Nejlepší bezdrátové vysavače 2024

Recenze

Jak udržet svůj dům bez prachu a nečistot bez zbytečných starostí? S tímto výběrem nejlepších bezdrátových vysavačů to bude jednoduché.

Bezdrátové vysavače jsou báječně praktické pro rychlý úklid a poradí si s většinou rozsypaných nečistot. Bezdrátový vysavač je typ vysavače, který na rozdíl od mechanického vysavače nevyžaduje připojení k elektrické zásuvce pomocí kabelu. Místo toho je poháněn výkonným akumulátorem, což zvyšuje jeho mobilitu a flexibilitu.

Tyto vysavače jsou ideální pro rychlé úklidy, čištění menších ploch, nebo pro snadnou manipulaci v těžko dostupných místech.

Problémem je, že na trhu je mnoho skvělých ručních vysavačů, takže je složité vybrat ten nejlepší. I když většina akumulátorových vysavačů vypadá stejně, ne všechny jsou si rovny. Zde jsou shromážděny nejlepší ruční a bezdrátové vysavače, které si právě teď lze koupit.

Jak vybrat bezdrátový vysavač

Existuje několik specifikací, na které je třeba se před začátkem vysávání zaměřit, z nichž nejdůležitější jsou hmotnost, kapacita sběrného koše a výdrž baterie.

Hmotnost: Při vysávání podlahy to není až takový problém, ale těžkého modelu si člověk učitě všimne, když bude stát na židli a čistit stínítko. Nejlehčí modely, které jsme viděli, mají hmotnost kolem 1,3 kg, zatímco ty nejtěžší mohou vážit více než 2 kg – to možná nezní jako velký rozdíl, ale člověk si určitě všimne vyšší hmotnosti, když drží vysavač v ruce.

Kapacita koše: Tato hodnota určuje, kolik nečistot může vysavač nasbírat, než jej bude třeba vyprázdnit. Modely na tomto seznamu se pohybují od malých ručních vysavačů s kapacitou 250 ml až po větší stojanové vysavače, které nabízejí až 1,2 l sběrného koše. I když má však model malý zásobník, není to překážkou, pokud se zásobník rychle a snadno vyprazdňuje.

Výdrž baterie: Sací výkon vysavače nebo přesněji řečeno výkon baterie, který přibližně určuje, jaký bude mít vysavač sací výkon a jak dlouho vydrží na jedno nabití. Modely na tomto seznamu se pohybují v rozmezí výdrže od necelých deseti minut až po jednu hodinu, což je vcelku dobrý průřez akumulátorovými vysavači obecně.

Typ filtrace: Některé bezdrátové vysavače mají HEPA filtr, který zachycuje mikročástice a alergeny. To je užitečné pro alergiky a majitele domácích zvířat.

Je třeba mít na paměti, že ruční bezdrátové vysavače nevydrží zdaleka tak dlouho jako stojanové modely. Na druhou stranu však mějte na paměti, že i zdánlivě mizerná osmiminutová výdrž baterie bude stačit na to, abyste si vysavač poradil s interiérem auta nebo nečekaným rozlitím v kuchyni.

Jaké příslušenství a funkce se vyplatí mít?

Příslušenství: Je třeba si všímat odnímatelných hadic nebo otočných hubic pro nepříjemné prostory, štěrbinových nástrojů pro polštáře pohovky a úzká místa a poháněných vysavačových hlavic pro nepoddajné koberce. Existují i další, neobvyklejší doplňky, ale tyto jsou nejběžnější.

Nabíjení: Většina modelů na tomto seznamu je dodávána buď s nabíjecím dokovacím zařízením – mnohé z nich lze připevnit na zeď – nebo se standardní zástrčkou a kabelem pro stejnosměrný proud. Některé menší modely jsou vybaveny vyměnitelnými bateriemi nebo ve výjimečných případech druhým napájecím akumulátorem, takže lze uprostřed čištění vyměnit baterie a užít si dvojnásobnou výdrž.

Výhody bezdrátového vysavače

Bezdrátové vysavače nabízejí řadu výhod, které je činí populární volbou pro mnoho lidí. Zde jsou některé z hlavních výhod bezdrátových vysavačů:

  1. Mobilita a flexibilita: Bezdrátové vysavače nejsou omezeny délkou kabelu, což znamená, že můžete snadno vysávat všude, kam se dostanete. Nemusíte se obtěžovat s přepojováním do různých zásuvek nebo hledáním prodlužovacího kabelu.
  2. Snadné soužití: Bezdrátové vysavače jsou obvykle lehčí a snadněji ovladatelné než tradiční vysavače s kabelem. To znamená, že je pohodlnější je používat i na delší dobu.
  3. Rychlý úklid: Díky své mobilnosti jsou bezdrátové vysavače ideální pro rychlé úklidy. Můžete je snadno vytáhnout a vysát drobné nečistoty nebo prach na podlaze nebo nábytku.
  4. Čištění těžko dostupných míst: Bezdrátové vysavače jsou skvělé pro čištění těžko dostupných míst, jako jsou schody, za nábytkem, v autě nebo v úzkých prostorách.
  5. Menší hluk: Bezdrátové vysavače jsou obvykle tišší než některé tradiční vysavače s výstupním kabelem.
  6. Všestrannost: Některé bezdrátové vysavače jsou navrženy jako 2-v-1 modely, které kombinují ruční vysavač a malý podlahový vysavač v jednom.
  7. Moderní design: Bezdrátové vysavače mají často moderní a atraktivní design, který může zlepšit vzhled vašeho domova.

I přes tyto výhody je důležité si uvědomit, že bezdrátové vysavače mají také některá omezení, jako je omezená výdrž baterie a menší kapacita nádoby na odpad. Při výběru bezdrátového vysavače zvažte své individuální potřeby a preference.

Zde jsou nejlepší akumulátorové vysavače, které se na trhu nabízejí:

1. Dyson V7 Absolute: cenově nejvýhodnější vysavač Dyson

Přestože byl model V7 Absolute nahrazen několika novými vysavači Dyson, zůstává nejvýhodnějším akumulátorovým vysavačem na trhu. Nabízí podobnou úroveň funkcí jako dražší Dyson V11 (uvedený níže), nyní stojí V7 zlomek ceny, což z něj dělá nejlepší bezdrátový výběr.

Dyson V7 je vynikající, lehký vysavač, který je ideální do malých bytů s tvrdými podlahami, ale v případě nouze odvede skvělou práci i při úklidu silnějších kobercových ploch. Na jedno nabití vydrží vysavač pracovat 30 minut a díky přiloženému nástěnnému držáku jej lze úhledně uložit do skříně. Stejně tak velikost sběrného koše je stejná jako u dražšího modelu V11 a činí velkorysých 0,8 litru.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 250 x 210 x 1 243 mm; Hmotnost: 2,3 kg; Objem sběrné nádoby: 800 ml; Typ vysavače: Bezsáčkový vysavač: akumulátorový tyčový; bezsáčkový: Uváděný sací výkon (AW): 100

2. Dyson V11 Outsize: Nejvýkonnější Dyson ze všech

Dyson V11 Outsize se snaží překlenout propast mezi pohodlím bezdrátového vysavače a účinností úklidu vertikutátoru. Jeho čisticí hlava je o 25 % větší než u ostatních bezdrátových modelů V11, což vám umožní pokrýt více koberců za kratší dobu. Díky sběrnému koši o objemu 1,7 litru a baterii, která při testování v úsporném nastavení vydržela 1 hodinu a 19 minut, uklízí déle.

Kromě velikosti je jeho design podobný ostatním modelům Dyson a v testech si vedl podobně dobře. Sací výkon je stejně silný jako u menšího modelu V11 a na jeden průchod posbíral 95 % všech nečistot

Jedinou nevýhodou je, že spolu s nárůstem velikosti se výrazně zvýšila i hmotnost: 3,5 kg je na vysavač opravdu hodně.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 261 x 320 x 1 286 mm; Hmotnost: 3,5 kg; Objem sběrného koše: 1,7 l; Typ vysavače: Bezsáčkový vysavač: Sací výkon: 220AW

3. Dyson V15 Detect Absolute: Nejlepší akumulátorový vysavač

Pokud člověk chce ten nejlepší bezdrátový vysavač, musí se poohlédnout po nejnovějším modelu společnosti Dyson, Dyson V15 Detect Absolute. Ten využívá skvělé tvary předchozích modelů Dyson, zvyšuje sací výkon bez snížení výdrže baterie a přináší řadu nových funkcí, které pomohou s úklidem.

Pro ty, kteří mají tvrdé podlahy, je nyní motorizovaná hlava Slim Fluffy vybavena laserem, který svítí zepředu a osvětluje drobné prachové částice. To pomůže odhalit místa, která potřebují vyčistit, a poskytne jistotu, že rychlý průchod s vysavačem V15 vykonal svou práci. Ostatní motorové hlavy v balení mají válečky proti zamotání.

Nejdůležitější je však čisticí schopnost přístroje a Dyson V15 Detect Absolute s lehkostí prošel našimi testy. Není levný, ale je jednoduše nejlepší.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 250 x 252 x 1264 mm; Hmotnost: 3 kg; Objem koše: 0,76 l; Doba provozu: 60 minut; Záruka: 2 roky RTB

4. Bissell Multireach Active 21V: Skvělý všestranný akumulátorový vysavač

Solidní akumulátorový vysavač střední třídy s vyváženou nabídkou funkcí a příslušenství za dobrou cenu – Bissell Multireach Active je dobrou volbou, pokud člověku nevadí, že se kvůli skromnějšímu rozpočtu budete muset spokojit s několika zvonky a píšťalkami. Multireach je vysavač 2 v 1, který může pracovat jako standardní tyčový vysavač s použitím motorizované hlavice a přiložené prodlužovací tyče a také se může změnit na ruční vysavač odejmutím prodlužovací tyče. Dva režimy výkonu – vysoký a nízký – jsou určeny pro použití na kobercích a tvrdých podlahách a lze mezi nimi snadno přepínat pomocí pohodlně umístěných ovládacích tlačítek.

Sběrná nádoba o objemu 0,5 l je ve srovnání s ostatními na tomto seznamu poměrně malá, takže ji bude třeba pravidelně vyprazdňovat (a tento proces může být sám o sobě docela pracný), ale vzhledem k ceně se tyto drobné nedostatky dají snadno odpustit. Možná nemá všechny funkce jako Dyson, ale Multireach je stále dobře vyvážený a cenově dostupný akumulátorový vysavač.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 270 x 240 x 1 194 mm; Hmotnost: 3,6 kg; Objem koše: 0,5 l; Napájení baterie: 21 V; Doba provozu: Záruka: 2 roky

5. Vax Blade 3: Nejlepší bezdrátový vysavač do 200 Kč

Akumulátorových tyčových vysavačů za méně než 200 liber není mnoho, ale Vax Blade 3 se tomuto trendu vymyká, aniž by dělal kompromisy v úklidu; pozoruhodně dobře odstraňuje rozlité tekutiny z tvrdých podlah a koberců.

Blade 3 byl uveden na trh ve stejnou dobu jako Vax Blade 4 a jeho motor není tak výkonný, ale v našich testech se ukázal jako stejně schopný. Občas se může stát, že Blade 3 nezvládne rychle odstranit nějaký nepořádek, se kterým by si dražší model poradil lépe, ale takových případů by mělo být málo.

Není dokonalý, hlavní nevýhodou je, že je těžší a méně obratný než některé naše oblíbené modely. Pokud však chce člověk dobře vyčistit za méně peněz, stojí Vax Blade 3 za zvážení.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 240 x 185 x 1 140 mm; Hmotnost: 3 kg; Kapacita koše: 600 ml; Napájení: 18 V; Doba provozu: Záruka: 3 roky

6. Dyson Micro 1,5 kg: Nejlehčí vysavač Dyson

Dyson má na výběr širokou škálu bezdrátových vysavačů, ale pokud člověk hledá něco malého a kompaktního, Dyson Micro 1,5 kg dostojí svému jménu. Vysavač může pracovat v režimu ručního vysávání nebo vysávání tvrdých podlah a v nejtěžším případě váží 1,5 kg, což je v případě, že je k němu připojena motorová podlahová hlavice s měkkým válcem a prodlužovací tyč. V ručním režimu, kdy je jeden z dalších nástavců připnutý přímo k vysavači, váží méně než kilogram.

Bohužel se nejedná o vysavač, který by byl určen k vysávání velkých kobercových ploch, ale pokud uklízíte převážně skromnou plochu tvrdé podlahy, můžete očekávat, že bude vysávat stejně dobře jako dražší modely Dyson. Vzhledem k jeho menším rozměrům však budete muset vyprazdňovat 200ml sběrnou nádobu a dobíjet baterii o něco častěji než u větších modelů.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 207 x 220 x 1 200 mm; Hmotnost: 1,5 kg; Kapacita sběrného koše: 200 ml; Typ vysavače: Bezsáčkový vysavač: akumulátorový tyčový; bezsáčkový: Uváděný sací výkon (AW): 50

7. Gtech HyLite: Nejlepší lehký akumulátorový vysavač

Gtech HyLite je nejmenší a nejúhlednější vysavač na tomto seznamu. Když ho člověk rozloží na jednotlivé části, je HyLite dostatečně kompaktní, aby se vešel do každé zásuvky a navíc je pozoruhodně lehký.

I když je možná malý, ve skutečnosti je poměrně výkonný. Samozřejmě je zde několik kompromisů – nevyčistí koberce tak důkladně jako některé výkonné a objemné vysavače na tomto seznamu – ale je více než schopný zvládnout každodenní úklid, je pozoruhodně úsporný a také nestojí mnoho. Vysavač Gtech Hylite je solidní volbou, pokud má člověk málo peněz nebo pokud nemá doma mnoho úložného prostoru.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 280 x 180 x 1 090 mm; Hmotnost: 1,5 kg; Objem koše: 0,3 l; Napájení baterie: 14,4 V; Doba provozu: 20 minut; Záruka: 2 roky RTB

8. Akumulátorový ruční vysavač Shark: Nejlepší akumulátorový ruční vysavač

První ruční vysavač značky Shark patří také mezi nejlepší na trhu. Tento malý ruční vysavač je určen pro těžko přístupná místa ve vaší domácnosti nebo v autě a je skvělou náhradou za prastarou lopatku a kartáč na čištění malých rozlitých tekutin bez jakéhokoli rozruchu.

Možná je malý a není nejlevnějším ručním vysavačem na tomto seznamu, ale tento akumulátorový vysavač je bezkonkurenční, pokud jde o naprostou všestrannost. Jedná se o vysoce kvalitní výrobek s elegantním, upraveným rámem a praktickým nabíjecím dokem s prostorem pro druhou baterii. Shark zaujímá první místo, pokud jde o úsporu místa a menší úklidové práce.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 220 x 385 x 950 mm; Hmotnost: 1,3 kg; Objem koše: 0,25 l; Doba provozu: 8 minut; Záruka: 2 roky RTB

9. Roidmi Nano P1 Pro: Nejstylovější bezdrátový ruční vysavač

Možná vypadá spíš jako velká plechovka deodorantu než jako bezdrátový vysavač, ale Roidmi Nano P1 Pro je velkým pomocníkem při úklidu drobného nepořádku. Vysavač Roidmi je navržen tak, aby stál vzpřímeně na policích, je lehký a vypadá dostatečně stylově na to, abyste ho mohli nechat na volném prostranství.

Nabíjení probíhá přes USB a po zapnutí má na tak štíhlé zařízení překvapivě silné sání. Ve standardním režimu jsme naměřili 10 kPa, které se po přepnutí na maximální režim zvýší na 13,3 kPa. I když nemůže konkurovat větším akumulátorovým vysavačům přepnutým na plný výkon, rozhodně překonává jejich nejúspornější nastavení. A s kapacitou sběrné nádoby pouhých 0,1 litru nebude příliš vhodný pro velké úklidové práce, ale pro vysávání prachu a drobků – elegantní úklid vašeho pracoviště nebo úklid pohovky – je z hlediska přenosnosti a pohodlí těžko překonatelný.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 87 x 86 x 283 mm; Hmotnost: 0,5 kg; Objem koše: 0,1 l; Doba provozu: 24 minut; Záruka: 5 let RTB

10. Dyson Cyclone V10: Další vynikající Dyson

Dyson Cyclone V10 byl kdysi králem bezdrátových vysavačů, ale oproti modelu V8 byl pozoruhodně vylepšen téměř ve všech ohledech a i dnes stojí za doporučení. Je neuvěřitelně výkonný – natolik, že Dyson kvůli tomuto vysavači ukončil vývoj nových šňůrových vysavačů.

Vzhledem k tomu, jak výkonný je, má Dyson V10 Cyclone vynikající výdrž baterie až 60 minut ve výchozím režimu a 30 minut ve výkonnějším nastavení „Max Boost“. Nádoba na prach je také o 40 % větší než u modelu V8 (nyní má objem 0,76 l), a přestože není tak levná jako Dyson V7 – nejlevnější Dyson na tomto seznamu – stále představuje výjimečnou hodnotu pro ty, kdo doufají, že udrží svůj dům v čistotě.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 250 x 256 x 1 249 mm; Hmotnost: 2,68 kg; Objem koše: 0,76 l; Doba provozu: 60 minut; Záruka: 2 roky RTB

11. Eufy HomeVac S11 Infinity: Nejlepší vysavač s přibaleným příslušenstvím

Obsah krabice vysavače Eufy HomeVac S11 Infinity je obzvlášť působivý. Hlavním z nich je jeho druhá odnímatelná baterie, která efektivně zdvojnásobuje dobu, než je vysavač zavěšen zpět do držáku na stěnu kvůli dobytí. Dodává se také s dobrým výběrem doplňků, které jiné čističe nabízejí pouze jako volitelné příslušenství, jako je výsuvná ohnutá trubice, s níž se štěrbinový nástroj dostane do obtížných rohů, a malá podlahová hlavice poháněná motorem, která je ideální pro schody.

Vysavač zaujme také svou lehkostí a ovladatelností. Klouže po kobercích i tvrdých podlahách a snadno se protáčí kolem rohů a pod nábytkem. Má výkonné sání, ale při našem testování jsme zjistili, že větší částice uvízly v trubici.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 220 x 260 x 1 250 mm; Hmotnost: 1,5 kg; Objem koše: 650 ml; Napájení baterie: 30 V; Doba provozu: Uváděný sací výkon (AW): 180; Záruka: 2 roky.

12. Roidmi X20: Nejlepší hybrid vysavače/mopu

Divize domácích spotřebičů společnosti Xiaomi je opět u toho, ale tentokrát ke své vynikající řadě vysavačů za dobrou cenu přidala i mop. Roidmi X20 je sice její zatím nejdražší vysavač, ale díky vynikajícímu uživatelsky přívětivému designu a baterii s dlouhou výdrží si zaslouží doporučení, i když sehnat ho ve Velké Británii může být trochu složitější.

Stejně tak doplněk „Magic Mop Box“, který se nasadí na kartáčovou hlavici a při úklidu se vytírá, přidává další možnost úklidu, kterou se nemůže pochlubit mnoho akumulátorových vysavačů. Kromě ceny je naší jedinou výtkou malý objem koše 0,4 l, který je o dost menší než u mnoha jiných akumulátorových vysavačů na trhu. Bez ohledu na to, pokud vám nevadí poměrně časté vysypávání koše, je Roidmi X20 úžasně všestranný vysavač, který se vyplatí pořídit, pokud se člověku nechce platit ceny Dysonu.

Klíčové specifikace – Rozměry (WDH): 254 x 152 x 1 219 mm; Hmotnost: 2,6 kg; Objem koše: 0,4 l; Napájení baterie: 30 V; Doba provozu: 12 minut; Záruka: 2 roky RTB

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang