Půjčky se zástavou nemovitostí – ručení nemovitostí

Půjčky

Půjčka se zástavou nemovitosti je určena osobám, které vlastní nemovitost a mají možnost nemovitostí ručit. Za jakých dalších podmínek se půjčka se zástavou nemovitostí poskytuje?

Pokud je žadatel o úvěr schopen prokázat příjmy, je mu ve většině případech poskytnuta částka do 70 % tržní ceny nemovitosti.

Pokud není schopný prokázat příjem nebo je úplně bez příjmů, je mu poskytnuto pouze 50 % tržní ceny z jeho nemovitosti.

Za tržní cenu se považuje odhadovaná cena, za jakou je skutečně možné nemovitost v dané době prodat.

Půjčka se zástavou nemovitosti může být nabízena i jako půjčka pro problémového klienty. A to právě proto, že riziko klienta je vyváženo zástavou.

Půjčky se zástavou nemovitostí

Majitelem nemovitosti může být i jiná osoba než ta, která si o půjčku žádá. Většina firem poskytující tyto půjčky se mimo jiné zabývá i vyplácením exekuce z nemovitosti, provádí odhady ceny nemovitostí a umožňuje ručit kteroukoliv nemovitostí nebo pozemkem.

Úvěr je možné použít na cokoli. Není zde vymezeno využití finančních prostředků. Půjčka se zástavou nemovitostí je určena zejména pro osoby, které nedostali tu možnost, dostat bankovní půjčku.

Výše úvěru je maximálně 2 000 000 Kč a jeho splatnost se pohybuje od jednoho roku do 20 let od založení úvěru s možností předčasně splácet

O úvěr může zažádat každá fyzická osoba, která:

  • dosáhla věku 18 let
  • občan České republiky nebo
  • cizinec s trvalým nebo alespoň dlouhodobým pobytem na území České republiky.

© 2022 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang