Půjčka pro problémové klienty

Půjčky

V době, kdy převládaly bankovní půjčky, se lidé domnívali, že jakmile nemají úplně „čistí štít“, je pro ně půjčka nedosažitelná. Jenže takových lidí je hodně, a proto speciálně pro ně vznikají půjčky, které jim vyjdou vstříc. Jsou jimi SMS půjčky pro problémové klienty.

Kdo žádá o půjčku, může se snadno dozvědět, že pro poskytovatele je problémovým klientem. Problémoví klienti mohou být tak označováni z různého důvodu – nemohou prokázat dostatečný příjem, jsou v registru dlužníků atd.

Pokud má někdo problémy s prokazováním bonity, pravděpodobně mu vyjdou vstříc půjčky pro problémové klienty. Půjčky pro problémové klienty jsou koncipovány tak, aby skutečně mohly vyjít vstříc co největšímu počtu žadatelů o půjčku. Existují také půjčky pro nezaměstnané. Pro koho jsou vhodné?

Půjčky pro problémové klienty

Půjčky pro problémové lidi jsou neúčelové a půjčit si s nimi lze obvykle od 5 000 do 50 000 Kč na dobu osmi či dvanácti měsíců.

Peníze z půjčky jsou na libovolné účely a v případě poctivého splácení je možné půjčku refinancovat. Pokud má někdo problémy prokázat bonitu, potřebuje spoludlužníka. V opačném případě se bez něj obejde.

Půjčky pro problémové klienty jsou také velmi pohodlné. Žádá se o ně online cestou a po jejich vyřízení obchodní zástupce peníze přinese. Časově se přizpůsobí klientovi.

Pro získání půjčky je nutná plnoletost, pravidelný příjem a vyžadováno je také předložení občanského průkazu a druhého dokladu totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas atd.).

Komu jsou určené půjčky pro problémové klienty

Půjčky pro problémové klienty jsou pro lidi, kteří by si rádi půjčili peníze, avšak mají problémy s prokazováním bonity.

U půjček pro problémové klienty je především na žadatelích, aby zvážili rizika půjčky a své možnosti ohledně jejího splácení.

Pokud dospějí k tomu, že půjčku zvládnou splatit, není důvod, aby o ni nepožádali. Je velmi pravděpodobné, že poskytovatel jim navzdory jejich nízké bonitě vyjde vstříc.

Má-li žadatel problémy v registrech, i pro něj je řešení. Soukromí investoři půjčí klientům, kteří mají tento problém, avšak zatím na zkoušku. Maximální výše půjčky je 30 000 Kč. Někdy je nutné uhradit poplatek za poskytnutí půjčky, popřípadě za vedení úvěrového účtu.

Půjčí všem, avšak musí doložit 2x doklad totožnosti, potvrzení o příjmu, výpis z účtu za poslední měsíc, pracovní smlouvu (důchodci výměr o důchodu a ženy na MD výměr mateřské). U těchto půjček je nutno dát pozor na to, že součástí smlouvy může být i rozhodčí doložka.

SMS půjčky pro problémové klienty

SMS půjčka pro problémové klienty je varianta SMS půjčky. Jak už plyne z označení půjčky, není obtížné tuto půjčku získat, a to ani v případě, že člověk měl nějaké potíže se splácením či prokázáním bonity.

Následkem toho byl označen za problémového klienta. Obecně jsou SMS půjčky snadno dostupné. Kromě toho, že se o ně žádá prostřednictvím SMS, je pro ně typická i krátkodobost a menší suma určená k půjčení.

Právě tyto dva faktory umožňují poskytovatelům, aby mohli mít na žadatele menší nároky a zároveň příliš neriskovali v případě neschopnosti splácet.

Celková suma u SMS půjček pro problémové klienty, kterou si lze půjčit, a doba trvání jsou dány konkrétním poskytovatelem. Většinou je částka od několika stovek po několik tisíc korun.

Doba splatnosti je v rámci několika dnů či týdnů. Dalšími typickými znaky jsou jednoduché podmínky, fixní poplatek místo úroku a možnost využít SMS půjčku pro problémové klienty na libovolný účel.

Co znamená „problémový klient“ v oblasti půjček

Kdo je „problémový klient“? Jde o člověka, který má potíže získat bankovní půjčku i půjčku od nebankovní společnosti, která se vyznačuje náročnějším prověřováním bonity spočívajícím v nahlížení do registru dlužníků, kontrolování výše příjmů, případně i dalších náležitostí.

Další možnosti sjednání SMS půjčky pro problémové lidi

Existují i další možnosti sjednání půjčky. Jejich nabídka záleží na tom, jakou banku či nebankovní společnost člověk osloví. Patří mezi ně:

  • Online sjednání – vyplnění jednoduchého formuláře na webu daného poskytovatele či internetovém portálu, který ho nabízí. Některé z nich umožňují srovnání jednotlivých půjček. Předání peněz může probíhat bezhotovostně či osobním předáním pověřenou osobou. Uzavření smlouvy v tomto případě probíhá podepsáním smlouvy a jejím zasláním poštou či prostřednictvím kurýra.
  • Sjednání na pobočce společnosti – je to nejméně pohodlný způsob sjednání půjčky a není vhodný pro ty, kteří na její vyřízení spěchají. Je také třeba počítat s tím, že pobočky mají nějaké své otevírací hodiny, které nemusí vyhovovat.
  • Sjednání v pohodlí domova – na základě telefonického hovoru či online formuláře domů přijde pověřená osoba, se kterou žadatel vše vyřídí.

SMS půjčky jsou půjčkami bez registru a doložení příjmů.

Konsolidace pro problémové klienty

Je dobré začít tím, co je konsolidace. Je to věc, kterou nabízí většina bankovních institucí, nicméně existuje také konsolidace nebankovních půjček. Jedná se o sloučení dvou a více půjček do jedné.

Velmi populární je půjčka na směnku, nicméně ta může být velice riskantní.
Velmi populární je půjčka na směnku, nicméně ta může být velice riskantní.

Konsolidace pro problémové klienty bez zástavy je výhodná v tom, že dlužník splácí pouze jeden dluh a zmenšuje se tím riziko, že nějaký z nich zapomene zaplatit.

V ČR existuje několik institucí, u kterých je možná půjčka pro lidi v exekuci.

Osobní půjčka

Úvěry mají mnoho podob, včetně kreditních karet, hypoték, úvěrů na automobily, financování nákupu na splátky a osobních půjček. Každý typ úvěru slouží k určitému účelu, ať už je to koupě domu, auta, nebo umožní rozložit velký výdaj na měsíční splátky.

Osobní půjčka je forma úvěru, která může pomoci uskutečnit velký nákup nebo konsolidovat dluhy s vysokým úrokem. Protože osobní půjčky mají obvykle nižší úrokové sazby než kreditní karty, lze je použít ke konsolidaci více dluhů z kreditních karet do jedné levnější měsíční splátky.

Úvěr může být mocným finančním nástrojem, ovšem vzít si jakýkoli typ půjčky je vážná odpovědnost. Než se člověk rozhodne požádat o osobní půjčku, je důležité pečlivě zvážit výhody a nevýhody.

V souvislosti s tím je dobré si položit několik otázek, aby se člověk ujistil, že je na to vzít si půjčku připraven.

1) Kolik peněz potřebuji?

Prvním krokem při výběru osobní půjčky je zjistit, jakou částku člověk potřebuje. Pokud potřebuje menší částku, může být jednodušší našetřit si hotovost nebo si půjčit peníze od přítele či člena rodiny, pokud je člověk v nouzi.

2) Chci platit svým věřitelům přímo, nebo nechat posílat peníze na bankovní účet věřitelů?

Když si člověk vezme osobní půjčku, peníze jsou obvykle doručeny přímo na jeho běžný účet. Pokud však půjčku využívá ke konsolidaci dluhů, někteří věřitelé nabízejí možnost zaslat peníze přímo ostatním věřitelům a bankovní účet zcela vynechat.

Pokud člověk dává přednost praktickému přístupu nebo používá peníze na něco jiného než na splacení stávajícího dluhu, je lepší si nechat peníze poslat na svůj běžný účet.

3) Jak dlouho budu muset splácet?

Do 30 dnů bude muset dlužník začít splácet úvěr v měsíčních splátkách. Většina věřitelů poskytuje dobu splatnosti od šesti měsíců do sedmi let. Délka půjčky, kterou si člověk zvolí, ovlivní úrokovou sazbu i měsíční splátku.

4) Kolik budu platit na úrocích?

Je dobré si předem zjistit, kolik bude člověk platit na úrocích. Výsledná částka se odvíjí od mnoha faktorů, nicméně často u půjček platí, že čím kratší doba splácení, tím menší úroky.

5) Mohu si dovolit platit měsíční splátku?

Někteří lidé dávají přednost co nejnižším měsíčním splátkám, a proto se rozhodnou splácet půjčku po dobu několika měsíců nebo let. Jiní dávají přednost co nejrychlejšímu splacení úvěru, a proto si zvolí co nejvyšší měsíční splátku.

Volba nízké měsíční splátky a dlouhé doby splácení je často spojena s nejvyššími úrokovými sazbami. Možná se to nezdá, protože měsíční splátky jsou mnohem nižší, ovšem ve skutečnosti nakonec za půjčku zaplatí člověk více.

Když si člověk bere půjčku, měl by se ujistit, že ji dokáže splácet. Také by si neměl půjčovat na věci, které nejsou nezbytně nutné. To mohou být třeba vánoční dárky, dovolená, nejnovější elektronika a podobně. Každou půjčkou se totiž člověk vystavuje zbytečnému riziku.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang