LG

Značky

LG je jihokorejská nadnárodní konglomerátní korporace. Její sídlo se nachází v budově LG Twin Towers v Yeouido-dong, okres Yeongdeungpo v Soulu. LG vyrábí elektroniku, chemické a telekomunikační produkty.

Společnosti LG a Hitachi vytvořily v roce 2000 společné podniky s názvy Hitachi-LG Data Storage a v roce 2011 LG Hitachi Water Solutions; mezi dalšími partnerstvími, která společnost LG navázala, je i dlouholetý vztah se společností Hitachi, který se datuje do prvních let existence společnosti Goldstar. Od té doby společnost Hitachi předává technologie pro výrobky LG, jako jsou rádia, kabely, televizory, domácí spotřebiče, polovodiče atd.

Prvním společným podnikem mezi nimi je LG Hitachi, který existuje od 80. let 20. století, kdy byl založen za účelem dovozu počítačů do Koreje.

Společnost LG měla dva společné podniky se společností Royal Philips Electronics: LG Philips Display a LG Philips LCD, ale společnost Philips svůj podíl koncem roku 2008 prodala.

V roce 2005 vstoupila společnost LG do společného podniku se společností Nortel Networks, čímž vznikla společnost LG-Nortel Co. Ltd.

v roce 2020 společnost LG a kanadský dodavatel automobilů Magna International založily společný podnik známý jako LG Magna e-Powertrain. Nový společný podnik bude vyrábět komponenty používané v elektromobilech, jako jsou elektromotory, měniče a palubní nabíječky.

Mezinárodní trhy

Dne 30. listopadu 2012 zveřejnila společnost comScore zprávu o podílu na trhu mobilních účastníků v USA v říjnu 2012, podle které společnost LG ztratila druhé místo v podílu na trhu mobilních zařízení v USA na úkor společnosti Apple Inc.

Dne 20. ledna 2013 společnost Counterpoint Research oznámila, že společnost LG předstihla společnost Apple a stala se druhou největší v podílu na americkém trhu.

Dne 7. srpna 2013 zveřejnila společnost comScore zprávu o podílu na trhu s předplatiteli chytrých telefonů v USA za červen 2013, podle které společnost LG klesla na páté místo v podílu na mobilním trhu v USA.

LG Corporation je holdingová společnost, která působí po celém světě prostřednictvím více než 30 společností v oblasti elektroniky, chemie a telekomunikací.

Její dceřiné společnosti působící v oblasti elektroniky vyrábějí a prodávají výrobky od elektronických a digitálních domácích spotřebičů přes televizory a mobilní telefony, displeje z tekutých krystalů s tenkovrstvými tranzistory až po bezpečnostní zařízení a polovodiče.

V chemickém průmyslu dceřiné společnosti vyrábějí a prodávají výrobky včetně kosmetiky, průmyslových textilií, dobíjecích baterií a tonerů, polykarbonátů, léčiv a povrchově dekorativních materiálů. Telekomunikační produkty zahrnují meziměstské a mezinárodní telefonní služby, mobilní a širokopásmové telekomunikační služby a také poradenské a telemarketingové služby.

Prodejcem elektroniky značky LG je v České Republice například český obchod s elektronikou Datart. Ten dává navíc možnost využít slev Datart a koupit například novou televizi LG se slevou.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang