Jak vybrat fén

Recenze

I doma v koupelně je možné vykouzlit účes jako od kadeřníka. Kouzelnickou hůlkou je v tomto případě fén. Jaké typy fénů se nabízejí a jak si vybrat ten pravý?

Výběr fénu není jen tak. Nejedná se o něco, co by člověk kupoval každý měsíc, proto je vhodné před koupí dobře zvážit několik faktorů.

Výkon

Poohlédněte se po něčem s vyšším výkonem, např. mnoho profesionálních fénů disponuje až 3600 W. Tyto fény jsou sice dražší, ale zejména pro husté a kudrnaté vlasy jsou báječné! Zkrátí dobu sušení na polovinu, což znamená menší poškození vlasů.

Materiál

Keramika a turmalín jsou ideální. Pokud je vaším cílem uhladit vlasy, hledejte fén, který má keramickou a turmalínovou technologii.

Keramická technologie pomáhá kontrolovat teplo fénu, takže rovnoměrněji rozvádí teplo. Turmalín je úžasný minerál, který pomáhá vyhlazovat vlasy tím, že uzavírá kutikulu a udržuje vlhkost. Jinými slovy bojuje proti krepatění a zároveň pomáhá udržet ve vlasech potřebnou vlhkost.

Studený vzduch

S trochou nadsázky lze říci, že tlačítko pro foukání studeným vzduchem je naprosto nezbytné. Pokud například používáte kulatý kartáč k uhlazení vlasů a pro větší objem, použijte studený vzduch, když jsou vlasy suché, abyste účes zafixovali.

Nástavce

Abyste mohli vlasy uhladit, měl by mít váš fén speciální uhlazovací nástavec. Ten pomáhá soustředit proud vzduchu tak, aby foukal přímo na oblast, kterou chcete vyhladit. Při vysoušení vlasů směřujte fén dolů, abyste omezili poletování vlasů.

Nastavení teploty a výkonu

Vyšší teplota a výkon slouží k tomu, abyste vlasy zbavili té největší vlhkosti. Nižší nastavení pak můžete použít k úpravě, jakmile jsou vlasy asi z 90 % suché. Je to skvělá funkce, hlavně za předpokladu, že jsou vaše vlasy poškozené.

Ne všichni potřebujeme vlasy fénovat na vysokou teplotu a vysoký výkon. Vždy hledejte fén, který má více možností nastavení teploty a také výkonu.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang