Sodastream aneb popularita domácích sycených nápojů

Značky

SodaStream International Ltd. je výrobní společnost se sídlem v Izraeli, která je známá především jako výrobce stejnojmenného spotřebního výrobku pro domácí sycení oxidu uhličitého. 

Přístroje této společnosti ve stylu sodovkových sifonů přidávají do vody z tlakové lahve oxid uhličitý a vytvářejí tak sycenou vodu k pití. Prodává také více než 100 druhů koncentrovaných sirupů a ochucovadel, které se používají v procesu výroby sycených nápojů. Společnost SodaStream nyní distribuuje své výrobky v 80 000 jednotlivých maloobchodních prodejnách ve 45 zemích.

Společnost byla založena v roce 1903 v Anglii. Po sloučení se společností Soda-Club v roce 1998 byla obnovena s důrazem na zdravější nápoje a v listopadu 2010 vstoupila na burzu NASDAQ. Společnost SodaStream sídlí ve městě Kfar Saba v Izraeli a má 13 výrobních závodů. 

V srpnu 2018 společnost koupila společnost PepsiCo za 3,2 miliardy USD. PepsiCo společnost zaujala svými technologickými inovacemi a snahou přejít na poskytování zdravějších výrobků; SodaStream od té doby uvedla do svého sortimentu řadu příchutí PepsiCo.

Do roku 2015 se hlavní výrobní závod společnosti nacházel v Mišor Adumim, průmyslovém parku v izraelské osadě Maʽale Adumim na Západním břehu Jordánu, což vyvolalo kontroverze a kampaň za bojkot. 

V říjnu 2015 pod rostoucím tlakem aktivistů palestinského hnutí BDS společnost SodaStream uzavřela svůj závod v Mišor Adumim a přemístila jej do města Lehavim ve vlastním Izraeli; v důsledku tohoto přemístění bylo propuštěno více než 500 palestinských pracovníků, kteří byli ve společnosti zaměstnáni.

Výrobník perlivé vody SodaStream je zařízení, které vhání plynný oxid uhličitý (CO2) (uložený pod tlakem ve válci) do vody, čímž ji vyrábí perlivou (perlivou). Výrobek obsahuje přístroj, láhev s oxidem uhličitým a jednu nebo více opakovaně použitelných lahví na nápoje. 

Láhev naplněná vodou se vloží do přístroje a stisknutím jednoho nebo dvou tlačítek se vstříkne stlačený CO2 z lahve, čímž se vytvoří sycená voda. K dispozici jsou různé druhy koncentrovaných sirupů, z nichž se přidáním malého množství koncentrátu do lahve po sycení vytvoří běžné nebo dietní nealkoholické nápoje.

Popularita SodaStreamu ve světě

Pokud máte rádi bublinky ve svých nápojích a zároveň se zajímáte o ochranu životního prostředí, pak byste možná mohli být příznivcem jednoho z nejpopulárnějších domácích spotřebičů současnosti – Sodastreamu. Již několik let tato značka zaznamenává obrovský úspěch nejen v České republice, ale i po celém světě.

Sodastream je přístroj, který umožňuje vytvořit si svůj oblíbený perlivý nápoj přímo u vás doma. Stačí nalít vodu do obslužné lahve, vložit jí do Sodastreamu a pomocí jednoduchého tlačítka přidat bublinky. Tímto způsobem si můžete připravit kvalitní perlivou vodu nebo si vyrobit své vlastní limonády, šťávy či nápoje s příchutěmi.

Popularita Sodastreamu ve světě je bezesporu ohromující. Spotřebitelé si oblíbili jednoduchost a pohodlí, které jim tento přístroj přináší. Navíc je zde i výrazný ekologický aspekt. Použití Sodastreamu totiž eliminuje nutnost kupovat a recyklovat plastové láhve s limonádami. Tím se ušetří obrovské množství plastového odpadu a snižuje se i spotřeba fosilních paliv, která jsou potřeba k výrobě plastových lahví.

Vedle ekologického přínosu je zde také ekonomický aspekt. Příprava nápojů doma pomocí Sodastreamu je levnější než kupování balených nápojů v obchodě. Spotřebitelé ušetří nejen peníze za samotné nápoje, ale také za dopravu a skladování láhví.

Popularita Sodastreamu se neustále zvyšuje díky inovacím a novým funkcím. Například nedávným hitem je možnost přidat si do perlivé vody přírodní esence a příchutě. Zákazníci si tak mohou vytvořit své vlastní kombinace a experimentovat s různými chutěmi.

Dalším důvodem, proč si lidé oblíbili Sodastream, je široká nabídka výměnných bombiček s CO2. Toto zařízení je navrženo tak, aby bylo jednoduché a bezpečné pro každodenní použití. Bombičky se dají snadno vyměnit a jedna bombička stačí přibližně na přípravu 60 litrů perlivé vody.

V České republice je popularita Sodastreamu stále více znatelná. Lidé ocení praktičnost, jednoduchost a zároveň příspěvek k ochraně životního prostředí. V konečném důsledku se tím i celková spotřeba plastových lahví snižuje.

Výhody přístroje Sodastream jsou velmi přitažlivé pro širokou veřejnost. Navíc se také objevují různé speciální edice a limitované série, které zákazníky lákají ještě více. Sodastream se také podílí na charitativních projektech a spolupracuje s různými organizacemi na podporu udržitelnosti a ochrany životního prostředí.

Závěrem lze konstatovat, že Sodastream je stále oblíbenější spotřebič, který umožňuje lidem vytvářet si své oblíbené perlivé nápoje přímo u nich doma. Sodastream se díky svým ekologickým a ekonomickým výhodám stává atraktivní volbou pro mnoho lidí po celém světě. Tento trend se neustále rozvíjí a je pravděpodobné, že popularita Sodastreamu bude i nadále stoupat.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang