Půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy

Půjčky

Při podnikání je většinou nutné se ani na chvíli nezastavit. Je potřeba investovat do rozšiřování, nových postupů a celkově podnikání rozvíjet. Jsou ovšem měsíce, kdy příjmy OSVČ jsou nižší než výdaje a je nutné si dopomoci nějakou půjčkou. Jaká je nejvýhodnější půjčka pro OSVČ a jak získat půjčku bez registru a zástavy?

Půjčky pro OSVČ jsou jednou z možností, jak financovat růst firmy z externích zdrojů. Půjčky pro podnikatele jsou nabízeny jak bankovními, tak nebankovními institucemi. Podmínky pro přiznání půjčky pro podnikatele se u každé instituce liší. Téměř každý podnikatel může dosáhnout na úvěr pro podnikatele.

Kdo je OSVČ

Osoba samostatně výdělečně činná, zkráceně OSVČ, je osoba, která podniká. Dle zákona je OSVČ ten, kdo podniká na vlastní jméno, na vlastní zodpovědnost, za účelem dosažení zisku. OSVČ může získávat příjmy buď přímo z podnikání, nebo z jiné výdělečné činnosti.

Jako jiná výdělečná činnost se bere například pobírání příjmů za poskytnutí autorských práv (často mají tyto ostatní příjmy spisovatelé a umělci).

OSVČ může být například herec, spisovatel, marketingový specialista, elektrikář, zedník… zkrátka těch možností, v čem podnikat, je opravdu hodně. Při podnikání jako OSVČ je nutné mít oprávnění k podnikání.

Jak se stát OSVČ?

Je důležité získat oprávnění k podnikání. Toto oprávnění vydává živnostenský úřad. Je ovšem nutné splnit pár základních podmínek pro získání oprávnění.

Podmínky pro získání podnikání:

  • plnoletost
  • svéprávnost
  • právní bezúhonnost
  • odborná způsobilost u typu podnikání, kde je nutné doložit praxi či vzdělání

OSVČ se rozlišuje na hlavní a vedlejší činnost. Při hlavní činnosti OSVČ podniká na hlavní úvazek a musí platit alespoň minimální zálohy na sociální i zdravotní pojištění.

Zatímco u vedlejší činnosti se nemusí platit zálohy na pojištění. Na vedlejší činnost podnikají většinou lidi, kteří k tomu jsou ještě zaměstnáni na hlavní pracovní poměr, maminky na rodičovské dovolené, důchodci a studenti do 26 let věku.

Povinnosti OSVČ

Podnikání má své výhody i nevýhody (stejně jako zaměstnání). Jaké všechny povinnosti obnáší být OSVČ? V první řadě je nutná registrace na živnostenském úřade. Zahájit podnikání jako OSVČ lze na kterémkoliv živnostenském úřadu za poplatek 1 000 Kč.

Živnosti se dělí na 2 typy, a to na ohlašovací, pod kterou spadá živnost řemeslná, vázaná a volná, a druhým typem je koncesovaná živnost. U té je nutné, aby člověk doložit potřebné vzdělání a/nebo praxi.

Pro každý typ živnosti je nutné splnit rozdílné podmínky. Po registraci na živnostenském úřadě není nutné kontaktovat ostatní úřady. Protože právě živnostenský úřad o každém podnikání automaticky informuje jak zdravotní pojišťovnu, tak i správu sociálního zabezpečení a finanční úřad.

Při podnikání na hlavní činnost je nutné platit zálohy na sociální i zdravotní pojištění. Tyto částky se každý rok trochu mění. Splatnost zdravotního pojištění je vždy do 8. dne následujícího měsíce a pro sociální pojištění je to do konce měsíce.

Jakmile příjem OSVČ překročí na hlavní činnosti částku 15 000 Kč a na vedlejší činnost 6 000 Kč, je nutné, aby OSVČ podala daňové přiznání, ve kterém se uvádí příjmy, výdaje, uplatňují se slevy na dani a také se vypočítává samotná daň.

Daňové přiznání je možné podávat písemně i elektronicky. Jsou 3 termíny, do kterých se daňové přiznání musí u finančního úřadu podat.

Termíny pro odevzdání daňového přiznání:

  • duben pro písemné podání
  • květen pro elektronické podání
  • červenec v případě zpracování daňového přiznání daňovým poradcem

Co ovšem dělat v případě, že příjmy jsou nižší, než OSVČ potřebuje? Může se jednat jen o jednorázový výpadek příjmu, nebo také o pravidelné nedosažení potřebných peněz. V těchto případech přichází většinou na řadu půjčky.

Půjčka pro začínající podnikatele může pomoci ke splnění snu.
Půjčka pro začínající podnikatele může pomoci ke splnění snu.

Daňové přiznání je dost často důležité při posouzení bonity žadatele o půjčku, který je OSVČ. Ovšem existuje i půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání. Půjčky pro OSVČ jsou v dnešní době velmi vyhledávané a oblíbené. Stejně tak i úvěr pro podnikatele.

Půjčka pro OSVČ + půjčka pro OSVČ ihned

Financování je nezbytným krokem pro každé podnikání, ať už jde o hledání investorů, nebo o půjčku. Podnikatelé, kteří potřebují úvěr, se mohou automaticky obrátit na banku, nebo nebankovní instituci. Půjčka pro firmy posuzuje nejen bonitu klienta, také se dívá na dobrý podnikatelský plán a daňové přiznání.

Mnoho poskytovatelů úvěrů pro malé podniky a drobné podnikatele vyžaduje, aby podnikali minimálně jeden celý rok. Pokud však žadatel má zájem o úvěr pro začínající podnikatele, mohou být k dispozici alternativní možnosti financování, které mu pomohou nastartovat podnikání.

Půjčka pro OSVČ není žádná ostuda, každý podnikatel někdy potřebuje trochu pomoct.

Především malí a začínající podnikatelé potřebují peníze mít u sebe co nejrychleji. Je pro ně tedy vhodná půjčka s vyplacením peněz hned. Půjčka pro OSVČ ihned může pomoc rozjet podnikání, anebo starší firmu zachránit před krachem.

Půjčka pro začínající OSVČ+ půjčka pro začínající podnikatele

Založení vlastního podniku, podnikání je určitě zajímavý a vzrušující proces. Je ovšem také poměrně náročný, a to nejen finančně. Pro většinu začínajících podnikatelů je důležité vědět, na jaké půjčky mají nárok a která je pro ně ta nejvhodnější.

Před pořízením jakékoliv půjčky je nutné si udělat pořádný průzkum všech možností a vyhodnotit, které je lepší se vyhnout, která připadá v úvahu a která je ta nejlepší. Obecně totiž platí, že pokud podnikatel nemá na svém bankovním účtu dostatečný finanční kapitál, bude muset své začínající podnikání financovat z externích zdrojů.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení existuje několik různých typů úvěrů a možností financování, které věřitelé nabízejí podnikatelům, aby mohli úspěšně zahájit své podnikání. Je nutné dobře promyslet, na co konkrétně je půjčka sjednávána – jedná se o pokrytí malých krátkodobých výdajů, nebo peníze poslouží na pokrytí dlouhodobého kapitálu?

Jakmile podnikatel shromáždí všechny potřebné informace a dokumenty, může se dát do vybrání té správné půjčky – ať už se jedná o osobní půjčku, půjčku pro podnikatele od banky či půjčku od nebankovní instituce, nebo třeba krátkodobé výpomoci od rodiny.

Úvěr pro začínající podnikatele je velmi oblíbený. Při úvěru OSVČ je pro jeho schválení většinou nutná dobrá platební morálka podnikatele a dobré hospodaření samotné firmy. Ovšem to začínající podnikatel samozřejmě ještě nemá.

Bezúročné půjčky pro začínající podnikatele nabízejí některé společnosti, a to především v případě první půjčky, další půjčky už jsou zpravidla s úrokem. Půjčka pro začínající podnikatele bez příjmu může mít vyšší úrok, který je použitý jako taková jistota, kdyby podnikatel nebyl schopen splácet.

Půjčky pro podnikatele z bankovního sektoru

Půjčky pro OSVČ z bankovního sektoru jsou poskytovány především subjektům s alespoň dvouletou historií. Častou podmínkou je doložení daňového přiznání a žádné závazky vůči státním institucím. Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele banky většinou neposkytují.

Lze očekávat rychlé vyřízení půjčky pro OSVČ. Nutné je osobní vyřízení na pobočce. Půjčka pro OSVČ může být účelová i bezúčelová.

Nutnou podmínkou pro získání půjčky pro podnikatele (OSVČ) je, aby žadatel neměl záznam v bankovním registru. Pokud jej má, pak jsou řešením půjčky pro podnikatele z nebankovního sektoru.

Nebankovní půjčka pro OSVČ + nebankovní půjčky na IČO

Podnikatelské půjčky pro OSVČ z nebankovního sektoru jsou úročeny vyšší úrokovou mírou a mají také vyšší RPSN. Oproti půjčce od banky však mohou být vyřízeny výrazně rychleji.

Jejich výhodou je, že jsou poskytovány, i pokud je záznam v registru a podnikatel má dle daňového přiznání malý příjem. Často je nutná jen tříměsíční podnikatelská historie. Při žádosti o nebankovní půjčku je potřeba doložit občanský průkaz a daňové přiznání.

Některé nebankovní společnosti půjčují na IČO (= identifikační číslo fyzické nebo právnické osoby). Jedná se o úvěr pro OSVČ, který je vyřešen rychle. Jedná se zpravidla o půjčky bez nahlížení do registru a dokládání příjmů. Je to tedy tzv. půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání a hodí se i pro začínající podnikatele.

OSVČ si může vzít úvěr u banky, nebo využít možnost nebankovní instituce.
OSVČ si může vzít úvěr u banky, nebo využít možnost nebankovní instituce.

U bank je zpravidla těžké sehnat úvěr, pokud podnikatel nepodniká alespoň 2 roky. Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele je lepší využít právě u některé z nebankovních institucí.

Půjčka na IČO bez registru již pomohla velkému množství podnikajících osob. Žadatel může půjčku získat během velmi krátké doby. Peníze na jeho účtu budou většinou do 24 hodin od schválení žádosti.

Nebankovní instituce velmi často pracují i o víkendech. Půjčka pro OSVČ ihned není tedy žádným problémem.

Půjčka pro OSVČ bez registru + půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy

Nebankovní instituce půjčují peníze i bez nahlížení do registru a bez zástavy. Jedná se o tzv. nezajištěný úvěr pro podnikatele. Existuje několik výhod, proč tuto možnost využít. Tento úvěr pro OSVČ je možné získat rychle z pohodlí domova online.

Výhody půjček pro OSVČ bez registru a zástavy:

  • půjčka bez složitého prokazování příjmu
  • bez nesmyslných poplatků předem
  • bez nahlížení do registrů neplatičů
  • individuální přístup
  • jasné podmínky

Nevýhodou je, že tyto půjčky celkově vyjdou zpravidla dráž než u bank. Některé společnosti půjčují pouze nižší částky, a to cca od 10 000 do 50 000 Kč. Proto nepožadují ani zástavu majetku. Půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy jsou většinou maximálně do zmíněných 50 000 Kč.

Půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání a registru je většinou vhodná pro začínající podnikatele, kteří nemohou bankám prokázat svou bonitu (tj. schopnost splácet). V některých zemích lze využít také tzv. půjčku pro OSVČ od státu, ovšem to v České republice ještě není běžnou praxí.

Podnikatelé si musí dávat pozor na své žádosti o půjčky v případech, kdy jsou v exekuci. Půjčka pro OSVČ s exekucí má většinou tak nevýhodné podmínky, že je lepší od ní upustit. Dokonce se může stát, že se jedná o lichvářství. Lichvářským půjčkám je nutné se vyhnout velkým obloukem.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang