De’Longhi

Značky

Když si řekneme o kvalitních kávovarech, espressových strojích a kuchyňských spotřebičích, jedno jméno se vyčleňuje nad ostatními – De’Longhi. Tato italská firma má bohatou historii, která sahá až do roku 1902, a od té doby se stala synonymem pro inovaci, eleganci a vynikající kvalitu v oblasti kávy a kuchyňských spotřebičů. Co vše De’Longhi vyrábí?

Historicky byla hlavním výrobcem přenosných ohřívačů a klimatizací, ale rozšířila se téměř na všechny kategorie malých domácích spotřebičů v segmentu přípravy jídel a vaření, ale i úklidu a žehlení v domácnosti. Pokud jste milovníkem kávy nebo si ceníte kvalitních kuchyňských nástrojů, budete chtít poznat více o tomto italském gigantovi.

Historie De’Longhi

Historie firmy De’Longhi sahá až do roku 1902, kdy byla založena v malém městě Treviso v Itálii. Firma začala svou činnost jako malý dílniční podnik zaměřený na výrobu náhradních dílů a součástek pro domácí spotřebiče. Postupem času se však stala jedním z předních světových výrobců kuchyňských spotřebičů a kávovarů. Následuje přehled klíčových událostí v historii firmy De’Longhi:

 1. Založení firmy: Rodina De’Longhi založila firmu v roce 1902. Na začátku se specializovala na výrobu trubiček a součástek pro kávovary.
 2. Průlom v kávovarech: V 60. letech 20. století firma De’Longhi udělala významný krok vpřed, když představila první automatický kávovar pro domácnosti. Tento krok revolučně změnil způsob, jakým lidé doma připravují kávu.
 3. Rozšíření produktové řady: De’Longhi postupně rozšířila svou produktovou řadu na další kuchyňské spotřebiče, jako jsou toustovače, mixéry, varné konvice a fritézy. Firma se stala synonymem pro kvalitu a inovace v oblasti kuchyňských spotřebičů.
 4. Mezinárodní expanze: V průběhu let se De’Longhi stala globální společností s pobočkami a prodejními místy po celém světě. Její produkty se staly oblíbenými v mnoha zemích a kulturách.
 5. Akvizice dalších značek: De’Longhi postupně akvizovala několik dalších významných značek, včetně Kenwood, Braun a Ariete, což jí umožnilo rozšířit svůj sortiment a nabídnout ještě širší spektrum kvalitních spotřebičů.
 6. Inovace v oblasti kávovarů: Firma pokračuje v inovacích v oblasti kávovarů a espresso strojů. Její produkty jsou známé pro svou precizní technologii a schopnost připravit kávu, která se blíží profesionálnímu standardu.

Dnes je De’Longhi jedním z nejuznávanějších a respektovaných výrobců kuchyňských spotřebičů na světě. Její produkty jsou oblíbené pro svou kombinaci designu, kvality a inovací. Firma se stále zaměřuje na poskytování produktů, které usnadňují život lidem a přinášejí do jejich domovů radost a pohodlí.

Výrobky

Firma De’Longhi je známá svou širokou škálou kvalitních kuchyňských spotřebičů, které zahrnují:

 1. Kávovary a espresso stroje: De’Longhi vyrábí širokou škálu kávovarů a espresso strojů. Nabízí automatické espresso stroje, ruční espresso stroje, kávovary na kapsle a mnoho dalších produktů, které umožňují přípravu vynikající kávy a kávových nápojů.
 2. Kávomlýnky: Kromě samotných kávovarů De’Longhi vyrábí také kávomlýnky, které umožňují mletí kávy přímo před přípravou, což zajišťuje čerstvou chuť a aroma.
 3. Toustovače: De’Longhi nabízí široký výběr toustovačů, od tradičních dvouštěrbinových po moderní digitální modely s různými funkcemi.
 4. Kávovary na kapsle: Firma má také řadu kávovarů určených pro kapsle, což je oblíbený způsob přípravy kávy díky svému pohodlí a rychlosti.
 5. Varné konvice: De’Longhi vyrábí varné konvice různých velikostí a stylů, včetně bezdrátových varných konvic s nastavitelnou teplotou.
 6. Fritézy: Pro milovníky smažených jídel má firma fritézy, které umožňují přípravu křupavých hranolků a smažených pokrmů.
 7. Mixéry: Mixéry De’Longhi jsou vhodné pro přípravu smoothií, polévek, koktejlů a dalších nápojů a pokrmů.
 8. Ostatní kuchyňské spotřebiče: Kromě výše uvedených produktů firma De’Longhi vyrábí také další kuchyňské spotřebiče, jako jsou pekárny, elektrické hrnce, grilovací desky a další.

Firma se soustředí na inovaci, design a kvalitu svých výrobků a snaží se nabízet spotřebitelům praktické a elegantní řešení pro moderní kuchyně. Její produkty jsou oblíbené po celém světě a získaly si pověst spolehlivosti a výkonu.

Společnost De’Longhi je známá zejména díky kávovarům na espresso řady Artista, zmrzlinovači De’Longhi a také přenosné klimatizaci Pinguino.

Společnost De’Longhi je známá designem svých výrobků. Její řada kuchyňských spotřebičů Esclusivo získala v roce 2007 ocenění za design Red Dot. Časopis Home Furnishing News uznal v roce 2006 ředitele designu firmy Giocoma Borina za jednoho z 50 nejvlivnějších designérů na světě.

Akvizice společností Climaveneta SpA a DLRadiators v roce 2000 umožnila společnosti De’Longhi vstoupit na trh komerční HVACR (vytápění, větrání, klimatizace a chlazení).

Fúze a akvizice

Akvizice britského výrobce spotřebičů Kenwood za 45,9 milionu liber (asi 66,7 milionu USD) v roce 2001 jí umožnila přístup k čínské továrně Kenwood. V důsledku toho se nyní mnoho výrobků společnosti De’Longhi dováží z Číny, zatímco design a inženýrství zůstávají převážně v Itálii.

Zde je něco více informací o vztahu mezi De’Longhi a Kenwood:

 1. Akvizice Kenwood: De’Longhi Group akvizovala společnost Kenwood v roce 2001. Tímto krokem se De’Longhi rozšířila na trh s kuchyňskými spotřebiči a získala přístup k širokému sortimentu produktů, které Kenwood nabízela, včetně mixérů, toustovačů, robotů na vaření a dalších spotřebičů.
 2. Samostatné značky: I přes akvizici zůstaly značky De’Longhi a Kenwood samostatnými značkami. To znamená, že obě značky nadále existují a prodávají své výrobky pod svými vlastními jmény.
 3. Spolupráce: De’Longhi a Kenwood mohou v rámci skupiny spolupracovat na určitých oblastech, jako je výzkum a vývoj, sdílení know-how a zkušeností v oboru kuchyňských spotřebičů a zlepšení nabídky produktů pro zákazníky.

Tuto akvizici lze chápat jako strategický krok ze strany De’Longhi Group, který jí umožnil rozšířit svou pozici na trhu s kuchyňskými spotřebiči a posílit svou nabídku produktů pro domácnosti. Kenwood zůstává jednou z důležitých značek ve svém oboru a i nadále vyvíjí inovativní kuchyňské spotřebiče pod svým vlastním jménem.

Akvizice většinového podílu ve společnosti RC Group, která je předním hráčem v oblasti chlazení datových center, v roce 2006 posílila její přítomnost na trhu HVACR.

Celkem společnost provozuje 13 výrobních závodů a 30 mezinárodních dceřiných společností, které podporují prodej do 75 zemí světa. Mezinárodní prodej tvoří téměř 75 % celkových tržeb skupiny, které v roce 2010 dosáhly 1,63 miliardy eur.

Dne 2. ledna 2012 vznikla skupina DeLclima oddělením od společnosti De’Longhi.

Dne 16. dubna 2012 koupila společnost De’Longhi od společnosti Procter & Gamble časově neomezená práva na výrobu výrobků značky Braun v segmentu malých spotřebičů. Společnost Procter & Gamble bude i nadále vlastnit značku Braun. Částka 50 milionů eur byla vyplacena okamžitě a 90 milionů eur bude vyplaceno v průběhu následujících 15 let.

Veřejné obchodování

Akcie společnosti se obchodují na milánské burze cenných papírů.

V říjnu 2017 oznámily organizace Asthma and Allergy Foundation of America a Allergy Standards Limited, že pět odvlhčovačů De’Longhi získalo certifikát Asthma and Allergy Friendly. Jedná se o první odvlhčovače, které získaly značku tohoto programu.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang