JVC

Značky

JVC (zkratka pro Japan Victor Company) je japonská značka vlastněná společností JVCKenwood corporation a dříve společností Victor Company of Japan, Limited Společnost byla založena v roce 1927 a je známá především díky uvedení prvních japonských televizorů a vývoji videorekordéru VHS (Video Home System).

Od roku 1953 do roku 2008 byla většinovým akcionářem společnosti JVC společnost Matsushita Electric Industrial Co. V roce 2008 se společnost JVC spojila se společností Kenwood Corporation a vytvořila tak společnost JVCKenwood.

Společnost JVC prodávala své elektronické výrobky na domácím japonském trhu pod názvem „Victor“ s logem His Master’s Voice, ale v minulosti používala pro export název JVC nebo Nivico z důvodu rozdílného vlastnictví loga His Master’s Voice a vlastnictví názvu „Victor“ od nástupců společnosti Victor Talking Machine Company.

V roce 2011 byla značka Victor pro elektroniku v Japonsku nahrazena globální značkou JVC. Předchozí název a logo „Victor“ si však společnost JVCKenwood Victor Entertainment ponechala a používá je jako luxusní značku HiFi společnosti JVCKenwood.

V Evropě JVC prodává především některé audio příslušenství, jako jsou sluchátka, a donedávna také autorádia typu DIN. Také v Evropě je JVC přítomna s videokamerami, bezpečnostními kamerami, audiosystémy a se svým symbolickým boomboxem, projektory. Televizory JVC v Evropě vyrábí především turecký výrobce Vestel, ale nejsou k dostání ve všech zemích.

Název značky

Společnost JVC je v Japonsku obecně známá pod značkou Victor, které předchází logo His Master’s Voice (HMV) se psem Nipperem. Kvůli konfliktu ochranných známek mezi společnostmi HMV, RCA a Victor nesmějí HMV a RCA v Japonsku používat značku Nipper.

V jednu dobu společnost v zámoří používala název Nivico (pro „Nippon Victor Company“), než se přejmenovala na JVC, což je zkratka pro Japan’s Victor Company. Proto webové stránky Victor a JVC-Victor vypadaly zcela odlišně.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang