Varta

Značky

Společnost VARTA byla založena Adolfem Müllerem v roce 1887 a v roce 1904 vznikla jako dceřiná společnost Accumulatoren-Fabrik AFA.Po první světové válce společnost VARTA spolu s AFA získali německý průmyslník Günther Quandt a průmyslník a generální ředitel společnosti VARTA Dr. Carl Hermann Roderbourg.

Po druhé světové válce přešla většina akcií společnosti VARTA z Günthera Quandta na jeho syna Herberta Quandta. Dceřiná společnost ve východním Berlíně byla později obsazena Sovětským svazem a dostala název BAE Batterien.

V roce 1977 Herbert Quandt rozdělil podniky společnosti VARTA AG; výroba baterií a plastů zůstala ve společnosti VARTA AG, ale farmaceutické a speciální chemické podniky byly převedeny do nové společnosti Altana a elektrotechnické podniky byly vyčleněny do společnosti CEAG. Herbert Quandt odkázal akcie společnosti svým dětem.

V roce 2002 byly aktivity v oblasti spotřebních baterií (kromě knoflíkových článků) prodány společnosti Rayovac. Podnikání v oblasti automobilových baterií koupila společnost Johnson Controls. Podniky zabývající se knoflíkovými články a skladováním energie pro domácnosti koupila společnost Montana Tech Components.

Do roku 2006 společnost VARTA AG prodala všechny své provozní divize a manželé Quandtovi prodali své podíly. Společnost VARTA AG poté zlikvidovala svůj zbývající majetek, smlouvy, závazky a podíly, zejména výrobu a prodej baterií VARTA, přičemž pokračovala v podnikání společnosti.

Dne 19. října 2017 začaly akcie společnosti VARTA AG vstupovat na burzu (Prime Standard). Při emisní ceně 17,50 eur měla společnost hodnotu 668,5 mil. Euro. Dne 2. ledna 2019 převzala americká společnost Energizer Holdings, Inc. kontrolu nad segmentem spotřebních baterií společnosti VARTA.

29. května 2019 podepsala společnost VARTA AG dohodu o převzetí divize spotřebních baterií VARTA pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky (včetně výrobních a distribučních závodů v Německu) od společnosti Energizer Holdings, která byla dokončena 2. ledna 2020.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang