Sodastream

Značky

SodaStream International Ltd. je výrobní společnost se sídlem v Izraeli, která je známá především jako výrobce stejnojmenného spotřebního výrobku pro domácí sycení oxidu uhličitého. 

Přístroje této společnosti ve stylu sodovkových sifonů přidávají do vody z tlakové lahve oxid uhličitý a vytvářejí tak sycenou vodu k pití. Prodává také více než 100 druhů koncentrovaných sirupů a ochucovadel, které se používají v procesu výroby sycených nápojů. Společnost SodaStream nyní distribuuje své výrobky v 80 000 jednotlivých maloobchodních prodejnách ve 45 zemích.

Společnost byla založena v roce 1903 v Anglii. Po sloučení se společností Soda-Club v roce 1998 byla obnovena s důrazem na zdravější nápoje a v listopadu 2010 vstoupila na burzu NASDAQ. Společnost SodaStream sídlí ve městě Kfar Saba v Izraeli a má 13 výrobních závodů. 

V srpnu 2018 společnost koupila společnost PepsiCo za 3,2 miliardy USD. PepsiCo společnost zaujala svými technologickými inovacemi a snahou přejít na poskytování zdravějších výrobků; SodaStream od té doby uvedla do svého sortimentu řadu příchutí PepsiCo.

Do roku 2015 se hlavní výrobní závod společnosti nacházel v Mišor Adumim, průmyslovém parku v izraelské osadě Maʽale Adumim na Západním břehu Jordánu, což vyvolalo kontroverze a kampaň za bojkot. 

V říjnu 2015 pod rostoucím tlakem aktivistů palestinského hnutí BDS společnost SodaStream uzavřela svůj závod v Mišor Adumim a přemístila jej do města Lehavim ve vlastním Izraeli; v důsledku tohoto přemístění bylo propuštěno více než 500 palestinských pracovníků, kteří byli ve společnosti zaměstnáni.

Výrobník perlivé vody SodaStream je zařízení, které vhání plynný oxid uhličitý (CO2) (uložený pod tlakem ve válci) do vody, čímž ji vyrábí perlivou (perlivou).Výrobek obsahuje přístroj, láhev s oxidem uhličitým a jednu nebo více opakovaně použitelných lahví na nápoje. 

Láhev naplněná vodou se vloží do přístroje a stisknutím jednoho nebo dvou tlačítek se vstříkne stlačený CO2 z lahve, čímž se vytvoří sycená voda. K dispozici jsou různé druhy koncentrovaných sirupů, z nichž se přidáním malého množství koncentrátu do lahve po sycení vytvoří běžné nebo dietní nealkoholické nápoje.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang