Penály

Recenze

Penál je zásadní pomůckou pro všechny školáky. Vejdou se do něj všechny propisky, tužky, pastelky a mnoho dalšího. Jak si poradit s výběrem penálu a jak výhodně nakoupit?

Školní penály jsou nepostradatelnými doplňky pro studenty všech věkových kategorií. Tyto praktické organizéry pomáhají studentům udržet své školní potřeby a psací nástroje uspořádané a snadno dostupné.

V tomto článku si přiblížíme význam školních penálů a různé typy, které jsou k dispozici na trhu.

Školní penál

Školní penál je kapsa vyrobená z látky nebo plastu, určená k uchování a přepravě školních potřeb, jako jsou tužky, pero, guma, ořezávátko, pastelky a další. Tyto penály mají několik důležitých funkcí:

 1. Organizace: Školní penál pomáhá studentům udržet své psací nástroje a další potřeby uspořádané a snadno dostupné. Díky různým oddělením a kapsám lze všechny potřebné věci pečlivě uspořádat.
 2. Ochrana: Penál chrání školní potřeby před poškozením nebo znečištěním. Zabraňuje zlomení tužek nebo nerozlití inkoustu z pera.
 3. Přenosnost: Školní penál je snadno přenosný a umožňuje studentům nosit své psací potřeby s sebou do školy, knihovny nebo kamkoliv jinam, kde budou potřebovat psát nebo kreslit.
 4. Osobní styl: Mnoho studentů si vybírá školní penály, které vyjadřují jejich osobní vkus nebo zájmy. Existují různé styly, vzory a barvy, které umožňují studentům vyjádřit svou kreativitu a individualitu.

Tradiční typ penálu má jednu nebo dvě zipové kapsy a většinou je vyroben z látky nebo umělé kůže. Je vhodný pro studenty všech věkových kategorií.

Co všechno patří do penálu?

Zde je seznam běžných psacích potřeb a pomůcek, které mohou patřit do penálu:

 1. Tužky: Tužky jsou základním nástrojem pro psaní a kreslení. Obvykle se doporučuje mít několik tužek s různými tvrdostmi (například 2B, HB, 2H), protože každá má své vlastní využití.
 2. Fixy: Fixy jsou trvalé inkoustové pera, které se hodí pro psaní na některé povrchy, jako jsou plast nebo kov. Jsou také oblíbené pro výrazné zvýrazňování textu.
 3. Pastelky: Pastelky jsou ideální pro kreslení a barvení. Existují pastelky s různými barvami a tvrdostmi, které umožňují kreativní práci s barvami.
 4. Guma: Guma slouží k odstranění chyb v psaní nebo kreslení. Existují různé typy gum, včetně obyčejných a kněžských.
 5. Ořezávátko: Ořezávátko se používá k ostření tužek a fixů. Existují ruční i elektrické varianty.
 6. Pravítko: Pravítko je nástroj pro kreslení přímých čar a měření délek. Může být průhledné nebo kovové.
 7. Úhloměr: Úhloměr se používá k měření a kreslení úhlů. Je užitečný pro geometrii a technické práce.
 8. Kružítko: Kružítko se používá kreslení kruhů a oblouků. Je to nezbytný nástroj pro geometrii a technické kreslení.
 9. Poznámkový blok: Malý poznámkový blok nebo zápisník může být užitečný pro rychlé poznámky a náčrtky.

Obsah penálu může být individuální a přizpůsobený konkrétním účelům a potřebám. Je dobré mít v penálu dostatečně ostré tužky a fixy, gumu pro odstranění chyb a další psací potřeby, které budete potřebovat pro svou práci nebo studium.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang