Co je to úvěr – bankovní, pro lidi, pro firmu

Půjčky

Úvěr je forma finanční službu, která umožňuje úvěrovanému půjčit si peníze od úvěrujícího. Kdo si bere úvěr, tak je povinen v dohodnutém termínu peníze vrátit. Dlužník zaplatí za poskytnutí úvěru úrok, který je odměnou věřitele za půjčení peněz. Bankovní úvěry podléhají kontrole České národní banky.

Při odpovědi na otázku, co je to úvěr je dobré zmínit, že úvěry mohou být zajištěné, ovšem není tomu tak vždy. V případě zajištění úvěru se snižuje jeho rizikovost.

To umožňuje dlužníkovi získat levnější úvěr, který je úročen nižší sazbou. Zajištění úvěru je obvykle formou zástavního práva k movitým nebo nemovitým věcem. Opakem zajištěného úvěru je nezajištěný úvěr. Ten je logicky dražší a má vyšší úrok.

Nebankovní půjčky

V dnešní době je na trhu skutečně velké množství společností, které nabízí nebankovní půjčky. Tyto firmy jsou velmi populární, jelikož dostupnost bankovních produktů je pro mnohé zájemce o půjčku špatná.

Banky si své klienty vybírají velmi pečlivě a je tak mnoho těch, kterým je žádost zamítnuta. Naopak nebankovní úvěry jsou určeny právě těm, kteří peníze nutně potřebují a přitom si bankovní úvěr dovolit nemohou.

Půjčky ihned na ruku jasně dokazují, že nebankovní úvěry jsou ideální volbou i pro ty, kteří se zřízením úvěru v bance nemají žádné problémy. Vzhledem k tomu, že žádná banka neumožňuje expresní zřízení půjčky, jedná se o nejrychlejší možnost zřízení úvěru.

Proč bankovním společnostem trvá i několik dní, než dojde k vyřízení půjčky? Důvod je zřejmý. Banky kontrolují velké množství nejrůznějších dokladů a potvrzení a jejich kontrola je značně časově náročná.

U nebankovního produktu není třeba prakticky žádné dokumenty, nic tak nebrání okamžitému zřízení. Pokud od půjčky člověk vyžaduje maximální individualitu, osobitý přístup a flexibilitu, půjčky od soukromých osob by mohly být ideálním řešením.

Úvěry tohoto typu jsou zřizovány přímo soukromými investory, se kterými se lze velmi snadno domluvit na individuálním splátkovém programu. Nejedná se skrze prostředníky, vše se domlouvá přímo se samotným zřizovatelem. Právě proto jsou tyto půjčky označovány jako úvěry na míru.

Proč zvolit nebankovní půjčku

To, že jsou nebankovní produkty nabízeny ve srovnatelné kvalitě jako bankovní úvěry, jasně dokazuje fakt, že počet klientů neustále roste a o produkty je velký zájem. Společnosti působí na trhu řadu let a mají bohaté zkušenosti. Není tak jediný důvod mít obavy z nabízených produktů.

Banka zřídí úvěr jen skutečně důvěryhodným a zajištěným klientům, které si vybírá velice pečlivě. Pokud má někdo např. nízký příjem, na úvěr v bance může zapomenout.

Právě z důvodu nízkého příjmu je velké množství bankovních úvěrů zamítnuto. Proto existuje půjčka bez doložení příjmu, která je nabízena mnohými nebankovními společnostmi,. Je určena všem, kteří mají nízký či dokonce nulový příjem.

Není vyžadován doklad o výši příjmů, takže nezáleží na tom, jak jsou příjmy vysoké. Produkt je tak vhodný i pro nezaměstnané či ženy na mateřské dovolené.

Vyhledávanými se staly i půjčky bez registru, které jsou bez problémů zřízeny i těm, kteří měli nebo mají problémy se splácením.

Pokud někdo nachází v registru dlužníků a rád by si úvěr zřídil, jedná se o ideální řešení. Zájem o tento produkt je markantní, jelikož v registru dlužníků je člověk i několik let po splacení všech dluhů.

Bankovní úvěr tak může být odepřen na dlouhou dobu. Nebankovní varianta tak může být jediným kvalitní alternativním řešením.

Smart půjčka

Nemůže-li se člověk rozhodnout pro konkrétní produkt, může zkusit ověřený produkt Smart půjčka. Tento typ úvěru je velmi oblíbený a na trhu je nabízen již několik let.

V současné době má velké zázemí ze strany klientely, má bohaté zkušenosti i renomé. Není třeba tak mít žádné obavy v ohledu serióznosti, jedná se skutečně o kvalitní a výhodný nebankovní produkt určený pro nezaměstnané, neplatiče i dlužník. Maximální výše tohoto produktu je 50 tisíc Kč.

Navíc samotné zřízení je snadné a zabere jen několik málo minut. Stačí jen vyplnit krátký online formulář se všemi nezbytnými údaji a čekat na schválení. Poté budou peníze okamžitě odeslány na účet.

© 2022 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang