Půjčka do 5000 Kč – okamžitě všem

Půjčky

Není vždy zapotřebí vyřizovat úvěr na větší finanční obnos. Někdy stačí jen poměrně malá částka, která člověku pomůže. Pokud do výplaty zbývá jen pár dní, vyřízení pohledávek však již není možné odkládat, je půjčka 5000 Kč okamžitě všem ideálním řešením. Jaké jsou podmínky pro získání půjčky 5000 Kč ihned? A jaká jsou úskalí půjček u nebankovních společností?

Sjednání půjčky 5000 Kč je snadné a rychlé. Vše může žadatel vyřídit online pomocí webového formuláře. Peníze se objeví na účtu v řádu několika minut.

5000 Kč okamžitě všem k dispozici

Leasing na auto nebo hypotéku na dům jistě tato půjčka nevyřeší. Často však stačí jen malá částka na pokrytí aktuálních výdajů. V případě potřeby zakoupení domácího spotřebiče, který již definitivně dosloužil, je půjčka 5000 Kč ihned správnou volbou.

Půjčku je možné získat i u nebankovních společností, které většinou nevyžadují nahlížení do registru dlužníků. Tím pádem může být půjčka poskytnuta i žadatelům, kteří by na půjčku v bance nedosáhli.

V jakém případě lze půjčky do 5000 Kč využít?

K získání půjčky do 5000 Kč zpravidla není nutné dokládat účel čerpání peněz. Získané peníze je tedy možné investovat libovolně, dle vlastního uvážení.

Při čerpání této půjčky společnosti většinou nenahlíží do registru dlužníků. Jelikož se jedná o malý finanční obnos, společnost poskytující půjčku většinou nepřikládá velký význam minulým půjčkám a platební morálce dlužníka. Posuzuje se pouze schopnost splácení dlužné částky v současnosti.

Ve většině případů není nutné ani dokládání příjmů. Této půjčky tak lze využít i v případě, že žadatel dočasně přišel o zaměstnání. Získání peněz 5000 Kč může negativně ovlivnit např. exekuce nebo insolvenční řízení.

Jak půjčku 5000 Kč získat?

V případě, že žadatel nemá u společnosti žádné nesplacené pohledávky, může půjčky okamžitě využít. O půjčku 5000 Kč je možné požádat i online, z pohodlí domova. Není tedy nutná návštěva pobočky některé z bank, která často zabere i několik hodin čekání.

Některé společnosti nabízejí i sjednání půjčky po telefonu. Půjčka bývá většinou vyplacena do následujícího pracovního dne na účet žadatele.

Půjčku do 5000 Kč je možné vyřídit pomocí webového formuláře. Je zapotřebí jen připojení k internetu a doklad potvrzující identitu žadatele. Některé společnosti požadují uvést zdroj a výši příjmu žadatele, avšak další doložení již není vyžadováno. V některých případech je požadováno nahlédnutí do registru dlužníků.

Co je to registr dlužníků?

Registr dlužníků je databáze fyzických i právnických osob, které zažádaly o poskytnutí úvěru. Je zde uvedeno, kolik žádostí o úvěr proběhlo, zda byl úvěr poskytnut, či nikoliv a jestli byl řádně splacen.

Na základě této databáze poskytují společnosti úvěr. Ve většině případů nahlédnutí do něj vyžadují především bankovní společnosti, není to však výjimkou ani u nebankovních společností.

V České republice existuje několik registrů dlužníků. Mezi nejznámější patří BRKI (Bankovní registr klientských informací), SOLUS (Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěru Spotřebitelům) a NRKI (Nebankovní registr klientských informací).

Zda se dlužník nachází v registru dlužníků, si může sám zjistit prostřednictvím žádosti, která mu za drobný poplatek bude zodpovězena do 30 dnů.

Doložení příjmů

U bankovních společností je doložení příjmů často klíčovou součástí pro posouzení bonity (úvěruschopnosti) klienta. Pro ujištění, že bude žadatel úvěr řádně splácet, požadují banky nejen přehled příjmů, ale také výdajů. Případně pro půjčku před výplatou stačí doložit výplatní pásku.

Doložit své příjmy může žadatel různými způsoby. Jedním z nich je potvrzení o příjmu. Tento dokument zaměstnanci vystavuje jeho zaměstnavatel. Je zde uvedena oficiální výše mzdy. Dále se může jednat o doložení výpisu z bankovního účtu žadatele. V některých případech stačí pouze ústní sdělení žadatele, že bude půjčku schopen řádně splácet.

Výhody a nevýhody půjčky do 5000 Kč

Mezi výhody půjčky 5000 Kč patří:

  • rychlé sjednání
  • možnost vyřízení online
  • minimální administrativa

Mezi nevýhody půjčky 5000 Kč patří:

  • vysoké úroky a RPSN
  • krátká doba splatnosti

Mezi další výhody patří např. možnost sjednání půjčky na splátky bez registru dlužníků a dokládání příjmů. Nevýhodou, zvláště u nebankovních společností, může být riziko podvodu.

Komu je půjčka určena?

Půjčka je určena žadatelům starším 18 let. U tohoto druhu půjčky není nutné dokládat účel využití peněz, je tedy možné peníze 5000 Kč využít jak na nákup domácího spotřebiče, tak na zaplacení dovolené. Další podmínky si většinou stanovují jednotlivé společnosti. Může se jednat např. o doložení příjmů nebo o výpis z registru dlužníků.

Kde půjčku 5000 Kč ihned získat?

Půjčku 5000 Kč okamžitě všem je možné získat jak u bankovních, tak u nebankovních společností. Co se týče bankovních společností, vyřízení může proběhnout jak na pobočce, tak i online z pohodlí domova.

Zvláště rychlé vyřízení je obvykle u žadatelů, kteří mají u dané banky zřízený bankovní účet. Doba schválení může být o něco delší než u nebankovních společností a banky většinou vyžadují nahlédnutí do registru dlužníků. Většinou zde však odpadá nebezpečí podvodu.

Půjčky do 5000 Kč často poskytují nebankovní společnosti. Výhodou je rychlé vyřízení, většinou online pomocí webového formuláře.

Nebankovní společnosti často nevyžadují nahlížení do registru dlužníků, což pro žadatele ve finanční tísni může být výhodou. Většinou však požadují vysoké úroky a nevýhodné RPSN. Proto je potřeba vybírat jen z prověřených společností.

Jednou z nich je poměrně nová společnost Creditportal. Vznikla v roce 2016 a zaměřuje především na rychlé půjčky, jako je půjčka do 5000 Kč. Její výhodou je možnost rychlého sjednání, ovšem doba splatnosti je většinou poměrně krátká.

Společnost Creditstar naopak nabízí delší dobu splatnosti, a to až 3 měsíce. Ve skupině společností poskytujících rychlé půjčky se tak výrazně odlišuje. Vyžaduje ovšem vyšší úroky a RPSN. Další nebankovní společnosti poskytující menší půjčky uvádí následující tabulka.

Název společnostiVýše půjčkySplatnost
Plus půjčka500–8000 Kčod 1 do 30 dní
Crediton1000–20 000od 7 do 31 dní
Cool credit1000–20 000od 1 do 30 dní
Zaplo.cz1000–30 000od 1 do 30 dní
Perfect money s.r.o.1000–5000od 7 do 28 dní
Další nebankovní společnosti poskytující menší půjčky

Půjčky u nebankovních společností

I když se jedná o relativně malou částku, půjčky bez nahlížení do registru většinou poskytují spíše nebankovní společnosti. Banky většinou nejsou ochotny podstupovat riziko a půjčovat peníze žadatelům uvedeným v registru dlužníků.

V případě, že se žadatel v registru dlužníků nachází, podstupuje poskytovatel půjčky určité riziko. To bývá často vykoupeno vysokými poplatky za vedení úvěru nebo abnormálními pokutami za nedodržení podmínek (pozdní splátky, odesílání upomínek atd.).

Na trhu se rovněž vyskytuje velké množství podvodných firem, které půjčku nabízí za zdánlivě výhodných podmínek. O rizicích půjček u nebankovních společností šíře pojednává článek půjčka bez příjmu.

Na co si dát pozor?

Půjčka bez doložení příjmů a nahlížení do registru dlužníků se může zdát jako ideální řešení. Jak bylo uvedeno výše, často jsou za půjčku požadovány vysoké poplatky a RPSN.

Na trhu se však bohužel vyskytuje i velké množství podvodných firem a soukromníků. Ti většinou nabízejí peníze na ruku, k čemuž používají tzv. směnky. Na jejich základě vyplatí věřitel dlužníkovi dohodnutou částku.

Směnky jsou v dnešní době již nelegální a jsou považovány za druh lichvy. Směnku totiž může věřitel přeprodat a dlužník ztratí přehled o tom, komu peníze dluží. Doba splatnosti je navíc většinou velmi krátká a úrok velmi vysoký.

Věřitel zpravidla předkládá dlužníkovi k podpisu i tzv. rozhodčí doložku. Na základě rozhodčí doložky je v případě nesplacení půjčky předán případ do soudního řízení.

Někteří soukromníci za poskytnutí půjčky vyžadují předem určitou sumu peněz. Jediným uvedeným kontaktem bývá telefonní číslo. Po obdržení peněz od žadatele tito lidé většinou přestanou komunikovat a žadatel tak peníze nejenže nezíská, ale i o nějaké přijde.

Proto je vždy nutné půjčku řádně zvážit, zjistit si informace o daných společnostech a pokud možno i zkušenosti jiných dlužníků. Také je dobré se přesvědčit, zda je půjčka opravdu nezbytná, nebo je možné ještě chvíli vydržet.

Některým lidem také rádi pomůžou přátelé nebo rodina. Žádná půjčka, a to jak u bankovní, tak u nebankovní společnosti totiž není bezúročná, a tak je dobré si každou žádost dobře rozmyslet.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang