Půjčky – jak správně vybrat a využít finanční možnosti

Půjčky

Život občas přináší nečekané výdaje, ať už jde o opravu auta, neplánovanou léčbu nebo jiné naléhavé potřeby. V takových chvílích může být půjčka užitečným řešením, avšak je klíčové důkladné zvážení a porozumění všem aspektům půjčky.

Půjčky jsou užitečným nástrojem, nicméně vyžadují pečlivé plánování a odpovědné nakládání s finančními prostředky. Před podpisem smlouvy by se měly důkladně přečíst všechny podmínky a zjistit si všechny náklady spojené s danou půjčkou.

Dodo půjčka

Nebankovní půjčka je rychlým řešením pro každého, kdo se ocitl v naléhavé situaci a potřebuje rychle finanční pomoc. Půjčit si lze prostřednictvím mobilu nebo počítače, vše probíhá online. Peníze pak mohou být převedeny ještě dnes.

Rychlá půjčka je určena klientům, kteří nenašli úspěch ve standardní bance. Každého klienta posuzují individuálně, bez ohledu na to, zda jde o zaměstnance s minimální mzdou, lidi s více půjčkami nebo dokonce důchodce, živnostníky a podnikatele. Nebankovní rychlá půjčka je dostupný produkt pro široké spektrum klientů.

Dodo půjčka nabízí 3 druhy půjček:

 • Podnikatelský úvěr
 • Půjčka na cokoliv
 • Konsolidace půjček

Expresní půjčky vyplácí až 6x denně, což zajišťuje rychlou dostupnost finančních prostředků pro klienty.

Mintos recenze

Princip fungování tržiště Mintos spočívá v tom, že společnosti poskytující různé typy půjček (např. na auto, podnikání nebo spotřebitelské účely) prodávají tyto půjčky společnosti Mintos. Tyto půjčky jsou seskupené do tzv. Notes a jsou pak nabízeny k financování na tržišti Mintos.

Když investoři vloží své peníze do těchto půjček na Mintos, platforma tyto prostředky přesouvá na účet poskytovatele půjčky. Poskytovatel na oplátku převádí tyto prostředky zpět na Mintos. Mintos distribuuje platby od půjčitelů investorům v okamžiku, kdy jsou půjčky splaceny.

Největší část půjček je k dispozici v eurech, lze však investovat i v jiných měnách. Je zde k dispozici konvertor měn, který umožňuje převody mezi měnami. Tento konvertor pracuje okamžitě a s nízkým poplatkem, obvykle ve výši 0,5 %.

Mintos – recenze jsou vesměs pozitivní, avšak najdou se i nějaká proti. Jisté výhody a nevýhody popisuje text níže.

Výhody Mintos

Mintos je lídrem na trhu s obraty několikanásobně převyšujícími konkurenty:

 1. S osmiletou historií má Mintos zkušenosti s řešením různých situací (krachy, technické problémy atd.).
 2. Notes nabízené na Mintosu jsou regulovaným investičním instrumentem, což zvyšuje úroveň bezpečnosti pro investory.
 3. Platforma nabízí atraktivní výnosy při relativní likviditě investic.
 4. Investorům poskytuje široké možnosti diverzifikace svých investic.
 5. S možností investovat již od 50 EUR.
 6. Mintos umožňuje investorům diverzifikovat svoje portfólio.

Autoinvestování, sekundární trh a měnová konverze jsou efektivní nástroje, které usnadňují investování.

Nevýhody Mintos

Investor musí aktivně řešit daňové přiznání, ačkoli existuje automatická srážka daně 5 % (10 % v ČR):

 1. Nelze se zcela spolehnout na fungování a uplatňování garancí, obligací nebo záruk.
 2. Po zavedení nových funkcí (např. možnosti prodloužení půjček), může být Mintos méně přehledný.
 3. Pro udržení přehledu a optimální správy portfolia je potřeba investorovi věnovat čas.

Poplatek ve výši 0,85 % na sekundárním trhu může omezit zisky investorů.

Ferratum půjčka

Posláním společnosti Ferratum je poskytovat finanční služby jednoduše a rychle pro každého. Platforma Ferratum je členem finanční skupiny Multitude Group.

Ferratum Credit je flexibilní úvěr, který operuje na podobném principu jako kontokorent nebo revolvingový úvěr. S možností převést až 80 000 Kč na účet, má klient naprostou volnost, kdy a jakým způsobem vrátí peníze zpět.

Splacení půjčené částky je možné jednorázově nebo ve flexibilních měsíčních splátkách bez dodatečných poplatků. Denní úrok se účtuje pouze z aktuálně čerpané částky.

Ferratum je poskytovatelem půjček v České republice od roku 2005. Ferratum půjčka byla v té době průlomová díky neobvyklé rychlosti schválení a odeslání finančních prostředků na bankovní účet nebo složenkou na poštu. Dnes je proces získání této půjčky ještě jednodušší a rychlejší, a to díky možnosti kompletního vyřízení online.

Půjčka na občanku

Půjčka na občanku je osvobozena od zbytečného papírování a zdlouhavé byrokracie. Celý proces lze pohodlně vyřídit z domova online, což žadateli ušetří čas a nepříjemnosti spojené s osobní návštěvou. Bez nutnosti platit další poplatky získá peníze buď v hotovosti nebo přímo na svůj bankovní účet.

Stačí vyplnit jednoduchý online formulář, kde žadatel určí požadovanou částku a poskytne své osobní údaje. Po odeslání žádosti a schválení bude kontaktován poskytovatelem půjčky, který mu sdělí další kroky.

Při možnosti půjčky na občanku s okamžitým vyplacením mu peníze může doručit kurýr přímo k němu domů nebo na dohodnuté místo. Bezhotovostní půjčku lze jednoduše převést na bankovní účet.

Výhody půjčky na občanku:

 1. Žádné komplikované formuláře a složité procedury.
 2. Potřebné peníze bez dlouhého čekání.
 3. Jednoduchý proces žádosti a schvalování.
 4. Flexibilita v možnosti výběru způsobu vyplacení.
 5. Možnost získat půjčku i bez schopnosti získat úvěr od tradiční banky.

Nevýhody půjčky na občanku:

 1. Nutnost mít stabilní zdroj příjmů.
 2. Úrokové sazby mohou být vyšší.
 3. Kratší čas na splacení půjčené částky.
 4. Vysoké poplatky za nedodržení podmínek půjčky.
 5. Půjčky jsou vhodné jako dočasné řešení finančních potíží.

U půjčky na OP není nutné předkládat mnoho dokumentů. Proces schválení probíhá na základě platného občanského průkazu, a po schválení žádosti a podepsání smlouvy o spotřebitelském úvěru jsou peníze okamžitě vyplaceny (v hotovosti nebo na bankovní účet).

Peníze v hotovosti kurýr přinese přímo ke klientovi domů nebo si je může vyzvednout na předem stanovených místech (trafiky, čerpací stanice). V případě výplaty na bankovní účet obdrží finance do 24 hodin od podepsání smlouvy.

Půjčka od soukromé osoby na OP

Jde o půjčky na cokoliv, které nejsou poskytovány subjektem s licencí od ČNB, nicméně je nabízí soukromá osoba. Tento druh půjčky nemá vlastní webové stránky, a proto je jeho nabídka dostupná prostřednictvím různých inzerátů.

Půjčka od soukromé osoby na OP se řeší osobně. I když se vyžaduje pouze občanský průkaz jako doklad, není to vždy rozumným řešením.

Osoba, která nabízí tento typ úvěru, může požadovat podepsání směnky. Půjčky na směnku jsou velmi rizikové a nelegální. Splatnost půjčky probíhá v hotovosti, kdy věřitel pravidelně vybírá peníze od dlužníka, nebo převodem na účet.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang