Nejlepší robotické vysavače 2024: 6 nejlepších pomocníků pro bezchybné podlahy

Spotřebiče

Robotické vysavače se staly symbolem moderního domácího zázemí. Tyto malé inteligentní přístroje se postaraly o revoluci v úklidu domácností. S neustále se zdokonalujícími technologiemi se robotické vysavače stávají nejen účinnými, nýbrž také chytrými společníky pro udržování čistoty. Jaké jsou nejlepší robotické vysavače?

Koupí nejlepšího robotického vysavače získá člověk jednoduché řešení pro chlupy domácích mazlíčků, drobky a prašné podlahy. Mnoho robotických vysavačů je vybaveno také funkcí mopu, takže je lze použít nejen na koberce a předložky, ale také k odstranění skvrn na tvrdých podlahách.

Nejlepší robotické vysavače se elegantně začlení do úklidové rutiny a sníží tak četnost úklidu podlah. Mnohé z nich lze spárovat s aplikací, takže je může člověk poslat na obchůzku po určité místnosti, i když není doma.

S postupujícím vývojem umělé inteligence a automatizace můžeme očekávat další inovace v oblasti robotických vysavačů. To zahrnuje zlepšenou navigaci, inteligentnější reakce na změny v prostředí a možností propojení s dalšími chytrými zařízeními v domácnosti.

Výhody robotických vysavačů

Robotické vysavače jsou navrženy tak, aby se mohly samostatně pohybovat po podlaze a vysávat různé povrchy. Využívají různé senzory a technologie pro rozpoznávání okolního prostředí, vyhýbání se překážkám a plánování optimální trasy.

Výhody robotických vysavačů jsou následující:

 1. Úspora času: Robotický vysavač může pracovat i během vaší absence, což znamená, že se můžete věnovat jiným činnostem, zatímco on se stará o úklid.
 2. Pravidelný úklid: Díky programovatelným funkcím můžete nastavit, kdy a jak často má robotický vysavač pracovat. To umožní udržovat čistotu pravidelně.
 3. Efektivita: Robotické vysavače jsou navrženy tak, aby se vyhýbaly překážkám a vytvářely optimální trasy, což zajišťuje účinný úklid.
 4. Přizpůsobení různým povrchům: Moderní robotické vysavače jsou schopné pracovat na různých typech podlah, včetně dřeva, koberců a dlaždic.
 5. Chytrá navigace: Díky pokročilým senzorům a navigačním technologiím jsou schopny robotické vysavače minimalizovat nárazy do nábytku a zachovat bezpečnou vzdálenost od překážek.

Jak vybrat robotický vysavač

Zde je několik kroků a faktorů, které je třeba zvážit při výběru robotického vysavače:

Typ podlahy: Rozhodněte se, na jakém typu podlahy bude robotický vysavač pracovat. Některé modely jsou vhodné pro všechny typy podlah, zatímco jiné jsou specializované na určité povrchy, jako jsou koberce nebo dřevěné podlahy.

Chytrá navigace: Věnujte pozornost navigačním schopnostem robotického vysavače. Modely s pokročilými senzory, kamerami a lidarovými senzory mají tendenci lépe se vyhýbat překážkám a optimalizovat svou trasu.

Výkon a sací síla: Zvažte výkon motoru a sací sílu vysavače. Vyšší výkon znamená efektivnější čištění, zejména na kobercích a vyšších površích.

Baterie a doba provozu: Doba provozu je důležitá, zejména pokud chcete, aby robotický vysavač dokázal vyčistit celý váš prostor. Zkontrolujte kapacitu baterie a dobu provozu na jedno nabití.

Hlučnost: Zvažte, jak hlučný je robotický vysavač. Nižší hlučnost může být výhodou, zejména pokud se rozhodnete vysávat během doby, kdy jste doma.

Filtrace: Pokud máte alergie nebo jste náchylní na znečištěný vzduch, vyberte model s kvalitní filtrace, která zachytí prach a alergeny.

Aplikace a konektivita: Některé robotické vysavače jsou propojeny s chytrými telefony a aplikacemi, což umožňuje vzdálené ovládání, plánování úklidu a sledování stavu vysávání.

Velikost a výška: Zkontrolujte, zda robotický vysavač dokáže dostatečně projít pod nábytkem a postavit se pod nízké nábytek.

Cena: Cena je samozřejmě důležitým faktorem. Stanovte si rozpočet a hledejte modely, které splňují vaše požadavky a cenové možnosti.

Vybrat ten nejlepší robotický vysavač nebude díky tomuto průvodci těžké. Níže je uvedena šestice nejlepších od společností iRobot, Roomba, Ecovacs, Dyson a Roborock. Co je o nich potřeba vědět?

1. Roborock S6

35 x 35,3 x 9,6 cm
Ovládání: Robotické ovládání: aplikace, na palubě
Důvody ke koupi:

 • Díky mopovacímu výkonu je tento vysavač „dva v jednom“.
 • Chytré mapování se snadno nastavuje
 • Bezchybné hloubkové čištění
 • Automatické dobíjení

Důvody, proč se vyhnout:

 • Má velkou hmotnost 4 kg
 • Mop používá pouze vodu

Roborock S6 je sice navržen jako jeden z nejlepších robotických vysavačů, ale má volitelný nástavec na mop, který funguje pouhým naplněním nádoby na vodu. Skvěle se hodí na tvrdé podlahy a zanechává relativně suchou stopu, přičemž stále sbírá povrchové nečistoty.

Není to náhrada skutečného mopu, protože neobsahuje žádnou pěnu ani antibakteriální čisticí roztok, ale pro náročnější čištění laminátu a dlaždic jsme zjistili, že odvádí dokonale dobrou práci.

Pokud jde o vysávání, které je skutečně hlavní hvězdou, Roborock S6 je neuvěřitelně chytrý. Automaticky mapuje váš prostor a určuje nejchytřejší způsob úklidu, což znamená, že sleduje spíše cik-cak cestu napříč místností než náhodnou trasu vybíjení; což jsme zjistili u méně chytrých robotických vysavačů.

Vysavač také skenuje místnost pomocí navigace LiDAR na horní straně přístroje. Mezi další funkce, které se nám líbily, patřilo automatické dobíjení a gumové štětiny, které nejsou náchylné k zamotávání a dokáží přesně detekovat překážky a přesouvat nečistoty do dráhy vysavače.

Pokud hledáte nejlepší kombinaci robotického vysavače a mopu, je to chytrá volba, která není nejdražší možností v našem průvodci.

2. iRobot Roomba S9+

52,2 x 43,4 x 41 cm
Zásobník na prach: 0,44 litru, se samovyprazdňovací základnou.
Ovládání: Aplikace, na palubní desce
Důvody ke koupi:

 • Úžasný design do rohů
 • Samopropouštěcí konstrukce je velmi praktická
 • Vlastní mapování je nejlepší, jaké jsme viděli
  Důvody, proč se vyhnout:
 • Je tak drahý, jak jen robotický vysavač může být
 • Hlučné samočištění

Robotický vysavač iRobot Roomba S9+ je jednou z nejdražších možností na trhu, ale pokud jste ochotni utratit za robotický vysavač více než tisícovku, je to vážně chytrá volba. Čtvercová přední část je dokonale tvarovaná tak, aby dosáhla do rohů a jezdila podél lišt a posbírala každý skrytý kousek prachu nebo zvířecích chlupů.

3stupňový čisticí systém iRobot byl navržen pro úklid velmi hluboko do podlahy, přičemž gumové běhouny dosáhnou až do vláken koberců a uvolní všechny zakořeněné chlupy nebo nečistoty.

Co se nám na tomto robotickém vysavači opravdu líbí, je jeho jednoduché používání. Navzdory svému technickému designu vypadá velmi elegantně v každé chodbě a lze jej ovládat pomocí aplikace iRobot. Ta zmapuje vaši domácnost pomocí funkce Imprint Smart Map, která vám pak umožní nastavit určité místnosti, které se mají uklízet, a také vytvořit zóny bez úklidu, kde můžete mít obavy z třásní koberců nebo dětských hraček, které by mohly překážet.

Po návratu do doku začne S9+ vyprazdňovat svůj vlastní koš na prach do odkládací věže. Ten se vloží do sáčku, což znamená, že po úklidu nemá prach šanci uniknout zpět do vaší domácnosti, ale tento proces je trochu hlučný.

3. Ecovacs Deebot N79S

Nejlepší cenově dostupný robotický vysavač

33 x 33 x 7,8 cm
Zásobník na prach: 520 ml
Ovládání: Na palubní desce: aplikace
Důvody ke koupi:

 • Za rozumnou cenu
 • Široký dosah pro účinnější čištění
 • Velký koš

Důvody, proč se vyhnout:

 • Kartáč je náchylný k zamotávání

Oblíbený vysavač Amazonu díky nízké ceně a snadnému použití nás zaujal tím, jak výkonný je vysavač Ecovacs Deebot N79S na tvrdém dřevě i koberci. Na obou stranách přední části vysavače má štětiny Wide Reach, které obě odvádějí vynikající práci při zametání nečistot v dráze vysavače při jeho pohybu po místnosti.

Jeho baterie si drží 100minutovou výdrž, kterou společnost Ecovacs slibuje, ale zjistili jsme, že po přibližně šesti měsících používání se vyčerpala na přibližně 45 minut. Přesto je to u mnoha robotických vysavačů nadprůměrná hodnota.

Ne každého bude lákat robotický vysavač, který vyžaduje spoustu složitých ovládacích prvků a synchronizaci s telefonem, a jednou z nejlepších věcí na vysavači Ecovacs Deebot N79S je, že stačí stisknout tlačítko na horní straně přístroje a v automatickém režimu se spustí.

Na rozdíl od některých chytřejších vysavačů, jako je Roborock S6, se sice pohybuje spíše náhodně, namísto toho, aby mapoval jasnou cestu po místnosti, ale mějte na paměti, že tak činí jen za zlomek ceny. Mezi další režimy patří bodové čištění a režim okrajů, který se velmi dobře zaměřuje na lišty a rohy.

Sání je výkonné a koš je velký. Problémy, se kterými jsme se setkali, nebyly u vysavače Ecovacs Deebot N79S ojedinělé. Například boční štětiny se mohou snadno zamotat, pokud (no, když) narazí na dlouhé vlasy. Když přijde na vrchol schodů, detekuje sice hrozící pád, ale zjistili jsme, že jej musíme zachránit z útesu, než bude pokračovat v úklidu, a to i přes tvrzení, že to dělá automaticky.

4. iRobot Roomba 980

50dia x H91mm
Řízení: 1: Aplikace a na palubě
Důvody ke koupi:

 • Důsledné čištění
 • Skvělý poměr ceny a výkonu
 • Skvělé na koberce
  Důvody, proč se vyhnout:
 • Dokovací systém je obtížný

Společnost iRobot, která stojí za výrobou vysavače Roomba, ve skutečnosti začínala s výrobou robotů na zneškodňování bomb pro americkou armádu.

Společnost prodává robotické vysavače v USA již desítky let. Roomba 980 je jejich špičkový model s připojením Wi-Fi, který stojí méně než Dyson. Podle našeho názoru jej překonává.

Pastelka o rozměrech 350dia x H91mm se dokáže proplížit pod každou pohovkou kromě té nejnižší, rozpozná, kdy se pohybuje od tvrdých podlah ke kobercům a předložkám. Zvyšuje otáčky motoru pro lepší výsledky čištění.

Má chytrou dvojitou gumovou kartáčovou lištu. Ta se snadno čistí a rozplétá a vážně dobře sbírá chlupy domácích mazlíčků. Kartáčové tyče nepřesahují až k okraji vysavače. Dva rotující kartáče však zametají prach do tyčí, takže může uklízet až k lištám.

Je dodáván se dvěma digitálními ohradníky napájenými z baterie, které zabraňují Roombě vjet tam, kam nemá. Například pryč od změti drátů nebo venku na palubě. My jsme však nenašli velkou potřebu je používat. Výborně se pohybuje v nejrůznějším terénu. Dokáže vylézt na husté koberce a ani jednou nespadl ze schodů.

Vyprazdňování vysavače 980 sice není tak jednoduché jako u Dysonu, ale je vybaven HEPA filtrem, který omezuje únik alergenů zpět do místnosti. Důslednost čištění je nejlepší, s jakou jsme se setkali. A to jak z hlediska množství zachyceného prachu, tak z hlediska toho, jak dobře se pohybuje po místnosti. Málokdy se nám stane, že bychom ho po příchodu domů našli zamotaného nebo uvězněného, pouze zakotveného a dobíjejícího se.

Jedno slovo k dokovacímu systému. Je nepříjemné, že jej lze připojit pouze z jedné strany, což omezuje možnosti jeho umístění. Uchýlili jsme se k použití Blu-Tack, abychom ho udrželi ve správné poloze. Byl to boj opřít ho o zeď.

5. Eufy BoostIQ RoboVac 11S

Rozměry: 32,5 x 32,5 x 7,25 cm
Zásobník na prach: 0,6 litru
Ovládání: Dálkové ovládání:
Důvody ke koupi:

 • Je tichý
 • Příznivá cena
 • Dobrá volba pro ty, kteří chtějí dálkové ovládání

Důvody, proč se mu vyhnout:

 • Nelze jej spárovat s aplikací

Robotické vysavače jsou docela chytré, ale to neznamená, že si musíte pořídit vysavač se všemi zvonky a píšťalkami. Pokud se trochu bojíte nastavování nových aplikací nebo si nerozumíte s Alexou, mohl by pro vás být Eufy BoostIQ RoboVac 11S dobrou volbou.

Má starý dobrý dálkový ovladač, který vám umožní zvolit styl úklidu (bodový úklid, úklid okrajů atd.) a jak hluboký úklid chcete mít. Vysavač se také automaticky přizpůsobí kobercům, což znamená, že budete mít úklid na míru bez ohledu na to, v jaké místnosti se nachází.

Další věc, která se nám líbí, je velikost. Je vysoký pouze 7,25 cm, takže je dostatečně malý na to, abyste dosáhli pod pohovku. Vysavač Eufy BoostIQ RoboVac 11S je také tichý. Při testování dosahuje hlučnosti pouhých 55 dB.

6. Dyson 360 Heurist

240 x 230 mm
Zásobník na prach: 0,33 litru
Ovládání: Aplikace a palubní zařízení
Důvody ke koupi:

 • Vynikající sání
 • Snadné vyprazdňování
 • Velmi snadné použití

Důvody, proč se vyhnout:

 • Zásobník na prach je malý
 • Je náchylný k zasekávání

Vysavač Dyson 360 Heurist je okamžitě rozpoznatelný jako výrobek společnosti Dyson a je nádherný. Je dobře vyrobený a má stejný pocit spolehlivosti (a použitelnosti) jako ostatní vysavače této značky. Měří sice jen 240 x 230 mm, ale chlubí se „dvakrát větším sacím výkonem než jakýkoli jiný robotický vysavač“.

Má také schopnost rozhlížet se po místnosti v rozsahu 360°. A má vysoce kvalitní kartáčovou tyč z uhlíkových vláken (podobnou, jakou najdete na vynikajícím ručním vysavači Dyson V8).

Díky jednomu jednoduchému tlačítku – a komplexní aplikaci pro chytré telefony – je jeho používání hračkou. Snadno nastavíte časovač a dokonce vám nakreslí mapu, která vám ukáže, kolik úklidu provede, zatímco jste v práci.

Připojení k Wi-Fi není nejjednodušší, vyžaduje dlouhá hesla a poměrně dost práce. Průhledný zásobník na prach lze snadno vyprázdnit, aniž by vznikl nepořádek. Filtry lze opláchnout pod vodovodním kohoutkem a dokovací stanice je umístěna v jedné rovině se stěnou.

Šňůru lze zapojit buď po pravé, nebo po levé ruce, podle toho, kde je nejbližší zásuvka. Sledování práce 360 Eye je pomalé, ale dejte mu čas – jste přece v práci. Vynikající mapovací kamery a senzory snadno pokryjí volné prostranství. Krátká 45minutová výdrž baterie a pomalé dobíjení znamenají, že pokrytí velkého obývacího pokoje trvalo přes tři hodiny.

Díky malým rozměrům se dostane přes nohy židlí snadněji než ostatní. Při výšce 12 cm může mít problémy pod velmi nízkými pohovkami, ale my jsme neměli problém. Při prvním použití jsme byli v rozpacích z toho, kolik prachu a nečistot nasbíral.

Bylo to nesmírně působivé, obývací pokoj vypadal a působil čistěji. Postupem času nás však zklamala jeho tendence zasekávat se o krbové ohniště (Roomba ani Miele s tím neměly problémy). Začalo být trochu vtipné, kde Dyson bude, až přijdeme domů.

Jak funguje robotický vysavač?

Základní robotické vysavače zpravidla uklízejí v přímém směru, běží, dokud do něčeho nenarazí. Pak se otočí a vrátí se zpět cestou, kterou přišly. Některé pracují tak, že se točí ve spirále od středu místnosti, dokud nenarazí na její okraje. Nejnovější konstrukce se však mohou pochlubit senzorem ve stylu NASA. Ten jim pomáhá zmapovat každou místnost a zabraňuje tomu, aby se převrátily ze schodů.

Všechny robotické vysavače mají senzory pádu, aby se vyhnuly pádu, a většina z nich má senzory nárazu pro případ, že by do něčeho narazily. Kombinace kamer a dokonce i laserů pomáhá navádět špičkové konstrukce.

Tito roboti sledují, co bylo uklizeno a co zbývá uklidit, dokud nedokončí danou část vašeho domova. Může to vypadat, že pracují náhodně, ale věřte nám, že je to všechno jinak!

Některé z nich také dokážou rozpoznat, zda mění povrch – například z koberce na tvrdou podlahu. V takovém případě mohou snížit výkon motoru. Některé dokonce vycítí, pokud je na podlaze více nečistot, a projíždějí danou oblast častěji.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang