Nebankovní půjčky bez registru a zástavy

Půjčky

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy dávají možnost získat slušnou sumu peněz bez nahlížení do registru dlužníků a zároveň bez povinnosti zastavovat vlastní majetek ve prospěch poskytovatele půjčky. Co nebankovní půjčka bez registru a bez zástavy nabízí? A lze získat půjčku milion bez zástavy?

Je zcela zásadní získávat půjčky od nebankovního sektoru co nejsnadněji, a přesně toho se poskytovatelé těchto půjček jednoznačně drží. Není důležité, jak velkou částku člověk potřebuje a jakou formou ji chce získat.

Zcela zásadní je pouze fakt, že chce půjčku bez toho, aby ho kdokoliv lustroval. A navíc nechce zastavovat svůj majetek.

V některých případech je však dlužník tak zoufalý, že využije lichvářskou půjčku, která může dopadnout velmi špatně a je lepší se jí vyhnout.

Princip nebankovní půjčky bez registru a zástavy

Každá půjčka bez registru musí splňovat jednoznačná kritéria. Nebankovní půjčky bez registru a zástavy nejsou výjimkou. Tady jde o to, že peníze získá žadatel rychle a bez zbytečné administrativy.

Půjčky bez registru a zástavy jsou obvykle na nižší částky v řádu tisíců a desetitisíců korun a jsou poskytovány na kratší období, obvykle i do jednoho roku.

Vzhledem k rychlosti vyřízení však patří mezi opravdu užitečné půjčky, které využívají tisíce lidí po celé zemi. Je totiž velice snadné o ně požádat a velice snadné je i získat. Není potřeba na nic čekat.

Co je registr dlužníků?

Registr dlužníků (úvěrový registr) je seznam osob a firem, které si v minulosti vzaly nějaký úvěr a řádně nesplácejí své závazky. Tento registr slouží jako informační databáze, na základě které je posouzena platební morálka daného subjektu.

V České republice je registrováno několik bankovních a nebankovních registrů dlužníků, např. Bankovní registr klientských informací, Centrální registr dlužníků, SOLUS nebo Veřejný registr dlužníků.

Co je zástava?

Zástavou mohou být všechny věci, které jsou majetkové povahy, proto mohou být zástavou věci hmotné i nehmotné. Vlastností zástavy je její obchodovatelnost, aby mohla být v případě nesplnění pohledávky zpeněžena.

Nejčastěji se u úvěru ručí nemovitostí (hypotéka), pozemkem nebo autem.

Zástava nemovitosti je pojistka, která zajišťuje bance, v případě klientovy špatné bonity, zastavenou nemovitost prodat.

Zástavní právo je právo banky, v případě neplnění povinností zákazníkem, prodat zastavenou nemovitost a uspokojit tak svou pohledávku.

Výhody půjčky bez registru a zástavy

Získat půjčku bez registru a zástavy mohou i žadatelé, kteří nemají dobrou schopnost splácet úvěry.

Další výhodou je fakt, že žadatel o půjčku neručí svým majetkem a nehrozí tak, že by o něj přišel v případě nesplácení úvěru.

Sjednání půjčky je rychlé, snadné a také online. Je to nejschvalovanější půjčka ze všech.

V neposlední řadě je to i možnost první půjčky zcela zdarma (bez úroku a poplatků).

Nevýhody půjček bez registru a zástavy

Tento typ půjček je pro poskytovatele úvěrů poměrně velké riziko, proto je sjednávají s vyššími poplatky a úroky.

Bez zástavy si lze půjčit jen menší částku peněz.

Pro získání lepších podmínek půjčky nebo vyšší částky peněz se ručí klientovou nemovitostí.

Půjčky jsou krátkodobé.

Žadatel musí mít vlastní bankovní účet.

Banky jsou regulovány zákonem a bankovní půjčky podléhají ochraně spotřebitelů. Nebankovní půjčky mohou být méně regulovány, což může snížit úroveň ochrany spotřebitelů před neférovými praktikami.

Pro koho je půjčka bez registru a zástavy určená?

Podle zákona o spotřebitelském úvěru je povinnost všech poskytovatelů půjček (bank i nebankovních společností) prověřit schopnost klienta daný úvěr splácet. Půjčka bez prověření registru dlužníků nebo dokladu o příjmech není standardní služba u poskytování úvěrů.

Nebankovní společnosti tuto povinnost obvykle obchází nebo pozitivní záznam v registru dlužníků neřeší. Mají tak možnost získat větší spektrum zákazníků, než je tomu u bank.

Půjčka bez registru a zástavy bývá obvykle určena pro lidi, kteří nemohou získat úvěr od tradičních bankovních institucí z různých důvodů. Tato forma půjčky může být pro některé žadatele atraktivní, zároveň však nese určitá rizika a vyšší náklady. Zde jsou některé situace a skupiny lidí, pro které by půjčka bez registru a zástavy mohla být vhodná:

  1. Osoby se špatnou bonitou: Pokud máte negativní záznamy v registrech dlužníků (např. v bankovním registru nebo v registru Solus), může být těžké získat půjčku od tradičních bank. Půjčka bez registru vám může poskytnout možnost získat potřebné finance.
  2. Lidé s nízkým kreditním skóre: Někteří žadatelé mohou mít nízké kreditní skóre kvůli nedostatečné kreditní historii nebo minulým problémům se splácením. Nebankovní půjčky bez registru obvykle nekladou tolik důrazu na kreditní historii.
  3. Osoby potřebující peníze rychle: Nebankovní půjčky bez registru mohou být rychleji schváleny než půjčky od tradičních bank, což může být výhodné v naléhavých situacích.
  4. Osoby, které nemají žádnou zástavu nebo ručitele: Některé půjčky vyžadují zajištění zástavou nebo ručitelem. Půjčka bez zástavy a registru může být vhodná pro ty, kteří nemají k dispozici vhodnou zástavu nebo ručitele.
  5. Podnikatelé a osoby bez trvalého zaměstnání: Nebankovní půjčky bez registru mohou být otevřenější k žadatelům, kteří mají nepravidelný příjem, například podnikatelům nebo lidem bez trvalého zaměstnání.
  6. Lidé, kteří chtějí uniknout byrokracii a rychle získat peníze: Pro některé lidi je byrokratický proces v tradičních bankách příliš složitý. Nebankovní půjčky bez registru mohou být jednodušší a rychlejší volbou.
  7. Osoby, které chtějí udržet soukromí: Někteří lidé chtějí udržet své finanční záležitosti soukromé a nechtějí, aby byly zaznamenány v bankovních registrech.

Je však důležité si uvědomit, že půjčka bez registru a zástavy často nese vyšší rizika, včetně vysokých úrokových sazeb a poplatků. Před uzavřením jakékoli půjčky je důležité pečlivě zvážit podmínky, porovnat nabídky různých poskytovatelů a zvážit svou schopnost půjčku splácet.

Jak získat nebankovní půjčky bez registru a zástavy

Získání nebankovní půjčky bez registru a zástavy je opravdu snadné. Stačí vyplnit jednoduchý formulář. Do tohoto formuláře se pouze vyplní iniciály žadatele a požadovaná velikost půjčky.

Dále by měl budoucí klient splňovat obecné podmínky, jako jsou:

  • plnoletost
  • trvalý pobyt nebo bydliště na území České republiky
  • pravidelný a doložitelný příjem
  • vlastní bankovní účet

Některé podmínky nemusí být vyžadovány nebo se žadatel o půjčku může setkat s jinými podmínkami, které musí pro schválení splnit. Možné je tak získat i půjčku pro cizince a Slováky.

Po vyplnění a odeslání žádosti obratem zavolá pracovník poskytovatele, který zájemce seznámí s detaily a informacemi o půjčce. Samozřejmě se během hovoru může na cokoliv zeptat a žádná otázka není tabu.

Žadatel tak bude mít přehled o své půjčce a bude přesně vědět, jaká práva a závazky z této nebankovní půjčky vyplývají.

Půjčka bez doložení příjmu a bez zástavy

Název půjčka bez doložení příjmu a bez zástavy je lehce zavádějící. Žadatel by si mohl myslet, že k jejímu získání není potřeba žádným způsobem dokládat pravidelný příjem nebo zastavovat majetek. Realita je ovšem trochu někde jinde.

Dříve bylo běžné, že u každé žádosti se muselo doložit potvrzení o příjmu podepsané a orazítkované zaměstnavatelem. I dnes se tento dokument musí dokládat u některých typů půjček, např. u velkých úvěrů na bydlení.

U menších půjček se příjem může doložit i jinak, např. výpisem z účtu, výplatní páskou, nahlédnutím do internetového bankovnictví. Některé nebankovní společnosti nabízejí i možnost půjčky do 5000 Kč bez doložení příjmu.

Podobné to bývá u ručení nemovitostí. U velké částky se samozřejmě musí ručit, ať už nemovitostí, nebo movitým majetkem.

Půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy

V oblasti podnikání je to jako na houpačce. Jednu chvíli se daří a další je podnikatel v záporných číslech. Poskytovatelé úvěrů kladou na živnostníky a podnikatele větší nároky než na fyzické osoby.

Problémem bývá nízký doložitelný příjem, dosud žádné daňové přiznání, záznam v registru nebo nedoplatek na sociálním či zdravotním pojištění. O dluzích nemluvě.

Nabízí se zde možnost získat půjčku pro OSVČ bez registru a zástavy. Podnikatelé ji mohou využít na začátky svého podnikání, na zaplacení faktur od klientů nebo na platbu svých závazků.

Podmínky schválení půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy jsou vesměs identické jako u ostatních žadatelů. K vyřízení půjčky je nutnost mít živnostenský list.

Zpravidla se pro OSVČ nabízená částka pohybuje do 20 000 Kč (někdy i do 50 000 Kč). Najdou se i výjimky, že poskytovatelé půjček nabídnou vyšší částku (např. do 100 000 Kč stačí doložit proplacené faktury, do 300 000 Kč stačí doložit daňové přiznání).

Půjčka milion bez zástavy

Někdy mohou nastat situace, kdy člověk na hypotéku nedosáhne, a přesto si potřebuje půjčit vysokou částku peněz. Každý nemá čím ručit, nebo ručit nechce. Jde to i jinak?

Ano, jde. Nabízí se řešení ve formě dalších spotřebitelských úvěrů, americké hypotéky nebo půjčky milion bez zástavy. Úroková sazba bude ve všech případech vyšší než u hypotéky.

Pokud klient na půjčku na milion bez zástavy narazí, zpravidla se jedná o vysoce rizikovou půjčku od lichváře či o půjčku na směnku.

Za poskytnutí úvěru se obvykle ručí nemovitostí.

Konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti

Konsolidace je sloučení více závazků do jednoho s výhodnějšími podmínkami. Tímto způsobem je možné sloučit úvěry, bankovní i nebankovní půjčky, kreditní karty nebo kontokorenty.

Sloučením více půjček do jedné půjčky s nižšími splátkami a výhodnějším úrokem rozhodně uleví rodinnému rozpočtu.

Celý proces je velmi jednoduchý. Je jen potřeba mít veškeré dokumenty, které požaduje bankovní (nebankovní) instituce. Jedná se o doložení všech finančních závazků a dluhů, které chce klient sloučit.

Každá žádost o konsolidaci bez registru a zástavy nemovitosti je posouzena samostatně. Schválení konsolidace závisí na požadované částce, na době splácení a na individuálním vyhodnocení žadatelovy schopnosti splácet.

Pro koho je nebankovní konsolidace bez zástavy?

Nebankovní konsolidace bez zástavy je vhodná pro všechny, kteří jsou bez práce nebo momentálně s nízkým příjmem, pro ženy na MD či RD nebo pro důchodce.

Konsolidace půjček bez registru a zástavy nemovitosti má mnoho výhod a vyplatí se o ní uvažovat, pokud se člověk chce zbavit svých pohledávek. Jejich spojení přinese klientovi zjednodušení celé platby. A v neposlední řadě i možnost půjčit si další peníze.

Půjčka na dluhy bez zástavy

Půjčka na dluhy bez zástavy s sebou nese rizika ve formě exekuce. Pokud chce člověk splácet jednu půjčku další půjčkou nebo si nechat vyplatit dluhy a exekuce bez zástavy, měl by si toto riziko včas uvědomit.

Někteří dlužníci jsou nenapravitelní a po takovémto řešení mnohdy sáhnou. A nebankovní společnosti toho hojně využívají.

Často se jedná o lidi bez práce, lidi s velmi nízkým příjmem a dluhy nebo o lidi, kteří mají exekuci.

Poskytovatelé půjčky na dluhy bez zástavy si návratnost peněz pojišťují vysokými úroky a dalšími nesmyslnými poplatky. Klient se ocitá v začarovaném kruhu a celá finanční situace se mu tím zhoršuje.

Půjčka na exekuce bez zástavy majetku

Exekuce je v posledních letech velkým problémem spousty lidí. Hlavně z toho důvodu, že je připraví o movitý majetek, o střechu nad hlavou. Pokud je někdo v exekuci, půjčku by si rozhodně brát neměl a ani by mu jí nikdo neměl poskytnout.

Jakmile by mu totiž přišly peníze na účet, exekutor mu je okamžitě zabaví.

Co je to vlastně exekuce?

Exekuce je splacení dluhů vymáhané soudem. Jedná se o krajní možnost, jak řešit nesplácený úvěr od klienta.

Nejběžnějším provedením bývá:

  • prodej zastavené nemovitosti
  • prodej movitých věcí
  • srážky ze mzdy
  • přikázání pohledávky z účtu povinného
  • zřízení soudcovského zástavního práva na nemovitostech

Exekuční řízení je zahájeno dnem, kdy je návrh doručen exekutorovi nebo soudu. Dlužník je vyzván k dobrovolnému splnění dluhu většinou exekutorem, který jej vyrozumí o zahájení exekuce. Exekuci provádí nejen soudní exekutor, ale také soud, obecní či krajský úřad nebo finanční úřad.

Jak exekuci řešit?

Mám exekuci a potřebuji půjčku. Naskýtá se zde několik řešení. Jedním z nich je vzít si druhý úvěr – nebankovní půjčku na exekuci bez zástavy majetku.

Tuto půjčku nabízí výhradně nebankovní společnosti. Banky zastávají postoj, že když už je člověk v exekuci, neměl by se více zadlužovat, a tudíž tuto půjčku není možné od bankovní společnosti získat.

Poskytovatelé těchto půjček mohou mít různé podmínky a mnoho z nich vyžaduje ručení nemovitostí. Pokud ji žadatel nemá, je to problém a půjčka na vyplacení dluhů bez zástavy nemusí být vyplacena.

V momentě, kdy je žádost schválena, peníze jsou převedeny přímo k exekutorovi a samotná exekuce definitivně končí.

Žadatelovi zbývá splácet peníze té společnosti, která mu půjčku na vyplacení dluhů bez zástavy poskytla.

Půjčka na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy

Nezáleží na tom, jak se člověk do dluhové pasti dostane, důležité je tento problém co nejdříve vyřešit a také co nejvíce ušetřit.

Klady půjček pro dlužníky s exekucí bez zástavy:

  • žádost a schválení zabere minimum času
  • splátky lze rozložit na několik let (až na 20 let)
  • možnost předčasného doplacení
  • možnost snížení úroku
  • v případě ručení nemovitostí zůstává po celou dobu v klientově vlastnictví

Čas je v této situaci velmi důležitý. V exekučním řízení se navyšuje dluh o penále, poplatky a odměny exekutora. Dražba nemovitosti je nejméně výhodná pro dlužníka, protože se většinou vydraží za minimum její hodnoty.

Zápory půjček pro dlužníky s exekucí bez zástavy:

  • vyšší úrok
  • finanční prostředky do 50 % odhadu nemovitosti
  • nutnost doložit příjmy
  • individuální posouzení schopnosti splácet

Po posouzení schopnosti splácet nemusí být půjčka na vyplacení dluhů a exekucí schválena.

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy závěrem

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy jsou poslední cestou a často i jedinou možností, která lidem zbyde. Dnes se to může stát skutečně každému, že zapomene zaplatit jednu složenku, nevšimne si splatnosti nějaké faktury a už na něj protistrana posílá exekutora.

V tu chvíli má člověk problém nejen s původním věřitelem. Má totiž i problém peníze získat. V registru dlužníků totiž visí informace o dluhu, takže žadateli banka nepůjčí. Musí tedy rychle zareagovat a půjčit si u nebankovní instituce, která nenahlíží do registru dlužníků.

Člověk má často problém získat peníze od někoho, komu se dá skutečně důvěřovat. Nebankovní půjčky bez registru a zástavy umožní fungovat přesně v tu dobu, kdy je to nejvíce potřeba.

Není třeba mít čistý rejstřík dluhů ani nic zastavovat. Nejlepší nebankovní půjčky bez registru a zástavy a půjčky pro problémové klienty jsou opravdu řešením, na které se lze spolehnout.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang