De’Longhi

Značky

Společnost byla založena rodinou De’Longhi v roce 1902 jako malá dílna na výrobu průmyslových dílů. Společnost byla zaregistrována v roce 1950.

Historicky byla hlavním výrobcem přenosných ohřívačů a klimatizací, ale rozšířila se téměř na všechny kategorie malých domácích spotřebičů v segmentu přípravy jídel a vaření, ale i úklidu a žehlení v domácnosti.

Výrobky

Společnost De’Longhi je známá zejména díky kávovarům na espresso řady Artista, zmrzlinovači De’Longhi a také přenosné klimatizaci Pinguino.

Společnost De’Longhi je známá designem svých výrobků. Její řada kuchyňských spotřebičů Esclusivo získala v roce 2007 ocenění za design Red Dot. Časopis Home Furnishing News uznal v roce 2006 ředitele designu firmy Giocoma Borina za jednoho z 50 nejvlivnějších designérů na světě.

Akvizice společností Climaveneta SpA a DLRadiators v roce 2000 umožnila společnosti De’Longhi vstoupit na trh komerční HVACR (vytápění, větrání, klimatizace a chlazení).

Fúze a akvizice

Akvizice britského výrobce spotřebičů Kenwood za 45,9 milionu liber (asi 66,7 milionu USD) v roce 2001 jí umožnila přístup k čínské továrně Kenwood. V důsledku toho se nyní mnoho výrobků společnosti De’Longhi dováží z Číny, zatímco design a inženýrství zůstávají převážně v Itálii.

Akvizice většinového podílu ve společnosti RC Group, která je předním hráčem v oblasti chlazení datových center, v roce 2006 posílila její přítomnost na trhu HVACR.

Celkem společnost provozuje 13 výrobních závodů a 30 mezinárodních dceřiných společností, které podporují prodej do 75 zemí světa. Mezinárodní prodej tvoří téměř 75 % celkových tržeb skupiny, které v roce 2010 dosáhly 1,63 miliardy eur.

Dne 2. ledna 2012 vznikla skupina DeLclima oddělením od společnosti De’Longhi.

Dne 16. dubna 2012 koupila společnost De’Longhi od společnosti Procter & Gamble časově neomezená práva na výrobu výrobků značky Braun v segmentu malých spotřebičů. Společnost Procter & Gamble bude i nadále vlastnit značku Braun. Částka 50 milionů eur byla vyplacena okamžitě a 90 milionů eur bude vyplaceno v průběhu následujících 15 let.

Veřejné obchodování

Akcie společnosti se obchodují na milánské burze cenných papírů.

V říjnu 2017 oznámily organizace Asthma and Allergy Foundation of America a Allergy Standards Limited, že pět odvlhčovačů De’Longhi získalo certifikát Asthma and Allergy Friendly. Jedná se o první odvlhčovače, které získaly značku tohoto programu.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang