Mravenci – takoví milí domácí mazlíčci

Dílna, stavba a zahrada

Psy, kočky, rybičky, různé hlodavce, želvy anebo hady – to všechno máme běžně ve svých domovech a staráme se o to kolikrát lépe, než sami o sebe. V současné době se dá ovšem chovat ledacos. Už vás někdy napadlo chovat si doma mravence? Možná jste se jich doposud snažili spíše zbavit. Jenže vymezíte-li jim jejich vlastní prostor, s mravenci může být zábava. A tato péče vás nebude stát takřka žádný čas. Pořiďte si mravenčí akvárium, tzv. antquarium.

Před nedávnem se tento gadgets využíval a zkoumal v kosmu, dnes je to hit obyčejných lidí. Mravenčí akvárium. Co to je? Mravenčí akvárium je mnohonásobně menší, než klasické akvárko a vodu do něj také nepotřebujete. Pořídíte-li si mravenčí akvárko, dostane se vám sofistikovaný gelový svět, který nutí mravence použít všechny jejich pudy a naučené dovednosti z přírody a vy je tak můžete sledovat, zkoumat a učit se jim přímo u vás doma!

Mravenčí akvárium obsahuje přírodní gel, který slouží nejen jako obydlí pro mravence, ale zároveň je i jejich potravou. Žádnou jinou jim už dodávat nemusíte! Jedinou péči, kterou mravencům musíte čas od času věnovat je, dopřát jim trochu vzduchu povolením ventilu akvárka. Jinak se mravenci o vaši zábavu a poučení starají sami. Hloubí spletitý systém chodem, tvoří z gelu kuličky, odumřelé jedince ze spoda akvária vynášejí na povrch a mnoho dalších aktivit, které jsou jim vlastní. Po pořízení akvária si mravence můžete jednoduše nachytat v lese na kostku cukru, či si můžete vhodné mravence zakoupit. Ne však každý druh mravenců je pro toto akvárko vhodné. Stane-li se, že vámi vybraný druh nebude s gelem příliš kamarád, jenoduše mravence vyměňte.

Dalo by se říct “chytrá zábava” toto akvárium. A také že ano. Baví malé i velké a obzvlášť děti a mládež se mohou podívat na životní cyklus jedněch z nějvětších siláků a pracantů naší planety. Mravenčí akvárium patří do našeho sortimentu originálních dárků, kde najdete celou řadu zajímavých produktů a další budou přibývat. Podívejte se na ně.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang