Drtiče větví

Dílna, stavba a zahrada

Drtiče větví dovedou proměnit zdánlivě nevyužitelný dřevěný odpad například v kvalitní mulč. Co je při výběru drtičů větví nejdůležitější a jak být při nákupu úspěšný?

Patříte k těm, kteří se často a s radostí starají o zahradu kolem svého domu či chaty? Pak zajisté víte, jak je většina aktivit na zahradě složitá a oceníte pomoc.

Nabízíme kvalitní a spolehlivé pomocníky, díky kterým vás péče o zahrádku bude ještě více bavit, zabere méně času a výsledky budou lepší! Není to skvělé? Jedny z takových užitečných pomocníků mohou být drtiče větví.

Napadalo vám na zahradu hodně listí a větviček a nevíte, kam s tím? Drtiče větví (značek BOSCH, Flymo, Black-Decker a dalších) jsou tím správným řešením. Zahradní technika je totiž velmi užitečná a práce s ní může být i zábava.

K čemu jsou drtiče větví užitečné a jaké nabízíme?

Tyto pomocníky využijete zejména na zahradě k úklidu například podzimního listí a větví. Při prořezávání a omlazování zahrady vzniká velké množství zahradního odpadu, se kterým si drtiče větví bez problémů poradí. Rozdrcený odpad se dá použít pro zkompostování. Sami si vytvoříte ekologické hnojivo! Odpad se také dá používat k topení nebo dokonce k dekorativním účelům.

V naší nabídce najdete jak elektrické, tak motorové drtiče větví. Pro svou jednoduchou ovladatelnost a nenáročnost na údržbu se drtiče větví stali velice oblíbenými mezi zákazníky. Vyzkoušejte je i vy!

Jaké funkce mohou drtiče větví mít?

V této kategorii nabízíme drtiče, které vynikají zejména svou vysokou výkonností, tichým chodem a dlouhou životností.

Drtiče větví kombinují skvělé vlastnosti z nožových i válcových drtičů. Práce s nimi nemusí vyžadovat žádnou námahu díky systému podávacího šneka, které který si sám přisunuje větve. Drtiče větví jsou navíc úsporné, šetří energii i váš čas!

Speciální designy drtících prostorů zabraňují ucpání stroje drtí a výměna nože je možná po povolení pouze jedné křídlové matky! Drtiče větví mohou disponovat kovovým pláštěm, díky kterému mají dlouhou životnost. Ani manipulace není náročná díky madlu a pevným kolům.

Na co dát při výběru pozor?

Při výběru drtiče větví je třeba zohlednit několik faktorů, abyste vybrali ten správný model pro vaše potřeby. Mezi nejdůležitější faktory patří:

  • Maximální průměr větví

Maximální průměr větví, které drtič dokáže rozdrtit, je jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru. Pokud máte na zahradě velké stromy, je třeba vybrat drtič s vysokým výkonem a maximálním průměrem větví alespoň 50 mm.

  • Výkon motoru

Výkon motoru určuje, jak rychle a efektivně bude drtič větví pracovat. Pro běžnou zahradu postačí drtič s výkonem 2-3 kW. Pokud máte velkou zahradu nebo potřebujete drtit silnější větve, je třeba vybrat drtič s výkonem 4-5 kW nebo více.

  • Typ drtícího mechanismu

Drtiče větví se dělí na dva základní typy: nožové a válcové. Nožové drtiče větví rozdrtí větve na drobnou drť, zatímco válcové drtiče větví je rozsekají na štěpky. Nožové drtiče jsou obecně účinnější a rychlejší, ale jsou také dražší a hlučné. Válcové drtiče jsou levnější a tišší, ale jsou také méně účinné a pomalejší.

  • Hmotnost drtiče

Hmotnost drtiče je důležitým faktorem, pokud plánujete drtič přenášet. Lehčí drtiče jsou jednodušší na manipulaci, ale mají nižší výkon. Těžší drtiče mají vyšší výkon, ale jsou těžší na manipulaci.

  • Další funkce

Kromě základních funkcí mohou mít drtiče větví také další funkce, jako je například:

  • automatické vtahování větví
  • zpětný chod
  • sběrný koš
  • kolečka

Tyto funkce mohou usnadnit práci s drtičem a zvýšit jeho bezpečnost. Při výběru drtiče větví je důležité zvážit všechny faktory, abyste vybrali ten správný model pro vaše potřeby. Pokud si nejste jisti, který drtič je pro vás ten pravý, poraďte se s odborníkem.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang