Campingaz

Značky

Campingaz, dříve Camping Gaz, je značka stlačeného směsného plynu butan/propan dodávaného v malých, lehkých, jednorázových kanystrech a větších, plnitelných lahvích určených k použití jako palivo při kempování a karavaningu.

Palivový plyn je stlačený na kapalinu a prodává se v charakteristických modrých kovových nádobách.

Značka se používá také na spotřebičích vyrobených pro použití tohoto plynu: vařičích, svítilnách, ohřívačích, grilech, chladničkách atd. a také na obecnějším kempingovém vybavení, jako jsou spací pytle.

V roce 2005 společnost koupila společnost Jarden Corporation. Vzhledem k nárůstu plynového grilování v Evropě byla řada grilů Campingaz v roce 2014 obnovena novými grily řady 3 a 4.

V dubnu 2016 byla společnost Jarden Corporation převzata společností Newell Rubbermaid a vznikla společnost Newell Brands. V následujícím roce společnost uvedla na trh prémiovou kolekci plynových grilů Master Series.

Velikosti a dostupnost

Plnitelná plynová láhev na butan/propan Campingaz 907
Malé jednorázové plynové lahve jsou vyrobeny z tenkého kovu a obvykle se používají v přenosných kempinkových vařičích, malých vařičích a plynových lampách.

Vložením originálního kanystru Campingaz do zařízení dojde k jeho propíchnutí a po otevření ventilu spotřebiče je umožněn průtok topného plynu.

Propichovací kanystry musí být před vyjmutím ze spotřebiče zcela prázdné, jinak zbývající plyn uniká a představuje nebezpečí požáru.

K dispozici je také řada samopropouštěcích kanystrů s ventilem „Plus“, například CV 300 Plus, které lze odpojit a znovu připojit, když nejsou prázdné, pokud jsou namontovány na kompatibilní zařízení s připojením Easy Clic plus.

Větší znovuplnitelné plynové lahve se dodávají ve třech velikostech. Láhev 901 obsahuje 0,454 kg plynu v lahvi o výšce 161 mm (6,3 palce) a průměru 110 mm (4,3 palce), láhev 904 obsahuje 1,81 kg plynu v lahvi o výšce 188 mm (7,4 palce) a průměru 202 mm (8 palců). a 907 (největší běžně používaná velikost) obsahuje 2,72 kg ve 250 mm vysokém válci o průměru 202 mm.

Jsou samouzavírací, takže při odpojení nemusí být prázdné. Láhve jsou vybaveny vnitřním šroubovým závitem M16x1,5, na který se připojuje specifický regulátor tlaku Campingaz (nebo u novějších instalací pigtailová hadice vedoucí k regulátoru).

Následuje spotřebič (lampa, hořáky vařiče atd.) připojený buď krátkou pevnou trubkou, nebo delší ohebnou hadicí. Obvykle se používají pro spotřebiče, jako jsou víceokruhové vařiče, plynové chladničky, grily nebo ohřívače, a v Evropě se často používají na lodích, v karavanech a obytných automobilech.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang