Snowtubing – zábava na sněhu

Sport a outdoor

Vzpomínáte si na svá mladá léta, jakmile začalo sněžit, popadli jste co jste měli po ruce a vyrazili jste na kopec a shora jste se sklouzli dolů? Připomeňte si své mládí a nezapomeňte vzít i své malé ratolesti, určitě se budou bavit stejně tak dobře jako vy. Pro některé z vás je sklouznutí na pekáči či na pytli jen vzpomínka, ale někteří z vás si tak zařádí každý rok. Vyzkoušejte něco nového, Snowtubing je tu pro ty, co si rádi zařádí na sněhu, nejde o věk, ale o to abyste se bavili. Co to je snowtubing?

Představte si, že sjíždíte horský svah, usazení na nafukovacím kruhu, s větrem v obličeji a radostným smíchem v uších. To je základní podstata snowtubingu – zábavného a vzrušujícího sportu, který se těší stále větší popularitě mezi milovníky zimních radovánek po celém světě. Snowtubing nabízí jednoduchý způsob, jak si užít zasněženou krajinu a adrenalinový zážitek na horách bez nutnosti speciální výbavy nebo dovedností.

Co to je snowtubing

Svezte se ve speciálním nafukovacím člunu ve sněhovém korytu, pro bezpečnou jízdu je doporučené si zarezervovat den, kdy je dostatek sněhu, abyste náhodou při nehodě spadli do měkkého sněhu. Tato zábava je vhodná pro muže i ženy od pěti let. Snowtubing si užijete po dobu celých šedesáti minut.

Snowtubing je zimní sport nebo zábavná aktivita, která spočívá v sjíždění svahů na nafukovacích kruzích, nazývaných „tuby.“ Toto zimní dobrodružství přináší radostné a adrenalinové zážitky pro lidi všech věkových kategorií. Zde je, jak snowtubing funguje:

 1. Nafukovací kruhy (tuby): Snowtubing se provádí na nafukovacích kruzích, které mají speciální povrch pro snadný skluz na sněhu. Tyto kruhy jsou obvykle vyrobeny z odolného materiálu a mají dvě nebo více madel pro držení.
 2. Sjíždění svahu: Účastník si sedne nebo lehne na nafukovací kruh a poté se nechá spustit dolů po zasněženém svahu. Sjíždění může být rychlé a vzrušující nebo pomalejší, v závislosti na svahu a preferencích účastníka.
 3. Vlek nebo lanovka: V některých střediscích pro snowtubing jsou vybudovány speciální vleky nebo lanovky, které účastníky dopravují zpět nahoru na vrchol svahu po každém sjíždění. To umožňuje nepřetržitou zábavu bez nutnosti chůze nahoru po svahu.
 4. Bezpečnost: Ačkoli snowtubing je zábavný a přístupný sport, je důležité dodržovat základní bezpečnostní pravidla. To zahrnuje například nošení helmy, dodržování pokynů personálu na místě, a samozřejmě ohleduplné chování k ostatním účastníkům.

Snowtubing je oblíbeným zimním sportem v horských střediscích a lyžařských areálech po celém světě. Jedná se o zábavnou aktivitu, kterou mohou užívat lidé různých dovedností a věkových kategorií, od dětí po dospělé. Je to také skvělý způsob, jak si užít krásné zimní prostředí a pocit rychlosti na svahu bez potřeby lyží či snowboardu.

Kam zajít na snowtubing

Snowtubing lze provozovat v mnoha horských střediscích a lyžařských destinacích po celém světě, zejména tam, kde jsou dostatečné sněhové podmínky. Tato zimní aktivita je stále populárnější a mnoho středisek má speciální dráhy a vleky určené právě pro snowtubing. Zde jsou některé z oblíbených míst, kde můžete provozovat snowtubing:

 1. Horská střediska: Většina horských středisek nabízí snowtubing jako další zábavnou aktivitu k lyžování a snowboardingu. Tato střediska mají často vyhrazené dráhy a lanovky pro sjíždění na nafukovacích kruzích.
 2. Lyžařské středisko v blízkosti velkých měst: Mnoho velkých měst má lyžařská střediska poblíž, která také nabízejí snowtubing. Toto je ideální možnost pro ty, kteří nemají čas nebo chuť na dlouhý výlet do hor.
 3. Rekreační střediska a letoviska: Některá rekreační střediska, letoviska nebo horské chaty mají své vlastní snowtubingové dráhy pro hosty, což umožňuje zábavu přímo na místě ubytování.
 4. Parky a venkovní areály: V některých městských parcích nebo venkovních sportovních zařízeních můžete také najít snowtubingové dráhy. Tyto areály mohou být dostupné v zimním období a jsou vhodné pro rodinné zábavy.
 5. Lyžařské areály v zahraničí: Pokud máte zájem o mezinárodní zážitek, můžete provozovat snowtubing v lyžařských střediscích po celém světě, včetně Alp, Rocky Mountains, Aljašky a dalších.

Před plánováním výletu na snowtubing je vhodné zkontrolovat aktuální provozní dobu a podmínky v místním středisku nebo areálu, protože ty se mohou lišit v závislosti na počasí a ročním období.

Čím se vybavit na snowtubing

K provozování snowtubingu potřebujete základní výbavu a vybavení, které vám umožní bezpečně a komfortně sjíždět svahy na nafukovacím kruhu. Zde je seznam věcí, které budete potřebovat:

 1. Nafukovací kruh (tub): Hlavním prvkem výbavy pro snowtubing je nafukovací kruh. Tyto tuby jsou obvykle vyrobeny z odolného materiálu a mají různé tvary a velikosti. Vyberte si tub, který je vhodný pro vaší hmotnost a preference.Jsou k zapůjčení ve střediscích, která snowtubing provozují.
 2. Teplé oblečení: Měli byste se obléknout do teplého zimního oblečení, včetně termooblečení, bundy, kalhot, rukavic, a teplých ponožek. Vzhledem k tomu, že budete ležet nebo sedět na nafukovacím kruhu, je důležité udržet se teplým.
 3. Lyžařská helma: Bezpečnost je důležitá, a proto je doporučeno nosit lyžařskou helmu. I při snowtubingu může dojít k pádům, a helma vás chrání před zraněními hlavy.
 4. Brýle: Lyžařské nebo sněhové brýle jsou užitečné pro ochranu očí před větrem, sněhem a sluncem. Zlepšují viditelnost na svahu a chrání oči před nepříznivými podmínkami.
 5. Vhodné boty: Měli byste nosit vhodné zimní boty, které udrží vaše nohy teplé a suché. Zimní boty by měly být pohodlné a měly by vám umožnit dobře ovládat nafukovací kruh.
 6. Věci na ochranu před vlhkostí: Sníh a vlhkost mohou být součástí zimního zážitku. Věci jako nepromokavé bundy, nepromokavé kalhoty a nepromokavé rukavice mohou být užitečné, zejména pokud se rozhodnete sjíždět na sněhu za nepříznivých povětrnostních podmínek.
 7. Peněženka a doklady: Nezapomeňte na své doklady a peněženku, abyste mohli zakoupit lístky na svahy nebo vstupenky na místě pro snowtubing.
 8. Plastová taška: Pro snadnou přepravu a uskladnění nafukovacího kruhu můžete mít užitečnou plastovou tašku.
 9. Voda a občerstvení: Měli byste mít dostatek vody a nějaké občerstvení, abyste udrželi energii a zůstali hydratovaní během dne.

Pamatujte na to, že přesné vybavení a oblečení se může lišit v závislosti na místě a počasí, takže je vždy dobré prověřit místní podmínky a doporučení střediska, kde chcete snowtubing provozovat.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang