Kombinované sporáky

Spotřebiče

Výhody plynového sporáku a elektrické trouby v jednom – to jsou kombinované sporáky. Jedná se o efektivní domácí spotřebiče, které nabídnou svým uživatelům kvalitní služby. Jak si poradit s výběrem a nákupem kombinovaného sporáku?

Při výběru kombinovaného sporáku do kuchyně lze postupovat body uvedenými níže. Je vhodné nákup neuspěchat, pořádně vše promyslet a počkat třeba i na nějaké slevy a výprodeje.

Šířka sporáku

Jedním z nejdůležitějších parametrů je samozřejmě prostor, který je v kuchyni k dispozici, a šířka samotného sporáku. Běžně jsou dostupné sporáky o šířce 60 cm, lze však sehnat i větší, například se šesti plotýnkami namísto čtyř.

Velikost trouby

Pokud vaříte pro velkou rodinu nebo spoustu přátel, možná oceníte větší troubu. Objem trouby se měří v litrech.

  • 70+ litrů – ideální pro větší domácnosti se čtyřmi a více členy
  • 40-70 litrů – nejvhodnější pro domácnost se třemi až čtyřmi členy

Některé sporáky jsou vybaveny dvojitou troubou, která umožní grilovat a péct zároveň. To přijde vhod zejména ve velkých rodinách.

Úspora energie

Ušetřete peníze za energie a zároveň pomáhejte životnímu prostředí. Energetická třída spotřebiče je označena na stupnici od A+++ (nejúspornější) po G (nejméně úsporný). Vyberte si sporák s dobrou energetickou třídou, například A nebo vyšší.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang