SMS půjčka bez registru a poplatku

Půjčky

Každý tu a tam potřebuje půjčit peníze. A někdy na ně opravdu spěchá. V takovém případě lze zkusit SMS půjčky. Ty lze dostat bez nahlížení do registru dlužníků a prakticky ihned. Kde najít SMS půjčky bez registru?

Kdo se nachází v registru dlužníků, tomu banka nepůjčí. Místo zoufání může zkusit SMS půjčky bez registru. Kdo SMS půjčku bez registru poskytuje? A co je k jejímu získání třeba?

SMS půjčky bez registru jsou nebankovními půjčkami. Nebankovní instituci většinou nezajímá skutečnost, zda žadatel je, nebo není v registru dlužníků. Důležité je v tomto směru jen to, zda a jak dokáže půjčku splácet.

Hned v úvodu je nutné uvést, že od žádosti formou SMS zprávy se postupně upouští. Většina poskytovatelů je přesunula do online prostředí a nabízí možnost požádat si o peníze jednoduše online. U některých společností však zůstaly SMS půjčky zachovány. Hodně oblíbená je půjčka ihned na účet.

Na co se hodí SMS půjčka?

V poslední době se stále více objevuje možnost čerpat rychlé peníze prostřednictvím SMS půjček. Jedná se o výhodnou formu financování, která je mezi lidmi velmi oblíbená. SMS půjčka je určena především pro lidi, kteří potřebují rychle získat finanční prostředky.

Tato půjčka slouží k pokrytí neočekávaných výdajů, jako jsou například neplánované opravy, nákupy nebo nezaplacené složenky. Obecně platí, že SMS půjčka je neúčelový úvěr. Není tedy třeba uvádět, za co budou peníze utraceny.

U SMS půjček je velmi důležité uvážit, zda je skutečně vhodné je využít. Jejich úrokové sazby jsou totiž často velmi vysoké, a proto je velmi důležité pořádně zvážit všechna pro a proti.

SMS půjčku by si člověk nikdy neměl brát na nákup dárků, dovolené nebo věcí, které nezbytně nepotřebuje.

SMS půjčka ihned – podmínky pro získání

Podmínky pro získání SMS půjčky ihned jsou poměrně jednoduché. Stačí splnit následující:

  • věk nad 18 let
  • plná svéprávnost
  • být občanem ČR nebo mít v ČR povolení k trvalému pobytu
  • doklad totožnosti (někdy jsou třeba dva)
  • vlastní bankovní účet
  • telefon

Od prosince 2016 si musí poskytovatel úvěru vždy ověřit, jestli je dlužník schopen úvěr splácet. Pokud tak neučiní, dlužník mu nemusí platit úroky a samotnou dlužnou částku může splácet podle svých možností.

Proto je ve vlastním zájmu poskytovatelů úvěrů, aby prověřili i příjmy žadatele. Mnozí tak kromě výše uvedeného požadují doložit i výpisy z účtu za poslední tři měsíce, potvrzení o příjmech od zaměstnavatele a u OSVČ poslední daňové přiznání.

SMS půjčka přes mobil – parametry

SMS půjčka přes mobil je krátkodobá půjčka, která se hodí v situaci, kdy člověk potřebuje menší obnos a ví, že tento obnos dokáže během krátké doby splatit.

Krátkodobá SMS půjčka přes mobil se obvykle poskytuje na dobu 30 dní a musí se splatit celá najednou. Každé prodloužení splatnosti se dost prodraží, proto je třeba půjčku včas vrátit.

Nabídka SMS půjček přes mobil je poměrně pestrá a je tedy nutné nabízené varianty porovnat. Důležitým ukazatelem výhodnosti či nevýhodnosti půjčky je výše RPSN. Říká, jakou částku klient zaplatí za jeden rok, a to včetně všech poplatků s půjčkou spojených.

RPSN může být u SMS půjček dost vysoká. Mnohdy se může vyšplhat i na tisíce procent. Přitom už při stovkách procent by člověk měl o takové nabídce okamžitě přestat uvažovat.

Proto by si měl klient předem spočítat, jakou částku za půjčku celkem zaplatí. U některých krátkodobých půjček by mohl jistinu mnohonásobně přeplatit.

SMS půjčka ihned úplně každému

SMS půjčka ihned úplně každému láká na peníze každému ještě ten samý den. Je to jen marketingový trik, nebo lze skutečně peníze obdržet ihned?

Dostat půjčku ihned dříve bývalo skoro sci-fi. Dnes už to tak není. Velkou předností SMS půjčky je totiž rychlost vyřízení. Celý proces probíhá kompletně online a přes SMS, takže lze požádat odkudkoliv a kdykoliv. Bankovní byrokracie zde odpadá.

U SMS půjčky ihned úplně každému záleží na rychlosti banky. Pokud banka žadatele i věřitele podporuje okamžité platby, pak peníze přijdou ještě tentýž den. Většina nebankovních společností slibuje peníze již za 15 minut po schválení žádosti.

Pokud banky okamžité platby nepodporují, pak peníze dorazí nejpozději do druhého dne. Taková rychlost se u bankovních půjček očekávat nedá.

SMS půjčku poskytují nebankovní instituce, jako je třeba Ferratum, Cetelem nebo SOS Credit. Dříve poskytovala SMS půjčku ihned úplně každému i společnost CreditOn

SMS půjčka od této společnosti však byla zrušena a nyní je CreditOn půjčka nabízena jako krátkodobá online půjčka do 8 000 Kč (pro nové klienty) či do 20 000 Kč (pro stávající klienty), o kterou se žádá pomocí online formuláře nebo na zákaznické telefonní lince.

Obdobně jednoduché je to i u společnosti Ferratum, kde SMS půjčka ihned úplně každému zůstala zachována. Žádosti klientů vyřizují 7 dní v týdnu, 24 hodin denně a peníze na účet převádí do 1 minuty od schválení.

Stačí se zaregistrovat a vyplnit online formulář. Pokud klient žádá o půjčku opakovaně, pak už může jen provést na webu Ferratum přihlášení do účtu a zvolit výši úvěru.

SMS půjčka bez registru

SMS půjčku bez registru vyhledávají lidé, který mají nějaký škraloup v úvěrové minulosti. Banky takovým žadatelům půjčku neposkytnou. Ten, kdo má negativní záznam v registru dlužníků, se může obrátit do nebankovního sektoru.

I nebankovní společnosti mají povinnost nahlížet do registru dlužníků, které prohřešky jsou však ochotné prominout. Vždy záleží na individuálním posouzení.

Samozřejmě i zde jsou jistá omezení. Pokud je žadatel zákazníkem podobných společností poprvé, má na kontě určitý limit, který se odblokuje teprve tehdy, pokud se stane stálým zákazníkem.

V každém případě je vždy nutné se u daného poskytovatele registrovat online pomocí formuláře. Vyplní základní osobní údaje a nahraje doklad totožnosti.

Poté musí žadatel poslat 1 Kč na účet poskytovatele. To kvůli ověření žádosti. Pak už může zažádat o půjčku přes SMS.

Na webových stránkách mnoha nebankovních společností lze najít přehlednou úvěrovou kalkulačku. Ta ukáže, kolik si klient půjčí, za jak dlouho bude termín splatnosti a kolik celkově zaplatí. To se u SMS půjčky bez registru určitě vyplatí vědět předem.

Po schválení žádosti dostane klient peníze buď poštovní poukázkou, nebo na bankovní účet. Některé společnosti nabízejí i půjčky na ruku. Ty jsou ovšem o něco dražší.

Půjčka přes SMS – na co si dát pozor

Současní poskytovatelé půjček přes SMS mezi sebou bojují a předhání se s co nejzajímavějšími nabídkami. Lákají na to, že není třeba nahlížení do registru dlužníků, neprokazuje se výše příjmu a nepožaduje se žádné ručení.

Zní to krásně, avšak má to svá rizika. Tím největším je výše RPSN. Jakmile je RPSN vyšší než 30%, měl by člověk zpozornět. Taková půjčka přes SMS je velice drahá. S přesným výpočtem nákladů pomůžou úvěrové kalkulačky, které mají solidní společnosti na svých webech.

Po použití úvěrové kalkulačky žadatel o půjčku přes SMS mnohdy zjistí, že tato půjčka není daleko od lichvářské půjčky. Lichvářům nejde o to, aby dlužník úvěr co nejdříve splatil. Právě naopak.

Chtějí využít zoufalé situace dlužníka a připravit ho o co nejvíce peněz nebo o majetek. 

Proto je důležité si daného poskytovatele vždy předem prověřit a spočítat si, jestli je půjčka výhodná, nebo ji naopak dlužník mnohonásobně přeplatí.

Ve druhém případě by měl od půjčky přes SMS dát rychle ruce pryč, protože by mohl skončit v osobním bankrotu.

SMS půjčka v insolvenci

Společnosti nabízející SMS půjčku v insolvenci cílí na lidi v tíživé životní situaci. Získat peníze je poměrně snadné. Většina žadatelů půjčku dostane, i když nemůže doložit příjem nebo má záznam v registru dlužníků.

Jsou i takové společnosti, které jsou ochotné půjčit i lidem v insolvenci, o kterých je známo, že žijí ze životního minima. Je jasné, že takovým společnostem jde pouze o jejich výdělek. Ten se navíc snaží maximalizovat.

SMS půjčka v insolvenci je to nejhorší, co může dlužník v dané situaci udělat. Dočasně sice získá peníze, jeho situaci to však jenom zhorší.

Nejen že nebude mít z čeho půjčku vrátit, navíc mu hrozí zrušení oddlužení, pokud insolvenční správce na SMS půjčku v insolvenci přijde. Insolvence má být cestou ven z dluhů. Ne nabírání si dalších dluhů.

Kdo tedy přemýšlí o SMS půjčce v insolvenci, měl by na ni rychle zapomenout. Každé jiné řešení je lepší, než tato půjčka.

SMS půjčka s exekucí

Podobné jako s insolvencí je to i s exekucí. Lidé v exekuci žijí od výplaty k výplatě, účty mají zablokované exekutorem a jakmile na ně dorazí nějaké peníze, exekutor po nich hned sáhne. Je tedy nemyslitelné, aby lidé v exekuci žádali o SMS půjčku s exekucí.

Pokud by si chtěli vzít půjčku, o které by se exekutor nedozvěděl, museli by jedině žádat o výplatu v hotovosti. Nabídka takových půjček není příliš pestrá.

Navíc společnost mající licenci ČNB k poskytování úvěrů nikdy SMS půjčku s exekucí neposkytne, neboť to je zákonem zakázáno. Takovou půjčku tedy nabízejí jen nesolidní a neprověřené společnosti nebo soukromé osoby.

Pokud se někdo dostane do finančních potíží, měl by si uvědomit, že přes SMS půjčku s exekucí cesta ven z exekuce nevede.

Kdy si půjčit peníze?

V dnešní době je běžné, že se lidé dostávají do finanční tísně. Může to být způsobeno neočekávanými výdaji, snahou splatit dluhy nebo prostě touhou po pořízení něčeho, co si momentálně nemohou dovolit. V takových situacích se mnoho lidí rozhodne si půjčit peníze. Ačkoli se o půjčkách často mluví negativně, existuje několik opravdu dobrých důvodů, proč byste mohli zvážit tuto možnost. V následujícím článku si proto představíme tři důvody, proč si půjčit peníze.

Neodkladné výdaje

V životě se často stane, že nás potká neočekávaná situace, kterou vyžaduje okamžité finanční řešení. Může to být například porucha domácích spotřebičů, oprava automobilu nebo léčebný zákrok. V těchto případech je možnost si půjčit peníze skvělou volbou. Představte si, že se vám pokazí pračka a bez ní se neobejdete. Místo toho, abyste čekali na svou výplatu nebo sáhli do rezervy, můžete si půjčit peníze a vyřešit problém okamžitě. Tímto způsobem si ušetříte starosti a stres spojený se sháněním finančních prostředků.

Investice do budoucnosti

Dalším důvodem, proč si můžete půjčit peníze, je investice do své osobní nebo profesní budoucnosti. Například, pokud jste student a potřebujete financovat své vzdělání, může vám půjčka pomoci k dosažení vašich cílů. Stejně tak můžete půjčit peníze na investice do svého podnikání nebo rozšíření svých znalostí a dovedností. Pokud máte jasnou představu o tom, jak své peníze zhodnotíte v budoucnosti, může být půjčka investicí s vysokým potenciálem. V takovém případě je však důležité dobře promyslet své rozhodnutí, zhodnotit rizika a věnovat dostatečnou péči plánování.

Konsolidace dluhů

Posledním důvodem, proč si můžete půjčit peníze je konsolidace dluhů. Pokud máte několik různých dluhů s vysokými úroky, může být výhodné si půjčit peníze na jejich sloučení do jedné půjčky s nižší úrokovou sazbou. Tímto způsobem ušetříte peníze na úrocích a získáte lepší přehled o svých finančních povinnostech. Konsolidace dluhů vám může také pomoci s organizací a řízením svých financí, což je důležité pro dosažení finanční stability.

Půjčení peněz není vždy nejlepším řešením, a proto je důležité pečlivě zvážit všechny faktory. Před přijetím rozhodnutí byste měli zhodnotit svou finanční situaci, přečíst si podmínky půjčky a promyslet si, jak budete schopni půjčku splácet. Pokud však máte pevný plán a jasnou představu o tom, jak půjčené peníze využijete, půjčka může být užitečným nástrojem pro zvládnutí finančních výzev a dosažení vašich cílů.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang