Konsolidace půjček – význam, co je a jak funguje

Půjčky

Do dluhů se může dostat každý člověk, a to i ten, který je přesvědčený, že jemu se to rozhodně stát nemůže. Přeci jen se neříká nadarmo, že člověk míní, život mění. Tak to zkrátka je. Ovšem co se dá dělat se situací, když počet dluhů se zvyšuje a jejich splátky jsou neúnosné?

V takovém případě existuje řešení v podobě konsolidace půjček, které může pomoci vyřešit různé úvěry. Konsolidace je totiž sloučení všech stávajících úvěrů do jednoho. Je důležité zdůraznit, že se nejedná o novou půjčku.

Co je konsolidace půjček a jak funguje?

Konsolidace půjček pro dlužníky přináší několik výhod. Hlavní výhodou je, že díky sloužení půjček do jedné dochází většinou ke snížení měsíčních nákladů na půjčku. Jedna splátka je ve finále v nižší hodnotě než několik menších půjček.

Jak funguje konsolidace půjček? Konsolidace půjček pro dlužníky funguje úplně stejně jako jakýkoliv jiný úvěr. Je nutné najít věřitele, který možnost konsolidaci půjček poskytuje, a domluvit se s ním na převzetí všech úvěrů.

Věřitel si převezme všechny současné půjčky pod sebe a vytvoří pomocí sloučení dlužníkovi jeden úvěr, který má často lepší podmínky. Dochází ke snížení měsíčních splátek a také úrokové podmínky zde bývají přívětivější.

Hranici, kolik půjček a v jaké celkové výši může člověk konsolidovat, si určuje každá instituce sama. Nicméně rozdíl mezi jednotlivými poskytovateli může být až několik set tisíc. Z toho důvodu je vhodné si předem nastudovat více možností, aby konsolidace splnila účel, za kterým si ji žadatel sjednává.

Sloučení úvěru do jednoho je skvělým řešením, jak se postupně vymanit z nepříznivé finanční situace a zbavit se dlužné částky. Lidé proto často vyhledávají „konsolidace dluhů“ a „konsolidace úvěrů“.

Sloučení půjček do jedné se nemusí týkat pouze velkých částek, konsolidace mikropůjček jsou také častým případem.

Konsolidace půjček online

Konsolidaci půjček je možné řešit online. Pomocí online konsolidace si dlužník ušetří běhání po pobočkách a hledání té nejvýhodnější nabídky.

Pomocí online kalkulaček si snadno může sám vypočíst, na kolik ho konsolidování jeho současný úvěrů vyjde, a takto si může porovnat nabídky od různých společností a vybrat si tu nejvýhodnější.

I celou žádost o konsolidaci lze řešit online. Důležité je vědět o všech úvěrech a na žádný nezapomenout. Dále je také nutné se prokázat dvěma doklady totožnosti. Což je nejčastěji občanský průkaz a dále to může být rodný list, řidičský průkaz nebo pas.

Konsolidace dluhů nabízí téměř všechny banky. Nicméně na takovou konsolidaci dluhů nemusí vždy dosáhnout každý, jelikož banky si dávají velký pozor, komu peníze půjčí, a komu ne.

Nebankovní konsolidace půjček – online sjednání

Právě proto, že banky jsou celkově přísnější a neschválí úvěr ani konsolidaci úvěrů komukoliv, jsou lidé často nuceni hledat východisko u nebankovní instituce.

Někteří nebankovní věřitelé mají licenci od České národní banky, a tak je u nich sjednání úvěrů i jejich konsolidace většinou bezpečné. Ovšem existuje celá řada lidí, kteří se snaží vydělat na cizím neštěstí.

Proto je nutné si dávat pozor hlavně na lichváře, kteří půjčují za extrémně vysoký úrok, a rozhodně se nejedná o výhodné podmínky pro dlužníka. Navíc lichva je na území České republiky nezákonnou činností a je vždy lepší se jí obloukem vyhnout.

Nebankovní společnosti také často nabízejí konsolidaci půjček po splatnosti. To je další věc, která u bank není možná.

Konsolidace se zástavou nemovitosti

Konsolidace se zástavou nemovitosti je půjčka, která nabízí nové možnosti, jak získat relativně slušnou sumu na nebankovním trhu.

Jde o půjčku od 10 000 Kč, kdy horní hranice je omezena pouze tržní hodnotou zastavované nemovitosti proti půjčce. Konsolidace se zástavou nemovitosti funguje jako ideální nástroj na vyřešení exekuce, zrušení dražby nemovitosti nebo jako možnost konsolidace stávajících dluhů.

Díky tomu, že jde o půjčku se zástavou nemovitosti, získá člověk výhodnější úvěr, než je zvykem u klasických spotřebitelských půjček. Není nad čím přemýšlet. Konsolidace se zástavou nemovitosti je cesta, jak začít znovu a s čistým štítem.

Kdo chce raději půjčku bez zástavy nemovitosti nebo konsolidaci bez registru a zástavy nemovitosti, měl by se poohlédnout jinde.

Parametry konsolidace se zástavou nemovitosti

Konsolidace se zástavou nemovitosti je nebankovní půjčkou od 10 000 Kč až do horní hranice v podobě tržní hodnoty nemovitosti. Je zde možnost využít expresního vyřízení, kdy je půjčka poskytnuta do dvou dnů.

Po zaslání žádosti kontaktují žadatele pracovníci poskytovatele do 24 hodin a poskytnou mu zdarma i poradenství.

Tato rychlá půjčka, která má úspěšnost v řádu desítek procent, je skutečným řešením, které člověku pomůže dostat se ze složité finanční situace.

Konsolidace se zástavou nemovitosti je bez skrytých poplatků a bez nutnosti platit cokoliv předem. Navíc si lze půjčit peníze navíc, kdy jde o neúčelovou půjčku, takže využití peněz je plně v režii žadatele.

Jak o konsolidaci se zástavou nemovitosti požádat

Konsolidace se zástavou nemovitosti lze získat pomocí vyplnění jednoduchého krátkého formuláře. Důležitá je velikost půjčky, kterou chce člověk získat. Do 24 hodin se mu ozve pracovník společnosti, domluví všechny detaily, navrhne řešení a společně se s žadatelem domluví, jakou formou budou peníze předány.

Rychlé, efektivní a velice snadné. Neplatí se dopředu žádné poplatky ani záruky. Dokonce nevadí ani záznam v registru dlužníků. Půjčku může získat skutečně každý.

Konsolidaci půjček lze řešit z pohodlí domova.
Konsolidaci půjček lze řešit z pohodlí domova.

Konsolidace půjček – srovnání

Jakmile se člověk rozhodne, že konsolidace jeho dluhů je ideálním řešením, měl by se pustit do srovnání různých nabídek a nepodceňovat, u koho a za jakých podmínek si nechá své úvěry sloučit do jednoho.

Srovnání konsolidace půjček lze najít na několika webových stránkách, které se specializují na finanční témata.

Hello bank konsolidace například nabízí zajímavé možnosti, a pokud člověk hledá možnost, kde si půjčit, může od Hello bank nabídnout úvěr v hotovosti od 20 000 do 1 000 000 Kč s nízkým úrokem, s volitelnou dobou splatnosti a jako bonus je možné vše vyřešit online.

Dnes konsolidaci nabízejí téměř všechny banky i mnohé nebankovní společnosti. Sjednat si lze například:

  • konsolidaci Moneta Money Bank
  • konsolidaci ČSOB
  • konsolidaci KB
  • konsolidaci Česká spořitelna
  • konsolidaci mBank
  • konsolidaci RB
  • konsolidaci Home Credit
  • konsolidaci Zonky

Zajímavá je také půjčka České spořitelny pro lidi, kteří mají dobrou bonitu a mohou řešit bankovní půjčku a bankovní sloučení dluhů. Zde se pohybuje úroková sazba od 3,96 % při řádném splácení a vyřízení půjčky je online a zdarma.

Konsolidace Moneta Money Bank

Moneta Money Bank nabízí konsolidaci půjček s transparentním úrokem. Díky převodu půjček k Monetě může každý ušetřit. Úrok u konsolidace se pohybuje od 7,24 %.

Díky konsolidaci může dojít ke snížení splátek až o 50 % a banka navíc také nabízí možnost půjčit si ještě dodatečné finanční prostředky na cokoliv. Což nemusí být pro každého rozumné. Je dobré si řádně promyslet, zda se člověk potřebuje při konsolidaci půjček zadlužit ještě více.

Při žádosti o konsolidaci online banka navíc nabízí vyřízení zdarma, a tak člověk ušetří za poplatek více jak 2 000 Kč. Díky online kalkulačce si také může dopředu zjistit, jak pro něj bude konsolidace výhodná.

Konsolidace ČSOB

Také banka ČSOB nabízí sloučení půjček do jedné, tedy konsolidaci, a slibuje úsporu i 30 000 Kč.

Splácení je možné si rozložit až na dobu 10 let, konsolidace je zcela bez poplatků a ohledně splátek záleží jen na dlužníkovi, jestli si je bude chtít snížit, nebo dokonce zvýšit.

Předčasné splacení tohoto úvěru je zcela zdarma. Díky online kalkulačce je možné si opět dopředu zjistit, jak je pro dlužníka tato konsolidace výhodná.

Konsolidace KB

Také Komerční banka nabízí konsolidaci dluhů. Slibuje optimální půjčku za lepších podmínek díky konsolidaci s konsolidačním bonusem až 25 000 Kč.

Konsolidace půjček může snížit měsíční splátky i úrok. Komerční banka dokonce nabízí sloučení půjček až do výše 2 500 000 Kč. Často nabízí akční nabídky s lepšími podmínkami.

Konsolidace Česká spořitelna

Česká spořitelna při sloučení půjček do jedné nabízí až o 15 splátek méně při řádném splácení. Dojde tak k dřívějšímu splacení úvěru.

Je zde možné do jediného úvěru sloučit všechny stávající, a to ať už se jedná o půjčky, které vznikly na nákup zboží, kontokorenty nebo například kreditní karty.

Česká spořitelna pomůže se sloučením všech půjček do jedné, a pokud si to následně klient rozmyslí, má ještě 30 dnů na odstoupení od smlouvy.

Konsolidace mBank

I mBank nabízí konsolidaci a refinancování půjček a rovnou slibuje snížení úrokové sazby o 2 %. Díky tomu také slibuje úsporu až 20 000 Kč.

Konsolidace půjček u mBank je zcela bez poplatků. Také se zde neplatí žádné poplatky za mimořádné splátky nebo předčasné splacení půjčky. Není ani nutné, aby žadatel o konsolidaci dokládat jakékoliv dokumenty.

Zde si totiž mBank řeší všechny dokumenty zcela sama, a pokud klient potřebuje více peněz, nabízí mu navýšení půjčky až do výše 1 000 000 Kč.

Konsolidace RB

Raiffeisenbank nabízí také pro své klienty sloučení půjček do jedné. Nabízí dokonce snížení splátek až na polovinu.

Výhodou RePůjčky je to, že banka si od klientů převezme jednu i více půjček a sloučí je do jedné, přičemž si klienti mohou rovnou půjčit další peníze, a to až do částky 800 000 Kč bez ručitele.

O konsolidaci je možné požádat online, mimořádné splátky i předčasné splacení jsou zcela zdarma.

Doba splácení se pohybuje od 3 měsíců do 10 let a sjednání i vedení půjčky je po celou dobu zdarma. Je také možné si půjčku pojistit před nečekanou událostí.

Nejlepší nebankovní konsolidace – nejvýhodnější konsolidace online

Banky nabízí zajímavé konsolidace se zajímavým úrokem. Většinou je jejich sjednání i vedení po celou dobu zdarma a neskrývají se zde žádné poplatky.

Ovšem v případě, že člověk z nějakého důvodu nemůže žádat o bankovní konsolidaci, má ještě možnost se obrátit na nebankovní společnosti.

Konsolidace Home Credit a konsolidace Zonky nabízí také zajímavé možnosti, jak se postupně dostat z dluhů a sloučit si všechny stávající půjčky do jedné. O konsolidaci lze požádat online.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang