Radiobudík – buzení radiem

Spotřebiče

Když jde o budík, nemusí být zvukový signál jedinou možností. Radiobudíky nám nabízejí mnohem více než jen tradiční hlasitý zvuk budíku. Jsou to multifunkční zařízení, která nám nejen probouzejí ráno, ale také nás informují o aktuálních událostech, hrají naše oblíbené rádiové stanice a dokonce nám mohou sloužit jako noční stolky nebo nabíjecí stanice pro mobilní zařízení.

Radiobudík

Radiobudík je elektronické zařízení, které kombinuje funkce budíku s rádiem. Hlavní funkcí radiobudíku je probudit vás ráno zvukem rádia, místo tradičního hlasitého zvuku nebo bzučení budíku. Radiobudíky obvykle nabízejí několik různých režimů budíku, které vám umožňují vybrat si mezi různými rádiovými stanicemi nebo zvuky, které vás probudí.

Zde jsou některé typické funkce a vlastnosti radiobudíků:

 1. Digitální displej: Radiobudíky mají obvykle digitální displej, který zobrazuje čas, nastavený budík a další informace.
 2. Rádio s AM/FM tunerem: Radiobudíky mají vestavěný AM/FM tuner, který vám umožňuje naladit a poslouchat vaše oblíbené rádiové stanice.
 3. Nastavitelný budík: Můžete nastavit budík tak, aby vás probudil zvukem rádia nebo jinými zvuky, jako jsou přírodní zvuky nebo melodie.
 4. Opakované budíky: Mnoho radiobudíků umožňuje nastavit opakované budíky na různé časy.
 5. USB nabíjení: Některé modely mají USB porty pro nabíjení mobilních zařízení.
 6. Bluetooth: Některé moderní radiobudíky mají funkci Bluetooth, což vám umožňuje přehrávat hudbu z vašich zařízení.
 7. Záložní baterie: Radiobudíky mohou mít záložní baterii, která udržuje čas a nastavení v případě výpadku elektrického proudu.

Radiobudíky jsou oblíbené pro svou schopnost probudit vás měkčím a příjemnějším zvukem rádia a umožňují vám začít den hudbou nebo zprávami podle vašich preferencí.

Druhy radiobudíku

Existuje několik různých druhů radiobudíků, které nabízejí různé funkce a styly. Zde jsou některé z hlavních druhů radiobudíků:

 1. Analogový radiobudík: Tento klasický radiobudík má analogový ciferník pro nastavení času a ručičky pro ladění rádia. Mnoho z nich má velmi jednoduchý design a jsou snadno ovladatelné.
 2. Digitální radiobudík: Digitální radiobudíky mají digitální displej a tlačítka pro nastavení času a budíku. Jsou přesnější než analogové a často mají více funkcí, jako je nastavitelný budík a paměťové stanice.
 3. Projekční radiobudík: Tento typ radiobudíku umožňuje projicovat čas nebo digitální displej na stěnu nebo strop místnosti. To vám umožňuje snadno zjistit čas i v tmu.
 4. Radiobudík s přírodními zvuky: Tito budíky mají vestavěné reproduktory, které mohou přehrávat přírodní zvuky, jako je zvuk deště, oceánu nebo ptáků. To může vytvořit klidnější a přirozenější probuzení.
 5. Bluetooth radiobudík: Tyto radiobudíky mají funkci Bluetooth, která vám umožňuje přehrávat hudbu z vašeho chytrého telefonu nebo jiného zařízení.
 6. Radiobudík s USB nabíjením: Některé modely mají USB porty, které umožňují nabíjet vaše mobilní zařízení přes noc.
 7. Radiobudík s CD přehrávačem: Tyto radiobudíky mají integrovaný CD přehrávač, což vám umožňuje poslouchat vaše oblíbené CD.
 8. Internetový radiobudík: Tito budíky umožňují připojení k internetu a streamování různých internetových rádiových stanic nebo hudby.
 9. Radiobudík s nočním světlem: Některé modely mají noční světlo, které poskytuje jemné osvětlení v noci a může sloužit jako noční stolní lampa.
 10. Budík s projekcí času na strop: Tito budíky nejen projikují čas na strop nebo stěnu, ale mohou také mít různé barevné režimy a efekty pro estetický dojem.

Výběr správného druhu radiobudíku závisí na vašich preferencích ohledně designu, funkcí a stylu probuzení, který vám nejvíce vyhovuje.

Výhody radiobudíku

Radiobudíky mají několik výhod, které je dělají oblíbenými pro budík a základní vybavení spánkového prostředí. Zde jsou některé z hlavních výhod radiobudíků:

 1. Příjemné probuzení: Radiobudík vás může probudit hlasitým, ale příjemným zvukem hudby nebo rádiové stanice, což je mnohem příjemnější než klasický hlasitý budík.
 2. Výběr zvuku: Mnoho radiobudíků umožňuje vybrat si, jaký zvuk vás probudí. Můžete si vybrat oblíbenou rádiovou stanici, přírodní zvuky nebo melodie.
 3. Nastavitelný budík: Radiobudíky mají funkci nastavitelného budíku, což vám umožňuje nastavit čas probuzení podle vašich potřeb.
 4. Informace ráno: Radiobudíky s FM/AM tunerem vám umožňují poslouchat aktuální zprávy a informace ráno, což vám umožňuje začít den dobře informovaní.
 5. Projekce času: Některé radiobudíky mají funkci projekce času na strop nebo stěnu, což vám umožňuje snadno zjistit čas i v tmu.
 6. Možnost hudby: Radiobudík s Bluetooth umožňuje přehrávat hudbu z vašeho chytrého telefonu nebo jiného zařízení, což může být skvělý způsob, jak začít den oblíbenou písní.
 7. Nabíjení zařízení: Některé modely mají USB porty pro nabíjení mobilních zařízení, což je užitečné přes noc.
 8. Noční světlo: Radiobudíky mohou mít noční světlo, které poskytuje jemné osvětlení v noci a může sloužit jako noční lampa.
 9. Variabilita zvuku: Radiobudík s přírodními zvuky může nabízet různé zvuky přírody, které vám pomohou relaxovat a usnout.

Celkově jsou radiobudíky více než jen budíkem – jsou to multifunkční zařízení, která vám mohou zpříjemnit začátek dne a vytvořit příjemnější prostředí pro probuzení.

Radiobudík Thomson

Není to nic jednoduššího než projekční radiobudík Thomson CP280. Tento digitální radiobudík se vymyká typickému vzhledu radiobudíků, takže si jej určitě oblíbíte a nebudete ho mít za nepřítele. Kombinace černého přístroje s bílým LED displejem je opravdu k pokoukání.

BudíkThomson CP280 umožňuje projekci na zeď a navíc s upravitelným úhlem v rozmezí 180°C. Pokud je na vás agresivní pípání po ránu příliš drsné, jistě uvítáte možnost nechat se vzbudit za přírodními zvuky. Můžete vybírat mezi čtyřmi zvuky, které vás ráno příjemně naladí a nevyženou váš tlak k vysokým hodnotám. Vzbudit se samozřejmě můžete nechat i vaším oblíbeným rádiem. Oblíbené rádio můžete také poslouchat dlouho do noci a nastavit si vypnutí rádia dle potřeby.

Radiobudík Thomson CP280 umožňuje nastavit 2 nezávislé volitelné časy buzení a také možnost opakovaného buzení. Čas je automaticky řízen pomocí RDS, jedná se o funkci, která přenáší dodatečné informace společně s rádiovým vysíláním v pásmu VKV. Nemůžete se tedy ani šéfovi vymluvit, že se vám hodiny opozdily.

S tímte budíkem budete přesní jako hodiny, ty Vaše!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang