Remington – původ značky

Značky

Remington je americká značka osobní péče, která vyrábí zastřihovače vlasů, elektrické holicí strojky, epilátory a výrobky pro péči o vlasy. Je dceřinou společností firem Spectrum Brands a Oak Hill Capital.

Původ názvu „Remington“ se datuje od založení společnosti E. Remington and Sons, výrobce střelných zbraní, která byla založena v roce 1816.

Společnost E. Remington & Sons se příležitostně zabývala i jinými výrobky než střelnými zbraněmi, například šicími stroji a zemědělským nářadím, ovšem nejvýznamnějším vedlejším podnikem bylo, když vynálezce Christopher Sholes přesvědčil společnost vyrábějící střelné zbraně, aby mu pomohla vyvinout psací stroj s klávesnicí QWERTY, který je dodnes standardem.

V roce 1886 společnost E. Remington & Sons prodala firmu na výrobu psacích strojů, která se stala Remington Typewriter Company. Ta se v roce 1927 spojila se společností Rand Kardex Corporation a vznikla společnost Remington Rand.

Společnost Remington Rand se rozšířila o výrobu sčítacích strojů, kartoték, děrnoštítkových tabulek a dalšího kancelářského vybavení a stala se přední společností v oblasti kancelářského vybavení.

Remington – produkty osobní hygieny

Vznik výrobků pro osobní hygienu Remington se datuje do roku 1937, kdy se společnost Remington Rand začala věnovat elektrickým holicím strojkům, počínaje modelem Remington E.

V roce 1950 koupila společnost Remington Rand průkopnickou společnost Eckert-Mauchly Computer Company. V roce 1955 se spojila se společností Sperry Corporation, která mimo jiné vyvinula automatický pilot.

Spojená společnost se stala Sperry Rand Corporation a pokračovala v prodeji holicích strojků pod značkou Remington.

V roce 1979 společnost Sperry Rand prodala řadu svých divizí, včetně spotřebitelských výrobků. Victor Kiam koupil společnost vyrábějící elektrické holicí strojky v rámci odkupu s využitím pákového efektu.

Společnost Remington Products Company Victora Kiama se stala velmi ziskovou a rozšířila se o další malé spotřebiče pro osobní péči, přičemž v roce 1994 koupila společnost Clairol, která se zabývala výrobou spotřebičů pro osobní péči.

Kiam prodal kontrolní podíl ve společnosti Remington Iku Perlmutterovi ještě před akvizicí společnosti Clairol v témže roce. Společnost Remington opět změnila majitele v červnu 1996, kdy Perlmutter a Kiam prodali kontrolní podíl ve společnosti společnosti Vestar Capital Partners.

Victor Kiam zemřel v roce 2001. V roce 2003 prodala rodina Kiamových a společnost Vestar firmu Remington společnosti Rayovac, která vyrábí baterie.

Společnost Rayovac změnila název na Spectrum Brands a prodává elektrické holicí strojky pro muže a ženy, zastřihovače vlasů, zastřihovače vousů a knírů, zastřihovače chloupků v nose a uších, masážní strojky na nohy, zrcátka na líčení, vyhřívané válečky na vlasy, fény a kulmy značky Remington. Remington prodává také žehličky na vlasy.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang