se historie bude opakovat, můžete si potenciálně ještě více poškodit své kreditní skóre.

To zahrnuje i snahu nesahat znovu po kreditních kartách, jakmile jsou splaceny, protože nechcete skončit opět na začátku.

© 2022 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang