Fritézy – jak vybrat fritézu

Spotřebiče

Fritéza umožňuje přípravu chutných smažených jídel jako například masa nebo hranolek. Co se hodí o fritézách vědět a jak si poradit s výběrem?

Fritéza – známá také jako fritovací hrnec či lidově friťák – je skvělým nástrojem pro přípravu smažených jídel. Lze díky ní připravit skvělé pokrmy z masa, zeleniny či brambor. Jak na výběr a nákup fritézy?

Pak vám fritézy zajisté ulehčí práci a vy budete moci více času věnovat vychutnávání hotových lahůdek. Nabízíme moderní fritézy od kvalitních výrobců, jako je např. ETA, Fagor, Philips, De-Longhi. Další z přístrojů, které můžeme zařadit mezi šikovné pomocníky do kuchyně, jsou grily nebo frappovače.

Jaké fritézy nabízíme a jak fungují?

Ptáte se, k čemu jsou fritézy užitečné a proč je vhodné si nějakou pořídit? Důvodů je hned několik. Do fritéz se nalije olej, který nemusíte vyměňovat po každém smažení, ale jednou za čas. Pokrmy se smaží v sítku ponořeném do oleje.

Po usmažení sítko vyjede nad olej a z jídla tak odkape veškerý přebytečný olej, což je výhodné oproti pánvím, kde je výsledkem velice mastné jídlo. A co je nejdůležitější? Už nikdy na vás nebude z pánve stříkat žhavý olej a nebudete muset připravované jídlo obracet! Fritézy jsou úžasnými pomocníky do kuchyně a jsou používány již řadu let.

Jaké funkce mohou fritézy mít?

Součástí fritéz je fritovací koš, ve kterém se pokrmy smaží a který umožňuje rovnoměrné smažení. Fritézy se většinou plní olejem (kolem 1l). Nádobka, kde se olej shromažďuje, zaručuje snadnou filtraci a zachování kvality oleje. Fritézy mohou mít výměnné filtry proti pachům a páře, kontrolku signalizující nutnost výměny filtru či zadní nádržku na shromažďování kondenzátu.

Cirkulace vzduchu mezi vnitřní nádobou a vnějšími stěnami zaručuje studené stěny a tím bezpečnost provozu. Průhledným okýnkem, které některé fritézy mají, můžete kontrolovat pokrm během přípravy i při uzavřeném víku.

Obsluha fritéz je velice jednoduchá a ani na údržbu nejsou fritézy náročné. Mají vyjímatelné víko, fritovací koš i další omyvatelné části. Budete s nimi zajisté spokojeni.

Co vše lze udělat ve fritéze?

Fritéza je jedním z nejmodernějších spotřebičů, které můžeme mít doma v kuchyni. Nabízí nejenom možnost připravovat výborné a lahodné smažené pokrmy, ale také mnoho dalších výhod, které určitě stojí za to zvážit při rozhodování o koupi.

Za prvé, fritéza je velmi praktická a efektivní. Díky své malé velikosti dokáže snadno zapadnout do každé kuchyně a není tolik náročná na prostor. Navíc si můžete zvolit variantu s přenositelným košem, který vám umožní snadno ji přemístit na jiné místo, pokud potřebujete.

Smažení potravin je rychlé a pohodlné, takže ušetříte spoustu času, který můžete využít na jiné důležitější činnosti. Další výhodou je možnost přípravy různých druhů jídel. S fritézou můžete připravit nejenom klasické hranolky, ale také různé druhy ryb, kuřecích křidélek, zeleniny nebo dokonce sladké dezerty jako jsou lívance nebo karamelové ovoce.

Možností je opravdu mnoho a vaše fantazie nemá žádné limity. Neméně důležitá je i skvělá chuť smažených jídel z fritézy. Díky inovativnímu systému přípravy se pokrmy uváří rychle a rovnoměrně, což zaručuje jejich dokonalou chuť a křupavost.

Navíc při používání fritézy se vám nebude pálit ani zanášet kuchyně pachem oleje, což je velká výhoda pro všechny, kdo neradi uklízí. Jeden z největších benefitů je i zdravější příprava jídel. Díky speciálnímu systému přípravy se do pokrmů dostává méně tuku, což je zvláště výhodné pro ty, kdo dbají na svou zdraví.

Přesto si můžete užívat skvělé chutě smažených pokrmů bez výčitek svědomí. Konečně, fritézou můžete vyhnout se i zbytečným finančním nákladům a snížit spotřebu oleje, protože využívá pouze minimum potřebného množství pro přípravu jednoho jídla.

Za všechny tyto výhody se dá říct, že investování do fritézy se rozhodně vyplatí. Můžete ušetřit čas, užít si skvělou chuť pokrmů a přitom zůstat zdravý a šetřit peníze. Je to skvělý pomocník v kuchyni, který vám usnadní přípravu jídla a přinese vám spoustu radosti hned na talíři.

Pro ty, co mají rádi smažené ale rádi by jej jedli zdravěji lze doporučit horkovzdušnou fritézu ve které lze fritovat zdravěji.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang