Sony

Značky

Sony Group Corporation, běžně známá jako Sony a stylizovaná jako SONY, je japonská nadnárodní konglomerátní korporace se sídlem v Kōnanu, Minato, Tokio, Japonsko.

Jako významná technologická společnost působí jako jeden z největších světových výrobců spotřební a profesionální elektroniky, největší výrobce herních konzolí a největší vydavatel videoher.

Prostřednictvím společnosti Sony Entertainment Inc. je jednou z největších hudebních společností (největším hudebním vydavatelstvím a druhým největším nahrávacím studiem) a třetím největším filmovým studiem, což z ní činí jednu z nejkomplexnějších mediálních společností.

Je největším technologickým a mediálním konglomerátem v Japonsku. Ve stejném období je také považována za japonskou společnost s nejbohatší hotovostí, její čisté hotovostní rezervy činí 2 biliony jüanů.

Společnost Sony je se svým 55% podílem na trhu obrazových snímačů největším výrobcem obrazových snímačů, druhým největším výrobcem fotoaparátů a patří mezi lídry v prodeji polovodičů.

Je největším světovým hráčem na trhu prémiových televizorů s úhlopříčkou alespoň 55 palců (140 cm) a cenou vyšší než 2 500 USD a také druhou největší značkou televizorů podle podílu na trhu a od roku 2020 třetím největším výrobcem televizorů na světě podle ročních prodejních čísel.

Společnost Sony má slabou vazbu na podnikovou skupinu Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG), která je nástupcem Mitsui keiretsu.

Společnost Sony je kótována na tokijské burze (na níž je součástí indexů Nikkei 225 a TOPIX Core30) s dalšími kotacemi v podobě amerických depozitních certifikátů kótovaných na newyorské burze (obchoduje se s nimi od roku 1970, což z ní činí nejstarší japonskou společnost kótovanou na americké burze) a v roce 2020 se umístila na 122. místě v žebříčku Fortune Global 500.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang